57 obserwujących
1377 notek
1368k odsłon
526 odsłon

Rosyjska gałąź Discovery, właściciela TVN

Wykop Skomentuj6image

2015. "Discovery Moves Russian Channels to Venture With Putin Ally" [Discovery przenosi swoje rosyjskie programy do spółki utworzonej z przyjacielem Putina]

image

Yuri Kovalchuk - "uważany za osobistego bankiera Władimira Putina”, gospodarz ślubu córki Władimira Putina.

21 listopada 2019 - "Władze łotewskie ogłosiły, że zawieszają pozwolenie na nadawanie programów dziewięciu rosyjskojęzycznych kanałów telewizyjnych. Są one kontrolowane przez multimilionera Jurija Kowalczuka. Uchodzi on za "bankiera” Władimira Putina". "W odróżnieniu do kanałów, których emisję zawieszono przed kilkoma miesiącami, bo nadawały programy wrogie wobec Łotwy, dziewięć kanałów właśnie zawieszonych nie odzyska na Łotwie prawa do emisji, jeśli Kowalczuk pozostanie na liście osób, wobec których UE nadal utrzymuje sankcje w związku z rolą Moskwy w kryzysie ukraińskim.

Sankcje te zostały przedłużone we wrześniu na dalsze sześć miesięcy i pozostaną w mocy co najmniej do 15 marca 2020 r. Wszystkie wspomniane kanały są kontrolowane przez Jurija Kowalczuka i amerykańską telewizję Discovery".

***
29 września 2010 r. prezes i dyrektor zarządzający korporacji Discovery Communications David Zaslav ogłosił plany większego zaangażowania się w Rosji.

Po pięciu latach....

27 sierpnia 2015 r. poinformowano, że Discovery "znalazło miejscowego partnera, co pozwoli pozostać na rynku rosyjskim". Odnosi się to do zmian w prawie wprowadzonych w Rosji. Z dniem 1 stycznia 2016 r. weszło w życie ograniczenie - 20% kapitału zagranicznego w firmach medialnych. (kij + marchewka = 20%)

"We współpracy z rosyjskim partnerem - głównym prywatnym holdingiem National Media Group - Discovery Communications utworzy nową spółkę, która będzie zarządzać 11 kanałami Discovery w Rosji, poinformowały spółki w czwartek we wspólnym oświadczeniu prasowym. Napisano w nim, że nowa firma utworzona przez Discovery Communications i National Media Group, będzie działała pod nazwą Media Alliance. Jak powiedział Alexander Ordzhonikidze, CEO National Media Group, transakcja, która zostanie zakończona w ciągu kilku tygodni, stworzy Media Alliance solidną podstawę do pojawienia się nowego poważnego gracza na rynku płatnej telewizji.
Z kolei Olga Paskina, menedżer Discovery na północno-wschodnią Europę poinformowała, że National Media Group otrzyma 80% udziałów nowej spółki Media Alliance.
National Media Group jest jednym z największych prywatnych podmiotów medialnych w Rosji. Firma jest współwłaścicielem rosyjskich kanałów telewizyjnych Channel One, REN TV, i Channel Five a także posiada udziały w gazetach Izviestia i Metro-Petersburg, rosyjską radio News Service i firmę filmową Art Pictures vision.
Zarządem spółki kieruje rosyjska mistrzyni olimpijska i była deputowana [partii Jedna Rosja (Putin)] Alina Kabajewa [Putin].

Discovery Communications prowadzi [m.in.] rosyjskie kanały telewizyjne Discovery Channel, Animal Planet, TLC i Eurosport.

Według informacji prasowych w ostatnich latach Discovery Communications zwiększyło liczbę lokalnych wersji swoich kanałów w Rosji".


image
image

National Media Group (NMG) a adres internetowy wybrali sobie taki: nm-g.ru:

"Jest rosyjskim "prywatnym" holdingiem medialnym. Główna siedziba znajduje się w Moskwie. "Została założona w lutym 2008 r. Poprzez połączenie aktywów medialnych JSC Rossiya Bank ["służy elicie Kremla"], Alexey Mordashov, Surgutneftegas OJSC i Sogaz Insurance Group. W maju 2008 r. National Media Group nabyła 50,19% udziałów w dzienniku ogólnopolskim Izvestia od holdingu Gazprom Media. 15 kwietnia 2010 r. National Media Group podpisało umowę opcji z luksemburską grupą RTL, aby połączyć działalność REN TV i Kanału 5. W styczniu 2011 r. Rostelecom przejął 71,8% grupy spółek National Telecommunications od National Media Group W lutym 2011 r. National Media Group odkupiła 25% udziałów w kanale pierwszym od struktur Millhouse Romana Abramowicza. W czerwcu 2011 r. National Media Group nabyła 30% udziałów w holdingu REN TV od RTL Group. W zamian inwestor zagraniczny otrzymał 7,5% udziałów w NMG, stając się tym samym udziałowcem rosyjskiego holdingu medialnego (w 2013 odsprzedał te 7,5% akcji z powrotem NMG). W październiku 2013 r. National Media Group nabyła 100% udziałów w Three Crowns Publishing House, która wydaje gazetę Metro Saint Petersburg.
W sierpniu 2015 r. NMG wraz z Discovery Networks ogłosiły utworzenie Media Alliance, która na początku 2016 r. Nabyła 11 kanałów telewizyjnych amerykańskiego nadawcy telewizyjnego Discovery (w tym Discovery Channel , TLC , Animal Planet i Eurosport ), 12 rosyjskich wersji kanałów telewizyjnych Viasat ( były w trakcie nabywania) i 3 kanały grupy Turner. W ten sposób firma stała się właścicielem 20% rynku płatnej telewizji w Rosji.
W marcu 2016 r. National Media Group nabyła 25% udziałów w Sport-Express CJSC, założycielu jednej z największych rosyjskich gazet sportowych, Sport-Express.
Wiosną 2016 r. NMG zostało założycielem National Advertising Alliance (NRA) z 25% udziałem.
W marcu 2017 r. Pozyskano AmberData, która analizuje dane użytkowników w Internecie i rozwija platformę do zarządzania anonimowymi danymi użytkowników w Internecie (Data Management Platform, DMP).

2 czerwca 2017 r. Uruchomiono multimedialne centrum informacyjne Izvestia, które stało się producentem i dostawcą wiadomości dla kanałów z National Media Group (REN TV i Channel Five)
W czerwcu 2017 r. National Media Group ogłosiło utworzenie we współpracy z STS Media agencji sprzedaży reklam Everest LLC a także Art Pictures Distribution.

W lutym 2018 r. Okazało się, że NMG stała się współwłaścicielem kanałów telewizyjnych Sony Pictures w Rosji. W wyniku transakcji NMG uzyskała 80% w branży telewizyjnej w Rosji.

Udziałowcy:
W 2009 r. Severstal posiadał 26% udziału w NMG, w 2015 r. Sogaz posiadał 21,22%, Bank Rossija na koniec 2012 r. - 35,5%, a na 30 marca 2016 r. Surgutneftegaz - 23,98%.

Dyrektorem generalnym holdingu National Media Group jest Paskina Olga Alexandrovna. Stanowisko Przewodniczącego Rady Dyrektorów sprawuje Kabaeva Alina Maratovna".

image

Olga Aleksandrovna Paskina, ur. 26 lipca 1980 r. w Mołdawskiej Republice Sowieckiej. Ukończyła Wydział Prawa na Wołgogradzkim Uniwersytecie Państwowym , ukończyła ekonomię na Wołgogradzkim Uniwersytecie Technicznym . Posiada dyplom Wharton School of Business ze stopniem zarządzania wykonawczego oraz dyplom kierownictwa biznesowego na UC Berkeley. W latach 2002–2008 zajmowała stanowisko dyrektora ds. Prawnych, dyrektora ds. Zasobów ludzkich i efektywności organizacyjnej spółki piwowarskiej SAN InBev JSC.
W latach 2008–2013 pracowała w holdingu medialnym holdingu ProfMedia, prezes holdingu ProfMedia - 100% akcji - GAZPROM MEDIA, adres Moskwa, Szosa Warszawska 9. Skoro szosa Warszawska to może i firmę zbudowali za to co udało się "polskim" politykom jak Pawlak wynegocjować ponad ceny rynkowe.

Od 2014 do 2015 roku pełniła funkcję CEO Discovery Networks w Europie Północno-Wschodniej.

W latach 2015–2016 kierowała Discovery Holdings, wspólnym przedsięwzięciem National Media Group i Discovery Communications.

Od 2016 r. Jest dyrektorem generalnym National Media Group i przewodniczącym rady przemysłowego komitetu telemetrycznego (ICT)".


image

Kabaeva, Alina Maratovna ur, w 1983 r. w Uzbeckiej Republice Sowieckiej. Rosyjski sportowiec (gimnastyka rytmiczna, mistrzyni olimpijska i świata, w 2001 zdyskwalifikowana za doping), absolwentka turystyki (zarządzanie sportem) i wychowania fizycznego (in absentia), zapaliła znicz w Soczi, polityk, menedżer. Członek Rady Najwyższej Jednej Rosji (2001-2005). Członek Izby Publicznej Federacji Rosyjskiej (2005-2007). Członek Dumy Państwowej Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej 5. (2007-2011) i 6. kadencji (od 4 grudnia 2011 r. Do 15 września 2014 r.). Od września 2014 r.- prezes zarządu National Media Group Holding. Od 2016 r. Kieruje zarządem Sport-Express CJSC. Prezes Media Alliance (wspomniana spółka z NMG z Discovery).
We wrześniu 2014 r. Kabajewa zrezygnował z Dumy i przyjął stanowisko przewodniczącego rady dyrektorów National Media Group, największego rosyjskiego konglomeratu medialnego.

"W prywatnej klinice w Szwajcarii przyszło na świat trzecie dziecko Władimira Putina i Aliny Kabajewej – ujawniają szwajcarskie media".
"Wladimir Putin (64 l.) i Alina Kabajewa (33 l.) wzięli potajemny ślub?! Podczas publicznego wystąpienia sportsmenki uwagę zgromadzonych przykuła jej obrączka. Oto ostateczny dowód na bliskość byłej gimnastyczki i prezydenta Rosji?
W lipcu 2013 r. Kabaeva poinformowała, że ​nie ma dzieci. W marcu 2015 r. Kabaeva urodziła dziecko w szpitalu dla VIP-ów w Saint Ann w Ticino w Szwajcarii; ojcostwo jej dziecka jest przedmiotem domniemań".

Z materiałów informacyjnych spółki:


image

image


image


image

image

image23 grudnia 2015
National Media Group miliardera Kowalczuka kupi rosyjskiego dystrybutora CNN.

Yury Valentinovich Kovalchuk (1951 r.), rosyjski miliarder-biznesmen i finansista, który jest "uważany za osobistego bankiera Władimira Putina”. W rosyjskim Forbes z maja 2008 roku po raz pierwszy wymieniono go w Złotej Setce najbogatszych w Rosji, nazywając go i innego nowego uczestnika Listy , Giennadija Timczenko , "dobrymi znajomymi Władimira Putina”, po sankcjach nałożonych na Kowalczuka w 2018 r. wycena jego majątku spadła do 650 mln USD. W latach 1987–1991 był pierwszym zastępcą dyrektora Instytutu Fizyko-Technicznego Ioffe. Od 2004 r. Jest przewodniczącym Rossiya Bank i jego największym akcjonariuszem. Od początku lat 90. Kowalczuk był właścicielem daczy w Sołowowce w obwodzie Priozerskim obwodu leningradzkiego , położonego na wschodnim brzegu jeziora Komsomolskoje nad Przesmykiem Karelskim pod Petersburgiem. Jego sąsiadami są Vladimir Putin (...) Wspólnie utworzyli spółdzielnię Ozero (Jezioro), która zjednoczyła swoje nieruchomości 10 listopada 1996 r.

Jego starszy brat Michaił Kowalczuk jest sekretarzem naukowym Rady Nauki i Wysokich Technologii przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej.

W 2017 r.Kowalczuk kupił stuletnią winnicę Novy Svet na Półwyspie Krymskim za 26,4 mln USD w jednej z pierwszych umów prywatyzacyjnych w regionie od czasu aneksji regionu przez Rosję.
Kowalczuk był jedną z kilku osób objętych sankcjami przez Departament Skarbu USA w dniu 20 marca 2014 r. W odpowiedzi na kryzys krymski w 2014 r . Według amerykańskiego skarbu Kowalczuk jest bliskim doradcą prezydenta Putina i nazywany jest jednym z jego "kasjerów”.
Kowalczuk jest znanym przyjacielem Putina, w 2013 r. Był gospodarzem ślubu córki Putina, Kateriny Tichonowej, z Kirillem Szamałowem w jego ośrodku narciarskim, Igora.

W 2015 r. National Media Group (NMG) Yurja Kovalchuka i amerykański kanał Discovery połączyły siły, tworząc Media Alliance, którego NMG jest właścicielem w 80%. Później tego samego roku Kowalczuk nabył prawa do rosyjskich aktywów Teda Turnera, w tym rosyjskiej wersji CNN, Cartoon Network i Boomerang.

National Media Group posiada następujące aktywa (rosyjskie nazwy z translatora, angielskie - angielskie):

Telewizja naziemna

Channel One (29%)
Kanał piąty (72,4%)
REN TV (82%)
CTC Media (49%):
STS
Strona główna
Che
STS Love
STS Kids
31 kanał
Kanał 78
Kanał IZ.RU

Płatna telewizja

Media Alliance (80%):

TLC
Animal Planet
Boomerang
CNN
Discovery Science
Cartoon Network
BOLT
Star Cinema
Star Family
Eurosport
Discovery Channel
DTX
Investigation Discovery

Viasat Россия (80 %):

ViP Premiere
ViP Megahit
ViP Serial
ViP Comedy
TV1000
TV1000 Русское кино
TV1000 Action
Viasat History
Viasat Explore
Viasat Nature
Viasat Sport HD
Viasat Nature-History HD
Da Vinci

Sony Pictures Television Networks (80 %):

Sony Channel
Sony Sci-Fi
Sony Turbo

Media Telecom jest wspólnym przedsięwzięciem Rostelecom i National Media Group ["Media Telecom powstało latem 2018 roku. Rostelecom i National Media Group posiadają po 50% udziałów, Aleksander Kosarim, odpowiedzialny za politykę treści w Rostelecom, został powołany na stanowisko CEO". "Rosyjska firma Media-Telecom, spółka joint venture między National Media Group i państwowym Rostelecom, zawarła ekskluzywną umowę na dystrybucję płatnych kanałów telewizyjnych Fox Networks Group w tym kraju".]:

FOX
FOX Life
UFC ТВ
National Geographic
Nat Geo Wild
BabyTV

Zasoby cyfrowe i informacyjne

IIC Izvestia (100%)
Sport Express (75%)
Metro Petersburg (100%)

Treść i filmowanie

NMG Studio jest wyspecjalizowaną firmą w dziedzinie produkcji filmowej.
Art Pictures Studio (50%)
Art Pictures Vision (80%) jest producentem filmów i seriali telewizyjnych.
Art Pictures Distribution (51%)  jest wyspecjalizowaną firmą zajmującą się zakupem i monetyzacją biblioteki praw do treści.
Studio wodoru
Przemysł (projekt partnerski)  - szkoła filmu i telewizji.
Metrafilms Studio (25%)
Produkcja Keystone (25%)
Agencja Hype (50%)

Technologia

More.TV to platforma internetowa do transmisji strumieniowej i oglądania treści wideo.
Showcase TV (25%) - pojedyncza platforma do nadawania treści federalnych kanałów telewizyjnych w Internecie.
AmberData (100%) to platforma agregująca do zarządzania danymi użytkowników w Internecie.

Dom sprzedaży i usługi
Everest (51%) - agencja reklamowa.
National Advertising Alliance (25%)  - rynek reklamowy.
Media Business Solutions (51%) jest firmą usługową. Zapewnia usługi back-office dla NMG".

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale