Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  37   0

Declanowe srebrniki.Hubner zarobila juz ponad 6 mil zlotych

 

Ganley i Libertas wcale nie chce stworzyc jakiegos modelu alternatywnego tylko chce zreformowac instytucje unijne , poglebic integracje europejska. Temu celowi ma sluzyc wybranie prezydent Europy nie w zakulisowych grach , ale na drodze demokratycznej decyzji wszystkich Europejczykow. Tak samo chce wzmocnic role Parlamentu Europejskiego, To PE ma ustanawiac i uchwalac wszystkie prawa europejskie.. Na razie prawo europejskie jest ustanawiane przez urzednikow.  
 
Ganley ma  wizje polityczna demokratycznej zjednoczonej Europy i jest gotow dla swojej idei poswiecic swoje pieniadze. Marzyloby mi sie zeby tak Tusk, Kaczynski , Pawlak, Napieralski chcieli poswiecic swoje pieniadze dla swoich idei. Zeby rzucili na stol swoje srebrniki . Oni wymyslili lepszy sposob. Przekret na kilkast milonow zlotych. Finansowanie swoich partii z zabranych Polakom pieniędzy, bo jak inaczej nazwac finansowani parti z budzetu panstwa.  
 
Tutaj jeśli chodzi o „rozwiedli”  to sluze garscia informacji z dokumentu Libertas.
 
Zrealizowane w tym tygodniu przez niezależny think tank „Open Europe” badanie pensji członków KE pokazuje jak bardzo kosztowni są dla europejskich podatników, niewybierani w żadnych wyborach, komisarze w Brukseli.
W liście płac zawarty jest fundusz reprezentacyjny, który oscyluje w granicach od 7 tys. euro (31,5 tys. zł) dla szeregowego komisarza po 17 tys. euro (ok. 76,5 tys. zł) dla przewodniczącego Barroso oraz dodatek do stażu między 35 a 43 tys. euro (ok. 157.500/193.500 zł.) Interesujący jest też fakt, że Jose Manuel Barroso, niewybrany w powszechnych wyborach, przewodniczący Komisji Europejskiej pobiera niemal identyczną pensję co Barack Obama, demokratycznie wybrany, prezydent Stanów Zjednoczonych (w przybliżeniu 293 tys. euro)
Najbardziej oszałamiającym jest plan płacowy dla poszczególnych komisarzy, który zawiera „dodatek przeprowadzkowy” w wysokości 19 tys. euro (ok. 85,5 tys zł) na głowę i 3 letnią odprawę, która wyniesie od 286 tys. euro (ok. 1,3 mln zł) dla nowej komisarz Caroline Ashton, aż do 439 tys. euro  (niemal 2 miliony zł) dla przewodniczącego Barroso. To się równa ponad 100 milionom zł odpraw, kiedy 20 komisarzy odejdzie w październiku.
Polska komisarz Danuta Hubner zarobiła do tej pory ponad 6,3 milionów złotych. Po odejściu ze stanowiska czeka ją ponad półtora miliona złotych odprawy oraz dożywotnia emerytura w wysokości ok. 50 tys. euro (225 tys. zł) rocznie. ”
 
I przychodzi taki Ganley ze swoja Libertas i mowi ocknijcie sie ludzie. Wy ledwo zipiecie w czasie kryzysu, a tam powstaje oligarchia urzednicza, kontrolujaca cala Europe, oligarchia zyjaca w przepychu, oligarchia , która ustanawia 80 procent prawa w Europie. A o korupcji ktorej kraza już legendy. Przeciez haslem wyborczym Ganleya i Libertas jest doprowadzenie do przejrzystosci , transparentności  i odpowiedzialnosci we władzach Unii oraz haslo zwrocenia Europy jej obywatelom.
 
To gdzie sa naprawde te srebrniki i kto je otrzymuje. I w jakiom celu. Bo srebrniki Ganley maja służyc wszystkim Europejczykom. A Polakom w szczególności. To nie Tusk mowi o tym ze Traktat Lizbonski sluzy glownie jednemu duzemu krajowi / Niemcy/ To mowi Ganley. I raczej wie co mowi.      
 

 

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale