Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  1341   0

Niemcy opowiedziały się za twarda polityka germanizacyjną

Niemcy opowiedziały się za twarda polityka germanizacyjną
 
Wszyscy pamiętamy radość i rozpłomieniony uśmiech na twarzy Halickiego, kiedy świętował ułatwienia w dostawach polskiej siły roboczej do Niemiec . Cieszył się jak dziecko , że następne setki tysięcy Polaków wyniszczonych w kraju bestialską polityką podatkową Tuska zostanie zmuszonych do podjęcia najgorszych , najmniej płatnych prac w fabrykach należących do Niemców . Polska jest jednym z najbardziej skorumpowanych krajów na świcie.
 
III RP według rankingów posiada super skorumpowanych urzędników . Korupcja to nie tylko najdroższe na świcie stadiony, drogi , ale też łapówki za zaciągniecie gigantycznego długu publicznego i rabunkowego eksportu Polaków do fabryk w Niemczech . Administracja zaczyna myśleć co tworzeniu szkół przygotowujących Polaków do zawodów przydatnych w niemieckich fabrykach . Obraz gospodarki peryferyjnej , której głównym zadaniem jest dostarczanie siły roboczej potrzebnej gospodarce niemieckiej
 
Co więcej Platforma , jawna opcja niemiecka , czy jak ją nazywa Michalkiewicz stronnictwo pruskie akceptuje podanie polskiej siły roboczej w Niemczech procesowi drastycznej germanizacji . Halicki , pruska twarz Platformy jest jednym z wojujących przeciwników uznania paru milionów Polaków w Niemczech za mniejszość narodową .
 
W tym tygodniu minister spraw zagranicznych Niemiec oficjalnie potwierdził ,że Niemcy posiadają politykę germanizacyjna . Można powiedzieć ,że nic od czasów Bismarcka się nie zmieniło , Niemcy ciągle prowadzą politykę germanizacyjną .
 
Niemcy dyskryminują Turków, zakazują im posiadania podwójnego obywatelstwa i nie ułatwiają życia w drugiej ojczyźnie – stwierdził premier Turcji przed wizytą w Berlinie. „....”Nie zgodzimy się na podwójne obywatelstwo, gdyż takie rozwiązanie nie ułatwi integracji – odpowiedział natychmiast Erdoganowi szef niemieckiego MSW. „...”Turcji. Sam premier Erdogan nie traci żadnej okazji, aby przypomnieć swym rodakom, że są przede wszystkim Turkami i powinni sprzeciwiać się wszelkim próbom asymilacji. ( źródło)
 
Integracja, tak w nowomowie nazywa się współczesna polityka germanizacyjna . Niemcy łamią praw człowieka , przymusem i szykanami urzędniczymi chcą zmusić swoich mieszkańców do wyrzeczenia się swojej kultury i tradycji , do złamania się w procesie germanizacyjnym .
 
Co istotniejsze w procesie germanizacyjnym Polaków, czy Turków nie tyle chodzi o włączenie ich jako pełnoprawnych członków niemieckiego społeczeństwa, o umożliwienie im awansu społecznego ale o prymitywne wynarodowienie , wymazanie kulturowej tożsamości . Zgermanizowani Turcy, czy Polacy trafiają do najniższej , najpodlejszej warstwy niemieckiego społeczeństwa . Kasty niemieckich pariasów , niedotykalnych , bez jakichkolwiek szans na wyrwanie się z tego getta .
 
Elity niemieckie są jednymi z najbardziej rasistowskich . Czego najlepszym dowodem jest ,że mieszkający od kilku pokoleń Turcy , Polacy , muzułmanie są niedopuszczani do awansu w administracji państwowej, do obejmowania funkcji i urzędów publicznych.
 
Marek Mojsiewicz
 
 
 
Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale