Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2181k odsłon
  1189   0

Tusk kupił poparcie biurokracji. 400 tys rodzin w nędzy.

 

Tusk kupił poparcie biurokracji. 400 tys rodzin w nędzy.
 
Tusk k o 80 tysiącach nowych urzędników „- Urzędnicy to ocean, to dżungla. Gdzie mogę, interweniuję. Byłem za słaby. Staram się limitować najbliższą okolicę (ministerstwa - red.), przez zamrożenie płac i zamrożenie etatów. Porażka jest bezdyskusyjna. Nie dałem rady - powiedział w "Drugim śniadaniu mistrzów" Donald Tusk. " (źródło)
 
Mamy wybitnego przedstawiciela Platformy na szczytach władzy w Polsce , któremu ewidentny niedowład intelektualny nie przeszkadza sprawować urzędu. Jest nim Komorowski. Ziemkiewicz nawet ukuł nazwę opisującą osobowość tej klasy . ' Wesoły Bronek” .
 
Tusk widząc , że opinia pewnego upośledzenia umysłowego pozwala bezkarnie wyczyniać rzeczy , od których włos staje dęba, zachęcony słynna opinia Globisza o sobie „ za idiote to ja tutaj robię „ poszedł na całość . I z wytrenowanym uśmiechem „ swojskiego jasia „ co to wymagającego „dużo życzliwości” robi to z nas idiotów.
 
Tusk chce nam wmówić ,że jest tak ograniczony ,że ma trudności ze skojarzeniem że nowi urzędnicy to nowe koszty, nowe koszty zaś to nowe podatki i nowe długi . Biedny chłopiec, porządzić sobie chciał, ale mu nie wyszło. Rybiński wyliczył , że temu słabemu chucherku nie wyszło na 4 miliardy złotych ...rocznie. Bo tyle kosztuje rocznie utrzymanie nowej armii Tuska . Cztery lata rządzenia i mamy 16 miliardów złotych . Co cztery lata moglibyśmy , gdyby nie „dobrze chciał , ale mu nie wyszło „ Tuska wybudować dwie elektrownie jądrowe , osiem kampusów Uniwersytetu Jagiellońskiego, Rocznie moglibyśmy dać stypendium w wysokości tysiąca złotych miesięcznie 400 tysiącom studentów , dać stypendia naukowe 200 tysiącom doktorantów .
 
Jak widzimy są pewne podstawy , aby uznać Tuska za przysłowiową sienkiewiczowską „niedojdę”.
 
Jest jednak jeszcze inna zależność pomiędzy niefrasobliwością, słabością, lekkomyślnością premiera. Chodzi nędzę i ubóstwo w Polsce. Tusk wbrew "Tuskowi "zwiększał w zastraszającym tempie zatrudnienie urzędników w okresie, kiedy w Polsce nędza , strefa ubóstwa rosła .
 
Żeby zobrazować bezwzględność Tuska . Utrzymanie jego nowych urzędników oznacza dodatkowe obciążenie długiem lub podatkiem w wysokości tysiąca złotych miesięcznie 400 tysięcy rodzin . Oczywiście skala jednostkowa jest mniejsza . Tusk obłożył haraczem na rzecz urzędników miliony polskich rodzin. Jednak ile dzieci polskich jest w tej chwili głodnych, do ilu polskich domów puka komornik, ile rodzin z dziecmi zsunęło się w nędzę.Tusk długirmpublicznym  , podatkami  pozbawia polskie dzieci chleba, bezpiecznego domu, uśmiechu nie mających długów i komornik w progu rodziców. 80 tysięcy urzędników, których musząutrzymac  biedne polskie rodziny to nie są słupki z cyframi , bilansy budżetowe . To jest też bezmiar ludzkich tragedii ,samobójstw , rozbitych rodzin , oderwania od rodziny od dzieci, wymuszonej emigracji zarobkowej z drakońskimi, zbójeckimi podatkami ,zalecanym przez Tuska terrorem urzędów skarbowych .
 
Tusk to , manipulator , którego środowisko Zareba tak określił „Oni nie naradzają się za zamkniętymi drzwiami, co dobrego zrobić dla Polski. Oni się zastanawiają, jak zrobić, żeby wyglądało, że robią dobrze dla Polski (źródło )
 
Tusk kosztem nędzy polskich dzieci , rozpaczy polskich rodziców , odrzucenia jakiejkolwiek modernizacji , kosztem Polski załatwia swoje prywatne interesy polityczne.Jednak sens rujnowania Polski przez Tuska ujawnia Zyta Gilowska „Dla części ludzi, szczególnie tych, którzy właśnie kończą studia, praca w administracji rządowej, czy samorządowej to jest bardzo dobre miejsce. Tyle, że to jest armia ludzi –z członkami rodzin ponad 3 mln osób– w zasadzie na cudzym utrzymaniu. (źródło )
 
Tusk i Platforma ma projekt. Budowy kultu „ Bolka „ budowy III , a w zasadzie 4B RP . 4 x B RP Bogaci coraz bogatsi, biedniejsi coraz biedniejsi . Aby ten projekt zrealizować Tusk musi za wszelką cenę rządzić . Za te 80 tysięcy nowych synekur liczy że kupił poparcie polityczne ,wyborcze klasy urzędniczej. Tych 3 milionów osób . To może powstrzymać insurekcję polityczna Kaczyńskiego, powstrzymać budowę wolnej IV RP Tylko czy się nie przeliczy. Być może urzędnicy zrozumieją że rabowanie, niszczenie w ten sposób polskiego społeczeństwa , niszczenia Polski jest również dla nich niekorzystny.
Że obłąkany władza Tusk , creatura polityczna pozbawiona elementarnej empatii , która bez cienia skrupułów doprowadza dzieci do nędzy ,że udający „jasia z konopi „ Tusk pewnego dnia i im przegryzie gardła .


Marek Mojsiewicz
 
Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale