Recenzent JM Recenzent JM
211
BLOG

Z przymrużeniem oka o niepoważnej polityce.

Recenzent JM Recenzent JM PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 10

Blisko święta, więc dla poprawy samopoczucia nieco lżej o tym, co dzieje się wokół nas i chcąc, nie chcąc (przynajmniej w jakiejś części) nas dotyka.

Ot choćby w Parlamencie Europejskim, który próbuje ciągle uprzykrzać życie polskiemu rządowi (a przy okazji całej Polsce), byle tylko dogodzić naszej opozycji, która z kolei działa na korzyść Niemców.

A opozycyjni europosłowie i europosłanki zwyczajnie się na nas uwzięli. Na przykład – Sylwia Spurek... jak sznurek wiotka ekoid...olka i anty Polka, która strasznie cierpi, bo inni jedzą mięso, a ona nie. Dlatego chętnie ukarałaby nas za spożywanie karpi na święta i generalnie wszystkich ryb, które (jak uważa) „są jak ludzie”.

image

Dobrze, że mamy w Brukseli chociaż jednego, nastawionego pozytywnie do nas polityka, który na poważnie zabrał się za „budowanie mostów”.

image

Tak, to niełatwa praca, zwłaszcza, że największa partia opozycyjna (podobno konserwatywno-liberalna) jakby nieco się pogubiła i szuka w polityce nowego miejsca.

image

Co ciekawe, Platforma nie potrafi się odnaleźć, mimo słanych (niemal codziennie przez budowniczego mostów) za pośrednictwem Twittera wskazówek... czy nawet wyrazistych podpowiedzi mędrca Europy.

image

Z drugiej strony od szefa partii dochodzą zapewnienia, że wszystko jest dobrze i Platforma akurat jest w centrum.

image

- Acha! - stwierdził noblista. - Czyli dobrze, że wreszcie mnie chłopaki posłuchały.

Mimo tego, obserwatorzy życia politycznego niespecjalnie wierzą zapewnieniom człowieka - Budki, który nigdy prawdzie się nie kłaniał. Uważają, że jego partia popierając żądania tzw. strajku... tzw. kobiet - z jakichś niejasnych powodów znalazła się na skrajnej lewicy.

Dobrze poinformowani (złośliwcy twierdzą, że to złośliwcy) tłumaczą to faktem, iż tam są spore pieniądze (z zagranicy) do szybkiego zagospodarowania i nie trzeba się specjalnie napracować, by coś z tego uszczknąć. A mostów wręcz nie wypada budować, tylko burzyć - mówiąc, że to mury. Jednak trzeba kolejny raz zmienić przekonania, wyrzec się Boga i stanąć w jednym szeregu z aborcjonistami, antyklerykałami, satanistami, terrorystami, zaprzańcami i wszelkiej maści prowokatorami... czyli generalnie z obcymi najemnikami walczącymi w Polsce o wolność, demokrację i lepszą przyszłość... dla Niemiec i Rosji.

image

Oczywiście należy też pokłonić się w pas powabnej Marcie (szefowej „pokojowych” manifestacji lewackich zadymiarzy) i uznać jej przywództwo, bo inaczej każe wyp...rosić. Ostatnio słychać na mieście, że strajk (z powodu znacznego uszczuplenia tzw. frekwencji, i spodziewanego ochłodzenia szeroko rozumianego klimatu) może zmienić formę na głodowy. Chodzą słuchy, że aktualnie wyznacza się ochotników i gromadzi zapasy żywności.

image

Media donoszą, że jedna z piekarń zaczęła w tym celu wypiekać wysokokaloryczne opłatki z czerwoną błyskawicą. Podobno ktoś już zakupił sporą ich ilość. Piszą też, że Marta aktualnie niedomaga, ale Marty nic nie złamie...

image

Marta jest wieczna i już ma swoje czcicielki i wyznawczynie, które ruszają w umiłowaną Polskę, by szerzyć pracę u podstaw i walczyć z powszechną wszawicą.

image

Uważam, że to zdjęcie nie wymaga żadnego komentarza... ono, jako mem broni się samo.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka