Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2108k odsłon
3609 odsłon

Tusk tak silny , że „okradnie” koncerny farmaceutyczne

Wykop Skomentuj87

 

Słowo kraść napisałem w cudzysłowie , bo chodzi o raczej o przewłaszczenie miliardów rabowanych przy użyciu jednych z najwyższych cen leków na świecie Polaków . Jak to się dzieje ,że leki w Polsce są jednymi z najdroższych ,że Polacy muszą płacić haracz monopolowy .
 
Na to pytanie najlepiej odpowiedziałby „kasjer lewicy „ zakładający lewe konta w Szwajcarii na które płynęły łapówki , najlepiej odpowiedziałyby organizacje międzynarodowe stawiające polskich urzędników na piedestał , uznających ich za światowych championów w wyłudzaniu łapówek , generalnie w przestępczości korupcyjnej .
 
Ileż taki urzędnik , szczególnie ministerialny może wyłudzić, wymusić łapówki od straganu warzywnego . Na przysłowiowe waciki . No i ryzyko . A ile może wymusić od koncernu farmaceutycznego za umieszczenie leku na liście refundowanej , ile może dostać za wyrzucenie konkurencyjnego leku z tej listy . Oczywiście możemy wierzyć ,że akurat miliardowe ekstra zarobki koncernów nie są związane z korupcją .
 
Jest to próba zagarnięcia miliardów od Polaków , koncernów farmaceutycznych i od aptek przez rząd . Polacy będą płacić za leki więcej , czyli budżet mniej , koncerny obniża ceny , czyli budżet zapłaci mniej . Chłopstwo pańszczyźniane będzie leczone w jeszcze większym stopniu lekami przestarzałymi, czyli znowu zaoszczędzi budżet .
 
Okradanie Polaków ze zdrowia dla koncernów jest bez znaczenia ,ale przejecie ich miliardowych zysków mogłoby spotkać się z ich wrogością mająca wpływy na politykę. Tusk dodatkowo musi ukrócić haracz korupcyjny i korzyści łapówkowe urzędników . Gilowska nazwała to „podatkiem korupcyjnym „
 
Polacy tak , czy inaczej na tym stracą . Gorsze leki , droższe, brak konkretnych leków skutkujących startami dla zdrowia i pogłębienia tak zwanej „cichej eutanazji „ . Arłukowicz mówiąc o oszczędnościach . Ale nie dla Polaków. Podatki , składki pozostaną na tym samym poziomie . Zyska budżet.
 
Są dwie odpowiedzi , dlaczego Tusk walczy teraz o te kilak miliardów dla budżetu. Jest już na tyle silny, żeby zacząć prowadzić samodzielną politykę budżetową . Albo za tym „rabunkiem „ stoi lobby jeszcze silniejsze od koncernów farmaceutycznych . Przypomnijmy dane które , podał Arłukowicz . Rynek leków to rynek 11 miliardów. Proszę zapamiętać tą kwotę
 
Poszukajmy tego drugiego lobby .Balcerowicz tak pisze „Przy­pusz­czam, że ta oży­wio­na dzia­łal­ność po­li­tycz­na jest m.in. efek­tem wy­obra­że­nia, że ryn­ki fi­nan­so­we są jak śle­pa si­ła, któ­ra nie roz­róż­nia sy­tu­acji po­szcze­gól­nych kra­jów „.....”Sa­ma za­po­wiedź roz­po­czę­cia re­ali­za­cji wia­ry­god­nych re­form wy­wo­łu­je spa­dek ren­tow­no­ści ob­li­ga­cji da­ne­go kra­ju. Wy­star­czy po­pa­trzeć na przy­kład kra­jów nad­bał­tyc­kich, któ­re w 2009 ro­ku pła­ci­ły in­we­sto­rom oko­ło11 proc. od­se­tek, „...( więcej)
 
Oczywiście reformy Balcerowicza , to lewicowe, totalitarystyczne posunięcia mające na celu pogłębioną eksploatacje Polaków typu cięcia wydatków socjalnych bez obniżania podatków , podniesienie wieku emerytalnego itp. proszę samemu przeczytać. Najważniejsze dla nas jednak jest informacja Balcerowicza ,że odsetki skoczyły po „reformach „ na 11 procent .
 
I teraz sobie policzmy . W tej chwili od około 900 miliardów złotych płacimy 50 miliardów złotych rocznie odsetek . To więcej niż cały budżet służby zdrowia , nie mówiąc o 11 miliardowym rynku leków. Ale 11 procent od kwoty 900 miliardów to już 100 miliardów .
 
Czyżby Tusk gorączkowo szukał pieniędzy dla tego lobby . Jak bardzo Tusk musi tych pieniędzy szukać świadczy raport Komisji Europejskiej mówiący , co prawda nie wprost o neo niewolnictwie w Polsce . Uwagę na to zwrócił „Trybunał Obywatelski
 
Podaję dane za Wprost zatytułowane „ Polacy pracują i głodują „ „ Prawie 2 miliony pracujących Polaków nie mogą wyżyć z pensji - wynika z raportu Komisji Europejskiej, „.....” Biedni pracujący nie mają oszczędności. Prawie całe wynagrodzenie wydają na rachunki i jedzenie. Wyniki raportu wskazują, że w takiej sytuacji jest już prawie 12 procent pracujących Polaków. To prawie 2 miliony ludzi pracujących na etatach, umowach-zlecenie i o dzieło lub tzw. samozatrudnionych. „.....”Takich ludzi zaczęło gwałtownie przybywać w zeszłym roku „.....”Wśród samozatrudnionych aż 28 procent żyje w biedzie, wśród etatowców - 8 procent. „.....( źródło)
 
Przymus ubezpieczeń należy zlikwidować, bo pieniądze przymusowo , pod groźbą użycia siły zabrane Polakom na leczenie zostaną rozkradzione , system ten zrobi z nich klasę chłopstwa pańszczyźnianego , która doświadczy eksperymentów z lekami, a nie nowoczesnego leczenia a w końcu eutanazji .
 
 
 
Marek Mojsiewicz
 
Wykop Skomentuj87
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale