2 obserwujących
120 notek
70k odsłon
691 odsłon

Odszedł Jerzy Janiszewski - muzyczny głos Polskiego Radia

Wykop Skomentuj9

image

/fot. archiwum rodziny Janiszewskich/


Wczoraj na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie spoczął redaktor Jerzy Janiszewski. Dziennikarz muzyczny, radiowiec, DJ, producent muzyczny, zmarł w wieku 75 lat. 

Swoją dziennikarską przygodę radiowca zaczynał w Akademickim Radiu Centrum w Lublinie, by w 1967 roku zostać pracownikiem Polskiego Radia Lublin. W latach 80 grał i opowiadał o swoich muzycznych fascynacjach w radiowej Trójce. Nie stronił od nowego kierunku muzycznego jakim jest disco-polo, prowadząc lekko audycję Barachołka. 

Był także spirytus movens powstania Budki Suflera, i to on nakłonił Suflerów do nagrania polskiej wersji piosenki Ain't no sunshine  Billa Withersa, znanej jako Sen o dolinie.

 

Swoim charakterystycznym głosem i sposobem mówienia, Jerzy Janiszewski kształtował przez lata muzyczne charaktery młodych słuchaczy, ilustrując swoje audycje rockowymi perełkami. 

Jego ostatnim muzycznym listem, który odebrałem, był album Don't Explain Joe Bonamassy i Beth Hart. To dzięki niemu poznałem When a Blind Men Cries cover Deep Purple, w emocjonalnym wykonaniu Richiego Sambory.

obv
Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura