Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2167k odsłon
836 odsłon

Ziemkiewicz o konieczności usunięcia nomenklatury elit II Komu

Wykop Skomentuj1

 

Ziemkiewicz stał się jednym z najostrzejszych antykomunistycznych piór obozu Smoleńskiego. Jego radykalne żądania , pisane w formie zrozumiałej dla przeciętnego wyborcy często wyprzedzają postulaty całego obozu . Jest w tej wojnie awangardą , harcownikiem próbującym formacje wroga.
 
Jego ostatni tekst dotyczy między innymi elit II komuny, konieczności ich wymiany .
 
 
„Z kolei Rafał Ziemkiewicz  w tekście poświęconym kryzysowi w partii rządzącej "Ten system musi upaść" zauważa, że "rządy Tuska wynikają w prostej linii z zaniechania ustrojowej transformacji państwa kolonialnego, jakim była PRL, i z niedokończenia solidarnościowej rewolucji". Dziś, w opinii publicysty, polityczny los premiera wydaje się przesądzony. Pisze:  "To nie jest kwestia samego Tuska. Elity III RP po prostu wróciły, prawem "pamięci materiału", do stanu wyjścia. Traktują państwo w jedyny dostępny sobie sposób – jako zdobycz czy, mówiąc brutalnie, dojną krowę. Horyzontem działalności jest "ustawienie" siebie, rodziny i przyjaciół, wyciągnięcie maksymalnych korzyści z poddanych".
I dlatego – przekonuje Ziemkiewicz – "ten system musi upaść, bez względu na to, czy Tusk wytrwa u władzy aż do krachu, czy zostanie "ze względu na zły stan zdrowia" wysłany na "placówkę", i nastąpi jeszcze jedna próba "odnowy" z jakimś "mężem opatrznościowym" (mówi się najczęściej o Jerzym Buzku), z poszerzeniem podstaw władzy o inne niż PO "siły europejskie". (...) Tak naprawdę to już nie Tusk i nie "system Tuska" są dziś problemem, choć każdy dzień jego trwania niesie Polsce kolejne, wymierne straty. Prawdziwym wyzwaniem, od którego zależy przyszłość, jest to, czy Polska będzie w stanie wydać z siebie nowoczesną elitę państwową i zastąpić nią pasożytniczą, niesprawną nomenklaturę z PRL"....( źródło)

 
Obama ujawnił że jeden procent Amerykanów posiada 86 procent Ameryki . W Polsce z ekonomicznego punktu widzenia zwykłej koloni te proporcje muszą być jeszcze gorsze .Ten stan rzeczy potwierdzają organizacje międzynarodowe . Alarmują one że Polska jest najbardziej rozwarstwionym krajem Europy . Status kolonialny Polski potwierdzają też inne dane . Dwa miliony ludzi pracując na pełny etat nie jest w stanie za zarobione pieniądze pokryć rachunków. Trzy i pól miliona polskich dzieci jest głodnych . Fanatycy politycznej poprawności wprowadzając terrorem propagandowym i administracyjnym socjalistyczne rozwiązania w gospodarce doprowadziły do „Wielkiego Głodu „ wśród polskich dzieci.

 
Teza Ziemkiewicza ,że konieczna jest likwidacja elit II Komuny i zastąpienia jej nowoczesną elitą państwową jest wyzwaniem trudnym jeśli nie niemożliwym . Elitami politycznymi II Komuny zajmie się trybunał stanu , prokuratura. Brunatne media zostaną spacyfikowane zgodnie z tezami Krasnodębskiego ustawami zapewniającymi pluralizm mediów i gwarantującymi prawo obywateli do dostępu do całego spektrum poglądów społecznych i politycznych . Ale co żerując na Polakach oligarchią gospodarczą. Czy Ziemkiewicz myśli o ich wywłaszczeniu z zagrabionych dóbr .

 
Powstanie IV Rzeczpospolitej będzie momentem przełomowym . Jeśli obóz Smoleński nie zniszczy patologicznych podstaw ustrojowych II Komuny i nie wprowadzi nowoczesnej demokracji, choćby jego minimum , czyli systemu prezydenckiego uznania instytucji referendum za czwartą władzę , to ten polityczny zryw zakończy się jak jak większość powstań. Klęska i powrotem ancien regime

 
Marek Mojsiewicz
Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale