11 obserwujących
317 notek
478k odsłon
  205   0

Z przymrużeniem oka o niepoważnej polityce.

Blisko święta, więc dla poprawy samopoczucia nieco lżej o tym, co dzieje się wokół nas i chcąc, nie chcąc (przynajmniej w jakiejś części) nas dotyka.

Ot choćby w Parlamencie Europejskim, który próbuje ciągle uprzykrzać życie polskiemu rządowi (a przy okazji całej Polsce), byle tylko dogodzić naszej opozycji, która z kolei działa na korzyść Niemców.

A opozycyjni europosłowie i europosłanki zwyczajnie się na nas uwzięli. Na przykład – Sylwia Spurek... jak sznurek wiotka ekoid...olka i anty Polka, która strasznie cierpi, bo inni jedzą mięso, a ona nie. Dlatego chętnie ukarałaby nas za spożywanie karpi na święta i generalnie wszystkich ryb, które (jak uważa) „są jak ludzie”.

image

Dobrze, że mamy w Brukseli chociaż jednego, nastawionego pozytywnie do nas polityka, który na poważnie zabrał się za „budowanie mostów”.

image

Tak, to niełatwa praca, zwłaszcza, że największa partia opozycyjna (podobno konserwatywno-liberalna) jakby nieco się pogubiła i szuka w polityce nowego miejsca.

image

Co ciekawe, Platforma nie potrafi się odnaleźć, mimo słanych (niemal codziennie przez budowniczego mostów) za pośrednictwem Twittera wskazówek... czy nawet wyrazistych podpowiedzi mędrca Europy.

image

Z drugiej strony od szefa partii dochodzą zapewnienia, że wszystko jest dobrze i Platforma akurat jest w centrum.

image

- Acha! - stwierdził noblista. - Czyli dobrze, że wreszcie mnie chłopaki posłuchały.

Mimo tego, obserwatorzy życia politycznego niespecjalnie wierzą zapewnieniom człowieka - Budki, który nigdy prawdzie się nie kłaniał. Uważają, że jego partia popierając żądania tzw. strajku... tzw. kobiet - z jakichś niejasnych powodów znalazła się na skrajnej lewicy.

Dobrze poinformowani (złośliwcy twierdzą, że to złośliwcy) tłumaczą to faktem, iż tam są spore pieniądze (z zagranicy) do szybkiego zagospodarowania i nie trzeba się specjalnie napracować, by coś z tego uszczknąć. A mostów wręcz nie wypada budować, tylko burzyć - mówiąc, że to mury. Jednak trzeba kolejny raz zmienić przekonania, wyrzec się Boga i stanąć w jednym szeregu z aborcjonistami, antyklerykałami, satanistami, terrorystami, zaprzańcami i wszelkiej maści prowokatorami... czyli generalnie z obcymi najemnikami walczącymi w Polsce o wolność, demokrację i lepszą przyszłość... dla Niemiec i Rosji.

image

Oczywiście należy też pokłonić się w pas powabnej Marcie (szefowej „pokojowych” manifestacji lewackich zadymiarzy) i uznać jej przywództwo, bo inaczej każe wyp...rosić. Ostatnio słychać na mieście, że strajk (z powodu znacznego uszczuplenia tzw. frekwencji, i spodziewanego ochłodzenia szeroko rozumianego klimatu) może zmienić formę na głodowy. Chodzą słuchy, że aktualnie wyznacza się ochotników i gromadzi zapasy żywności.

image

Media donoszą, że jedna z piekarń zaczęła w tym celu wypiekać wysokokaloryczne opłatki z czerwoną błyskawicą. Podobno ktoś już zakupił sporą ich ilość. Piszą też, że Marta aktualnie niedomaga, ale Marty nic nie złamie...

image

Marta jest wieczna i już ma swoje czcicielki i wyznawczynie, które ruszają w umiłowaną Polskę, by szerzyć pracę u podstaw i walczyć z powszechną wszawicą.

image

Uważam, że to zdjęcie nie wymaga żadnego komentarza... ono, jako mem broni się samo.

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka