113 obserwujących
633 notki
1380k odsłon
5769 odsłon

Wybierzcie sobie wreszcie inny naród

Wykop Skomentuj75

My tutaj rządzim, my tutaj dzielim. 

Bez nas by wszystko diabli wzieli.

(Janusz Szpotański, Towarzysz Szmaciak)

Lumpanelity III RP są w szoku. Powstała w trudzie Koalicja Europejska przerżnęła wybory do Parlamentu Europejskiego. Szukający wytłumaczenia tego zjawiska zwracają uwagę na wyniki sondażu przeprowadzonego przez Ipsos dla TVP, TVN i Polsat:

„W wyborach do Parlamentu Europejskiego mieszkańcy wsi i małych miast najczęściej głosowali na PiS, a średnich i dużych miast - na Koalicję Europejską”.

Prof. Jadwiga Staniszkis czuje się rozczarowana przegraną Koalicji Europejskiej. Jej zdaniem  PiS zawdzięcza swój sukces pewnej inercji społecznej. Myślę, że ludzie na prowincji niewiele wiedzieli o poglądach poszczególnych kandydatów i na zasadzie bezwładności głosowali na PiS ze względu na jego daleko posunięte datki finansowe w polityce krajowej.

Wiadomo, wyborcy PiS, to ciemnogród, który można przekupić dając mu „ochłapy” przez niektórych zwane „kiełbasą wyborczą”.

Ciekawą opinie przedstawił Bronisław Komorowski. Zdaniem byłego prezydenta, Prawo i Sprawiedliwość wygrywało głównie w tych kręgach wyborczych, które nie płacą podatków.

Bronisław Komorowski wraz z żoną Anną są właścicielami domku letniskowego w miejscowości o wdzięcznej nazwie Buda Ruska, położonej w województwie podlaskim, w powiecie sejneńskim, w gminie Krasnopol. W wyborach do Parlamentu Europejskiego jest to okręg wyborczy nr 3. Liczba osób uprawnionych do glosowania – 2 059 198. Frekwencja wyborcza 38.51% uprawnionych do glosowania., czyli w wyborach nie wzięło udziału 1 266 260 osób.

Okręgowa Komisja Wyborcza w Olsztynie, na podstawie danych ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych, podała kilka godzin temu, że Prawo i Sprawiedliwość, uzyskując 47,28 % głosów wygrało z Koalicją Europejską, którą poparło 37,03 % wyborców.

Pozostałe komitety uzyskały: Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia - 5,73 %, Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin, Liroy, Braun, Narodowcy - 4,9 %; Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15 - % i Koalicyjny Komitet Wyboczy Wyborców Lewica Razem - 1,45 %.

Na listę Komitetu Wyborczego PiS oddano 375.001 głosów, na Koalicję Europejską - 293.677 głosów, na Wiosnę - 45.424 głosy, na Konfederację- 38.866 głosów; na Kukiz'15 - 28.512 głosów; na Lewicę Razem- 11.517 głosów.

Wg Bronisława Komorowskiego w jednym tylko okręgi wyborczym nr 3 mieszka 375 tysięcy osób niepłacących podatków. To ci głosujący na PiS. A ilu jeszcze niepłacących podatków jest wśród tych 1 266 260 osób , które wczoraj nie pofatygowały się do urn wyborczych? Strach pomyśleć.

Ostatnio, jak donosi Superexpres:

Na daczy Bronisława Komorowskiego (67 l.) w Budzie Ruskiej praca wre: stary budynek został zburzony, a na jego miejscu stanął reprezentacyjny pałac! – Prezydent stara się zrobić dom na imieniny żony Anny, 26 lipca – zdradza nasz informator. Budowa z pewnością nie jest tania. Zniknęła wszak mała, zgrzebna, drewniana chatka, a w jej miejsce wyrósł solidny, piętrowy, murowany dom. Co kryją jego wnętrza? Tego nie wiadomo, ale sądząc choćby po liczbie okien, miejsca w nim brakować z pewnością nie będzie.

Czy skromna emerytura w wysokości ponad 9 tys. zł miesięcznie wystarczy, żeby wybudować luksu-sową rezydencję? Nie ma wyjścia, bo wiadomo już, że Bronisław Komorowski nie wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego, gdzie jako europoseł mógłby zarabiać nawet ponad 30 tys. zł. – Nigdy się [tam] nie wybierałem i się nie wybieram – mówił w Radio Zet. […]Wprawdzie były prezydent sporo jeździ z wykładami, także za granicę, ale żona Anna nie pracuje, a zobowiązania budowlane są z pewnością niemałe. Zastrzyk gotówki z Brukseli byłby więc dobry, ale koledzy odradzali. – Wielu życzliwych mówiło mu, że nie powinien startować do PE. Nie wypada – mówi nam ważny polityk PO. Dodaje, że wynik wyborów wcale nie był taki pewny...

https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/buda-ruska-zmienia-sie-nie-do-poznania-zobacz-co-zmajstrował-bronislaw-komorowski-aa-Hfax-1Acm-mKeN.html

Jest oczywiste, że prowadząc te inwestycje na swojej działce, Bronisław Komorowski zatrudnia firmę budowlaną. Z pewnością jest to firma legalnie działająca tj. płacąca podatki i zatrudniająca legalnie pracowników. Biorąc pod uwagę preferencje wyborcze mieszkańców na tym terenie znalezienie takiej firmy mogło sprawiać Bronisławowi Komorowskiemu spore trudności. Niedługo dojdą kłopoty z pracami wykończeniowymi i urządzeniem domu i otoczenia. Miejmy nadzieję, że Bronisław Komorowski pokona te trudności, nie wchodząc w kolizje z fiskusem.

A tak przy okazji, zastanawiam się, czy były prezydent ma świadomość, że kupując cokolwiek – chleb, masło, karkówkę na grilla, mydło, buty, koszulę – płaci VAT (ang. value-added tax ) czyli podatek od wartości dodanej? Że to samo dotyczy tankowania samochodu na stacji benzynowej albo posiłku w restauracji? I że w tej samej sytuacji są wszyscy obywatele RP – uczestniczący w wyborach, a także ci nie biorący w nich udziału. Światli obywatele głosujący na Koalicje Europejską albo „Wiosnę” i ci niewykształceni z małych miast, czyli pisowski ciemnogród.

Wykop Skomentuj75
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka