62 obserwujących
324 notki
768k odsłon
  4712   0

Smoleńsk: 19 niewygodnych pytań

Mija tydzień od katastrofy w Smoleńsku jednak sprawa wcale się nie wyjaśnia. Wręcz przeciwnie. Pytań jest coraz więcej . Postarałem się tu zebrać pytania które w mediach nie są zadawane. 

1. Dlaczego po katastrofie wykluczono zamach? Zwykle gdy dochodzi do katastrofy samolotu media spekulują o możliwości zamachu, a władze oświadczają, że zamach jest brany pod uwagę lub że nie ma żadnych przesłanek aby twierdzić że był to zamach. Donald Tusk w swoim przemówieniu zaraz po katastrofie ani nie wykluczył ani nie zaprzeczył wersji o zamachu. W mediach natomiast od pierwszej minuty po dotarciu informacji o katastrofie nie padło ani razu podejrzenie o zamach. Gdy rozbija się rejsowy samolot takie spekulację prawie zawsze się zdarzają, a gdy ginie głowa państwa to jest obowiązkiem władz aby zdementować wersje o zamachu. Nie uczyniono tego. Dlaczego?

2. Agencja Reuters która jest jedną z najbardziej renomowanych agencji świata doniosła, że 3 osoby ciężko ranne przeżyły katastrofę. Później okazało się że to nieprawda. Zwykle w tak tragicznych okolicznościach dochodzą różne informacje które nie zawsze się sprawdzają to prawda. Aczkolwiek zwykle dotyczy to liczby zabitych. Im dłuższy czas od katastrofy tym bardziej wiarygodne informacje dotyczące liczby ofiar. Rzadko zdarza się natomiast, że podawana jest informacja o rannych i karetkach przewożących ich do szpitala, a póżniej ta informacja jest dementowana. 

3. Dziennikarka RADIA TOK FM znajdująca się w Smoleńsku przekazała parę minut po katastrofie że 3 osoby ciężko ranne przeżyły i zostają przewiezione do szpitala. Akcja ratunkowa trwa. 

4. Po pewnym czasie jednak okazało się że na miejsce katastrofy nie przybyła żadna karetka. Ponieważ nie było kogo ratować. Gdy rozbija się samolot lub dochodzi do innego rodzaju tragedii wysyła się siły ratunkowe i karetki automatycznie. Do dziś nie ma żadnych wiarygodnych informacji, że jakakolwiek karetka przybyła na miejsce katastrofy.

5. Gdy dochodzi do katastrofy samolotu to prawie zawsze ten model jest automatycznie uziemiany zwykle na całym świecie. Miało to miejsce podczas katastrofy Airbusa u wybrzeży Brazylii oraz podczas innych katastrof. Tym razem jednak model Tu-154 nie został uziemiony. We Francji pasażerowie odmówili wejścia na pokład "Tutki".

6. Putin stanął na czele komisji na polecenie prezydenta Rosji. Jest to rzecz bez precedensu aby premier jakiegoś kraju stawał na czele komisji badającej wypadek lotniczy. Nigdy w historii taka sytuacja nie miała miejsca. Na czele komisji powinien raczej stanąć Polak z uwagi na fakt że to polski prezydent zginał. A przynajmniej powinna być to osoba doświadczona w śledztwach dotyczących katastrof lotniczych.

7. Słynne zdjęcie zwane już jako "wymiana żarówek" pokazujące rosyjskie służby wymieniające żarówki na pasie startowym. Według wielu informacji oni nie wymieniają żarówek, oni je wkręcają ponieważ wcześniej nie było tam żadnych żarówek. Być może było to spowodowane dodatkowymi środkami bezpieczeństwa po katastrofie ponieważ lampy wydają się prowizoryczne. Być może zdecydowano się je zamontować tuż po katastrofie. Jednak według wielu źródeł te lampy były na lotnisku wcześniej i to bez żarówek. Pytanie zasadnicze czy podczas wizyty Putina 3 dni wcześniej lampy również stały bez żarówek?

8. Rosjanie zamontowali dodatkowy system naprowadzania przed wizytą Tuska i Putina. Po tej wizycie system został zdemontowany. Dlaczego?

9. Gdy Barak Obama zapowiedział wizytę na pogrzebie już w czwartek wylądował specjalny samolot amerykańskich służb na lotnisku w Balicach. Służby zawsze sprawdzają lotnisko na którym ma lądować samolot prezydencki oraz miejsca w których prezydent ma przebywać. Amerykańskie służby robią to zarówno w krajach obcych oraz nawet w samych Stanach Zjednoczonych. Czy prezydent polski zawsze latał "w ciemno" bez uprzedniego rozeznania? Czy polskie służby wysyłają samolot z głową państwa nie wiedząc nawet czy na lotnisku lampy mają zainstalowane żarówki? Jak myślicie czy amerykański Secret Service pozwoliłby lądować Obamie na lotnisku w Smoleńsku? 

10. Amatorski film nagrany najprawdopodobniej komórką kilka chwil po katastrofie ukazuje krzyki Rosjan oraz strzały najprawdopodobniej mające na celi odstraszenie szabrowników. Według zdjęć satelitarnych miejsce katastrofy nie jest tak łatwo dostępne dla ludności. A mimo to wielu szabrownikom i gapiom udało się dotrzeć na miejsce katastrofy co oznacza, że służby ratownicze dotarły z opóźnieniem i nie zabezpieczyły terenu. Film podobno jest analizowany przez prokuraturę jak podało Radio Zet. Analiza ścieżki dźwiękowej miała trwać dwa dni. Tak ogłoszono 14 kwietnia. żadnych wyników jednak nie ujawniono do dzisiaj. 

Lubię to! Skomentuj44 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale