57 obserwujących
1370 notek
1363k odsłony
475 odsłon

Onet jako "partner" ARD znika ze strony glównej Dojcze Welle

Wykop Skomentuj6

Pewnie bez związku z brudną kampanią niemieckich mediów w Polsce. Ale warto odnotować.

Na stronie głównej polskojęzycznego portalu Deutsche Welle (ARD) przez dlugi czas dumnie prężyły się loga "partnerów" tej niemieckiej panstwowej agencji propagandowej na zagranicę. Ostatnio zniknęły i schowane zostały po linkiem w zupełnie innym miejscu (ta forma "współpracy" i "partnerstwa" jest ewenementem i kuriozum. Wśród 30 językowych edycji propagandowych DW /ARD/ - oprócz odbiorców polskojęzycznych w Polsce dotyczy tylko Murzynów francuskojęzycznych w Afryce, wersja francuskojęzyczna nie miesza się w sprawy francuskie urabia tylko Murzynów francuskojęzycznych).

"Partnerzy" prezentują się teraz tak

image


Interia jest tu prawdopodobnie przez niedopatrzenie bądź z powodu zawartych umów, gdyż od maja nie należy już do rodziny Bauerów. Możliwe, że była to jedna ze zmiennych, która przyczyniła się do schowania "partnerów" - Niemcy nie mają już nad nią kontroli właścicielskiej. Jest za to stała  - polskojęzyczny der onet rodziny Springerów i spółki.


Jakiś czas temu obśmiałem dw, że mają za "partnerów" media niemieckie w Polsce blisko związane z władzą niemiecką przez Bauerów i Springerową - polityk CDU, czyli interię i der onet. Więc dosłownie zaraz pojawiły tam wściekle antyrządowa "wirtualna polska"  (oraz loga twittera i facebooka dla zrobienia sztucznego tłoku). Wkrótce okazało się też, że wirtualna polska.... zaczęła zabiegać u Niemców o możliwość zakupu... Interii. Być może w tym tkwi tajemnica wścieklizny wp.pl, w chęci wykazania się u Niemca. Już ogłaszano, że jest zaklepany kredyt na zakup a tu bęc, Interię kupił Polsat. Co ciekawe zaraz też ze strony dojcze welle zniknęło logo wp.pl (oraz facebooka i twittera; instytut goethe dołączony   był kiedy zabrakło kogoś do pary).

To dawniej, z czasów kiedy wp.pl starała się o zakup niemieckiej wówczas interii, intrygująca koincydencja czasowa i z pojawieniem się, i ze zniknięciem a wpisująca się w harmonogram rozmów. Tylko jaki to ma związek z niemieckim państwowym portalem... hmm.

image

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale