Strefa wolna od Głupola
Strefa wolna od Głupola Smoleńskiego
9 obserwujących
203 notki
109k odsłon
  576   0

Dziwiszowa obłuda notki wiesławy

Jest coś faryzejsko-judaszowego w prawicowej bieda publicystyce. Narracja wiesławy jest kryształowym przykładem tej obłudy. Kiedy jest nam z kimś nie po drodze to by oskarżyć człowieka o najgorsze zbrodnie wystarczy domniemanie lub absurdalna poszlaka. Zamachofilia smoleńska to studium bez dna.

Co innego kiedy nam po drodze. Wtedy wszystko należy bezwzględnie udowodnić. Jeśli nikt księdza nie złapał z ręką w majtkach dziecka w obecności co najmniej 3 świadków to jakiekolwiek domniemania o rzekomej pedofilli sa obrzydliwymi pomowieniami, wymierzonymi w świętą wspólnotę wiernych. To samo z kryciem pedofilli. Nie wyszły na jaw dokumenty gdzie Dziwisz podpisuje “ja, świadomy siły zarzutów wobec McCarricka, rozgrzeszam go i ochraniam bo wszakże wierność jego więcej waży niż jakieś tam słabostki wobec nic nie wartych jednostek”. Nie ma też dokumentu gdzie Hitler podpisuje rozkaz Holocaustu a Stalin wyrok na polskich oficerów. Mówi się o rozładowaniu tłoku, rozwiązaniu problemu, czasem stosowaniu kary śmierci. Ale nigdzie nie ma wyroku ludobójstwa czarno na białym

Nie ma też żadnych spekulacji, jak duchowny o potencjale intelektualnym wiejskiego proboszcza (i to raczej z biedniejszej parafii) został drugim człowiekiem po papieżu a w czasie długich lat jego choroby de facto pierwszym.

Na koniec zadanie z gimnastyki intelektualnej. Jak myślicie co by wieslawa napisała o Kasi Tusk albo Oli Kwaśniewskiej i ich rodzinach, gdyby życie osobiste obu kobiet osiągnęło poziom złożoności Marty Kaczyńskiej?

Potem tylko przeczytać Kameleona, Czechowa

Lubię to! Skomentuj61 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo