Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2258k odsłon
  1033   0

Kaczyński za likwidacją postkomunistycznej konstytucji III RP

Precz z Komuną . Tak niedawno skandował klub PiS w Sejmie po wygraniu głosowania. Rymkiewicz trafnie napisał ,że socjalizm nie umarł, że on się tylko przepoczwarzył . I Komuna PRL przepoczwarzyła się w II Komunę zwana III RP . Konstytucja II Komuny jest bękartem Okrągłego Stołu . Popłuczyna Układu jaki w czasie układów Okrągłego Stołu powstał
 
Kaczyński powiedział wyraźnie „Polska potrzebuje nowej konstytucji” . Nie powiedział zmiany, poprawy, nowelizacji, czy dodania czegoś. Jest to bardzo ważne Powiedział . Nowa Konstytucja. Jako akt prawny, najwyższy akt prawny konstytuujący nową Rzeczpospolitą , konstytuujący IV RP . Jest to ambitne wyzwanie . Mało kto sobie zdaje sprawę , jak ważne jest obalenie konstytucji III RP . Aktu prawnego , który ukonstytuował patologiczny system II Komuny . Kaczyński trafnie uzasadnił tą konieczność przywołując między innymi spostrzeżenie Staniszkis „ To, co zdarzyło się przeszło 23 lata temu, to powstał system, który prof. Jadwiga Staniszkis określiła jako postkomunizm - powiedział Kaczyński. Jak dodał, jest to system antyrozwojowy, który został spetryfikowany przez obecnie obowiązującą konstytucję. „
 
Targowica nie chciał zmian, pomimo tego że prawny status quo był śmiertelnym zagrożeniem dla Rzeczpospolitej . Współczesna Targowica podobnie jak jej poprzedniczka dąży do zahamowania modernizacji ustrojowej, społecznej, ekonomicznej i naukowej Polski. Twardo broni prymitywnej , szkodliwej postkomunistycznej konstytucji
 
Od dawna podnoszę konieczność likwidacji konstytucji , przy pichceniu której zasadniczy udział mieli socjaliści spod znaki Kwaśniewskiego i Milera . Tak zwana lewica rosyjska .Pod adresem Ojca Konstytucji II Komuny, czyli Kwaśniewskiego padały zarzutu agenturalności ( IPN ) i prania brudnych pieniędzy ( CBA ) , czyli ordynarnie mówiąc pieniędzy z łapówek.
 
Nie trzeba jednak zastanawiać się w jakich okolicznościach i przez kogo postkomunistyczna konstytucja została stworzona . Wystarczy popatrzeć na strukturę relacji najważniejszych urzędów w państwie, zasady tworzenia partii politycznych , reguł wyboru i kontroli władzy ustawodawczej , wykonawczej , sądowniczej, czy pozycji nowoczesnego narzędzia demokracji, zwanej też demokracją bezpośrednia jakim jest referendum . Jest to potworek , Frankenstein , cuchnący rozkładem państwa , słabością struktur politycznych , degeneracją funkcji urzędniczych , ubezwłasnowolnieniem politycznym Polaków i blokadą rozwoju otwartego społeczeństwa obywatelskiego.
 
Teraz czekam na konkrety . Spodziewam się ,że zostanie rozdzielona władza wykonawcza , czyli zostanie wprowadzony system prezydencki ,że posłowie będą wybierani w okręgach jednomandatowych ,że referendum stanie się głównym instrumentem tworzenia prawa i jego interpretacji ,że system sadowniczy zostanie poddany kontroli polskiego społeczeństwa.
 
Mam nadzieję że nowa konstytucja, która być może zostanie nazwana konstytucja Kaczyńskiego zagwarantuje wolności obywatelskie , wolności gospodarcze i prawa człowieka. Z których najważniejsze to bezwarunkowa ochrona życia istoty ludzkiej, prawo do owoców swojej pracy , czyli niskie podatki , ochrona praw i przywilejów dzieci i młodzieży , czyli szczególna ochrona rodziny , wolność słowa i nauczania , wolność wyznania , zakaz nakładania nowych podatków i zadłużania państwa bez zgody społeczeństwa wyrażonej w referendum .
 
 
Upadek Tuska to tylko kwestia . Jedynie czego się obawiam , to tego że sutenerzy polityczni , ( że wpisze się w poetykę Dudy opisującego Pawlaka i PSL ) stojący za obecnym układem rządowym podmienią Tuska na kogoś innego . Wyraźnie widać ,że do roli tej pretenduje Schetyna . Coś musi się wydarzyć , coś władcy marionetek muszą zrobić , bo jeśli i dojdzie do rozruchów to w wyborach jakie po nich nastąpią znienawidzony Kaczyński może miażdżąco wygrać wybory i na czele swojej politycznej husarii opanować Sejm tak jak Orban . Sam samowładnie będzie mógł zmienić Konstytucję. Lub też uchwalić całkiem nową . Bo poprawki do starej to pudrowanie trupa . Odór komunizmu, postkomunizmu i sponiewierania politycznego Polaków nadal będzie nadal
 
przyprawiał o zawroty głowy .
 
Pod spodem źródło wypowiedzi Kaczyńskiego.
 
Polska potrzebuje nowej konstytucji- ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji poświęconej 15-leciu polskiej ustawy zasadniczej
W ocenie Kaczyńskiego, są przesłanki, by w obecnej kadencji parlamentu wrócić do kwestii zmiany konstytucji. Jego zdaniem, świadczy o tym sytuacja Polski w Unii Europejskiej i zmiany zachodzące we wspólnocie, które "trzeba oceniać negatywnie".
- To, co zdarzyło się przeszło 23 lata temu, to powstał system, który prof. Jadwiga Staniszkis określiła jako postkomunizm - powiedział Kaczyński. Jak dodał, jest to system antyrozwojowy, który został spetryfikowany przez obecnie obowiązującą konstytucję.
Jak mówił, usytuowanie władzy wykonawczej w ustawie zasadniczej uniemożliwia m.in. zmianę tego systemu. Jego zdaniem, kształt konstytucji "utrudnia realizację części praw obywateli".Jak przekonywał, Polska potrzebuje nowej konstytucji. - Musimy tego dokonać– podkreślił.”...( źródło)
 
Postkomuna i postkomunistyczna oligarchia bardzo poważnie obawia się Kaczyńskiego i zmian konstytucyjnych, które pozbawia ich przywilejów. Zacytuję tutaj pełne przerażenia słowa Kuczyńskiego , fanatyka konstytucji II Komuny „ Waldemar Kuczyński „Jeśli prezes PiS zostanie wybrany na prezydenta, będzie przysięgał na Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej. Pytam więc, czy ciągle uważa, że jest ona "konstytucją formacji państwowej oligarchicznej. W istocie za tymi przepisami kryje się oligarchia" (słowa wypowiedziane 2 września 2007 roku w programie TVN "Kawa na ławę")”…”Jeżeli Jarosław Kaczyński zostanie prezydentem, wówczas będzie najwyższym przedstawicielem państwa III Rzeczypospolitej, jak nazywa ją konstytucja. Pytam więc, czy nadal uważa on, że III Rzeczpospolita jest Rywinlandem (to są słowa szefa PiS wypowiedziane 28 maja 2005 roku na wiecu wyborczym partii), że jest "postkomunistycznym monstrum" (to słowa na kongresie PiS 4 czerwca 2006 roku), że u jej podstaw tkwi Ubekistan (to z wywiadu dla "Rzeczpospolitej" 29 września 2006 roku), że jest ona "jakimś gigantycznym skandalem, takim, powiedzmy sobie postkolonialnym, miękkim tworem" (to słowa z rozmowy w radiowych "Sygnałach dnia", 2 kwietnia 2007 roku).Jak prezydent mający taki pogląd o państwie może je reprezentować zgodnie z dobrą wiarą, wolą i sumieniem? A więc, panie prezesie, czym jest dla pana III Rzeczpospolita? „..( więcej )

 
Warto również przypomnieć ,że sam Smolar za największy sukces Tusk uznał fakt , że konstytucja III RP obowiązuje bez mian .

 
Marek Mojsiewicz
 
 
Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale