myślę myślę
238
BLOG

Obietnice Tuska

myślę myślę Rozmaitości Obserwuj notkę 16


„Krzywdy na pewno zostaną naprawione”
Tak obiecywał Tusk emerytowanym esbekom, którzy pracowali na usługach totalitarnego reżimu komunistycznego.
Miałam nadzieję że takich obiecanek nigdy nie usłyszę.
 W głowie zaczynają się kłębić wspomnienia z lat dziecięcych, młodzieńczych i już prawie dorosłych. Szkoła, dom, dom - szkoła.
Wychowani w biedzie i za żelazną kurtyną. Kto miał szczęście wzrastać w domu ojca "złotej rączki" i mamy uczącej szyć, gotować i różnych "babskich" rzeczy, ten automatycznie wiedział jak sobie radzić w dorosłym życiu. Życiu przemycanych dóbr doczesnych ze zgniłego zachodu zza żelaznej kurtyny. Muzyki, kultury, nauki, historii i wiadomości z zakłócanego Radia Wolna Europa.
 Praca za grosze by nie umrzeć z głodu i sklepy za żółtymi firankami dla tych, którym teraz Tusk chce wynagrodzić krzywdy.
Czyim kosztem? Matek pracujących za grosze, wychowujących dzieci, piorących, gotujących i szyjących ubranka dla dzieci, siebie, tak by wyglądać po ludzku.
Jeszcze w uszach brzmią narzekania na 500+ i okradanie "ich" z zapracowanych pieniędzy, gdy cywilizowany świat uważał to za coś normalnego. Ile trzeba było się nagimnastykować żeby swoim pociechom zapewnić choć kawałek wakacji, obóz czy kolonię.
Dziś dorosłe i niejednokrotnie mając własne dzieci, wspierają tego pana i jego plany pozbawienia godności normalnego życia ludzi starych, zabierając im 13 i 14 emeryturę.
Idąc tropem "piniendzy nie ma i nie będzie", można się domyślić komu należy zabrać na to SB+.
Warto też zapytać samego siebie czy naprawdę chcemy wracać do czasów żelaznej kurtyny i niewolniczej pracy dla bandytów.
myślę
O mnie myślę

Taka sobie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości