Marek Mojsiewicz Marek Mojsiewicz
502
BLOG

Sikorski w rydwanie Niemiec i Rosji przeciw Białorusi

Marek Mojsiewicz Marek Mojsiewicz Polityka Obserwuj notkę 0

Sikorski w rydwanie Niemiec i Rosji przeciw Białorusi
 
Rzeczpospolita”Szefowie polskiej i niemieckiej dyplomacji ostro potępili Białoruś. Rosjanin był ostrożniejszy „...” WKólewcu (ros. Kaliningrad) spotkali się ministrowie spraw zagranicznych Polski, Niemiec i Rosji. .. Radosław Sikorski, Guido Westerwelle i Siergiej Ławrow ...”...”Dla mieszkańców Królewca najważniejsza była przyszłość małego ruchu granicznego. W tej sprawie akurat interesy Polaków i Rosjan są zbieżne. Obie strony chcą, by strefa, po której mieszkańcy Królewca będą mogli podróżować wyłącznie za okazaniem specjalnej przepustki, obejmowała m.in. Gdańsk i Olsztyn. To, że strefa obejmie cały obwód kaliningradzki, jest już zdecydowane. „...”Gubernator Nikołaj Cukanow mówił dziennikarzom, że przedmiotem jego rozmów z ministrami była też kwestia budowy elektrowni atomowej. „..”Dodał, że wie, iż Niemcyzainteresowani dostawą urządzeń do elektrowni, co oznacza, że nie są jej przeciwni „...”Nieoficjalnie wiadomo, że nowe sankcje UE przeciw niektórym przedsiębiorstwom białoruskim nie będą wprowadzone ze względu na sprzeciw Litwy, Łotwy i Włoch. „...(źródło )
 
Mój komentarz
 
Sikorski kreuje Polskę na największego wroga Białorusi , co jest w interesie zarówno Niemiec jak i Rosji. Otwarcie Polski na obwód kaliningradzki może nam dać strategiczne korzyści, ale w wykonaniu trójcy III RP Tusk Sikorski Komorowski skończy się oskrzydleniem politycznym energetycznym i ekonomicznym nas od zachodu i północy. Niemcy zniszczyły celowym zbyt płytkim położeniem rury im „ Ribbentrop Mołotow „ przyszłość Świnoujścia i Szczecina . Ciekawe jak teraz Rosjanie wyeliminują z gry o rozwój Trójmiasto. O służebnej roli Sikorskiego w tym trio najlepiej świadczy jego milcząca akceptacja, aprobata dla dalszych posunięć antypolskiego spisu energetycznego niemiecko rosyjskiego . Niemiecko rosyjska elektrownia atomowa w obwodzie kaliningradzkim.
 
Jestem ogromnym przeciwnikiem mieszania do sporów postjagiellońskich krajów , czyli Polski Litwy, Ukrainy i Białorusi państw obcych , a w szczególności Niemiec i Rosji . Sporne sprawy i problemy nie tylko możemy , ale musimy rozwiązywać w rozmowach dwustronnych , ewentualnie z udziałem pozostałych państw postjagiellońskich .
 
Działania Sikorskiego służą realizacji niemieckiej polityki wschodniej w stosunku do reszty państw powstałych na gruzach rozbitej Rzeczpospolitej. Najlepiej ilustruje to wypowiedź samego Łukaszenki , który stwierdził w kontekście wspólnej wizyty Sikorskiego i Westerwelle w Mińsku ,że wolałby aby w prywatyzacji przedsiębiorstw białoruskich uczestniczyły firmy polskie, a nie niemieckie. Uznał ,że firmy polskie będą bardziej przyjazne interesom Białorusi , podczas gdy niemieckie będą realizowały niemiecki interes polityczny na Wschodzie.
 
Marek Mojsiewicz
 

|<a Marek Mojsiewicz lubi Marek Mojsiewicz Utwórz swój znacznik „Lubię to” Reklama w internecie

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka