0 obserwujących
7 notek
29k odsłon
974 odsłony

Jak bogacić się i być szczęśliwym.

Wykop Skomentuj36

Na podstawie książki D. Wattlesa

1. Bóg jest wszechświatem zbudowanym z myślącej substancji. W swoim pierwotnym stanie (Bezkształtnej Inteligencji) substancja ta ogarnia, przenika, i wypełnia bezkres kosmosu (jest nawet tam gdzie wydaje się istnieć tylko kosmiczna próżnia). Substancja ta pod wpływem swojej woli zmienia się w obserwowaną przez nas energię i materię, które są efektem i przejawem jej myśli.

2. Ludzka myśl wytwarza w owej substancji rzeczy przez tą myśl wyobrażone. Aby móc to uczynić, człowiek musi jednak dokonać przejścia ze stanu umysłu rywalizującego do twórczego aby zaistniała harmonia miedzy nim a Bezkształtna Inteligencją, która zawsze jest twórcza a nigdy zaś rywalizująca. Ludzka myśl ma wpływ na Bezkształtną Inteligencję tym bardziej im bardziej pasuje (jest w harmonii) do jej intencji czyli im bardziej dąży do ogólnego rozwoju. Wyścigi szczurów, konkurowanie, myślenie o niedoborach dóbr działa przeciwnie.

3. Harmonia wymaga żywej i szczerej wdzięczności. Wdzięczność jednoczy umysł człowieka z umysłem Substancji, przez co jego myśli mogą być odebrane przez Bezkształt. Człowiek może pozostać na twórczym poziomie jednocząc się z Bezkształtną Inteligencją poprzez ciągłe odczuwanie głębokiej wdzięczności. Wdzięczności pogłębia dopasowanie (a przecież zawsze jest coś za co warto dziękować, a jeśli nawet nie ma to trzeba dziękować za to dobre co właśnie nadchodzi).

4. Wszechświat nie wie co jest dla ciebie najlepsze w szczegółach. Sam to musisz szczegółowo w myślach zbudować. Nie myśl natomiast o tym czego nie chcesz bo też to dostaniesz.. Człowiek musi utworzyć przejrzysty i kompletny obraz tego, co chce mieć, co chce robić, lub kim chce zostać; i musi utrzymywać ten mentalny obraz w swoich myślach, jednocześnie będąc głęboko wdzięcznym Wszechmogącemu za obdarowanie go takimi właśnie pragnieniami i za to, że rzeczywistość o której marzy, jest właśnie dla niego tworzona. Jest to proces, dzięki któremu wywiera się wpływ na Bezkształt i wprawia w ruch siły tworzenia.

5. Twórcza energia działa za pomocą ustanowionych już kanałów naturalnego wzrostu, oraz struktur gospodarczego i społecznego porządku. Wszystko, co zawiera się w jego mentalnym obrazie, zostanie z cała pewnością dane temu, kto przestrzega powyższych instrukcji, i kto żywi niezachwianą wiarę. Wszystko to czego pragnie, znajdzie do niego drogę przez ustalone już drogi handlu i biznesu.

6. Aby otrzymać to, czego pragnie, w momencie gdy zostanie mu dane, człowiek musi być aktywny; aktywność ta musi polegać na wyrastaniu poza granice obecnie zajmowanego miejsca. Musi on utrzymywać w umyśle Intencje wzbogacenia się dzięki zrealizowaniu swojej wizji. I każdego dnia musi robić wszystko co tylko może być tego dnia zrobione, jednocześnie wykonując każdą czynność w sposób skuteczny. Musi dawać każdej osobie więcej wartości użytkowej niż bierze od niej wartości pieniężnej, dzięki czemu każda transakcja będzie czynić życie obfitszym; musi też utrzymywać w umyśle idee wzbogacania się, dzięki czemu wrażenie przybytku zostanie przekazane wszystkim, z którymi wejdzie w kontakt.

7. No i jeszcze musisz być przygotowany na odebranie tego prezentu czyli nie leżeć do góry d. i czekać, że bogactwo skapnie ale działać jak najefektywniej w tym co robisz i co Cię najbardziej pasjonuje. Praktykujący wyżej wymienione nauki z całą pewnością wzbogacą się a bogactwa, które otrzymają, będą wprost proporcjonalne do kompletności ich wizji, stałości intencji, pewności wiary i głębi wdzięczności.

Wykop Skomentuj36
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale