57 obserwujących
1356 notek
1355k odsłon
247 odsłon

Rzekomą biografię Michnika napisał pracownik francuskich służb

Wykop Skomentuj1


Inspiracją (niejedyną) jest aktywność, na kierunku antypolskim, mianowanego niedawno francuskiego, agresywnego "ministra do spraw europejskich" Beaune, związanego do tej pory z budżetem, finansami we Francji. Wymachuje on w celach wymuszeń finansowych memem - wielkim oszustwem jakim jest tzw. "praworządność"/"brak praworządności".

***


Autorem jedynej biografii Michnika, autorem rzekomej biografii Michnika, jest Cyryl Bouyeure.

Postaram się przywołać pełną bibliografię jego twórczości literackiej:

L'invention du politique: une biographie d'Adam Michnik / Cyril Bouyeure.
Lozanna, Szwajcaria, wyd. Noir sur blanc, 2007

i tłumaczenie:
Adam Michnik, biografia: wymyślić to, co polityczne / Cyril Bouyeure; przełożył Jacek Giszczak.
Cyril Bouyeure; Kraków: Wydawn. Literackie, 2009.

To by było na tyle.

Dostępne dane biograficzne:

image

(fot. 2011)

Cyril Bouyeure to starszy urzędnik służby cywilnej, absolwent Institut d'études politiques de Paris i École nationale d'administration, ma przeszło dziesięcioletnie doświadczenie jako bankier inwestycyjny i dyplomata na stanowiskach w krajach rozwijających się oraz w Europie Środkowej. Był również doradcą technicznym odpowiedzialnym za Azję i sprawy gospodarcze u Huberta Védrine'a, gdy ten był ministrem spraw zagranicznych. Po wzięciu udziału w przygotowaniu drugiego raportu Bernarda Carayona,

 w 2006 roku został pierwszym w historii ministerialnym koordynatorem ds. wywiadu gospodarczego w Bercy (Ministerstwo Gospodarki i Finansów).

"Opuścił to stanowisko, aby objąć stanowisko dyrektora ds. Strategii w Agencji Międzynarodowej Współpracy Technicznej (ADETEF), następnie jako specjalny doradca Prezesa Expertise France, a od 2015 r. jako Przewodniczący Rady Dyrektorów „IDEFIE, sieć i ośrodek analityczny, który analizuje ewolucję wiedzy fachowej w zakresie polityki publicznej na światowym rynku. Od lutego 2017 r. Jest generalnym kontrolerem ekonomiczno-finansowym CGefi". (2018)


***

image


"Wywiad gospodarczy” lub "wywiad konkurencyjny na poziomie państwa”, to stosunkowo nowy temat dotyczący międzynarodowych problemów wywiadowczych, ma na celu rozszerzenie konkurencyjności gospodarczej i tworzenie synergii między interesem państwa a interesem prywatnym dla osiągnięcia maksimum efektywności i skuteczności w rywalizacji o zasoby i rynki. Informacja, jako neo-czynnik produkcji, gdy jest odpowiednio przetworzona i oceniona, ma potencjał znaczącego przyczynienia się do wzrostu i konsolidacji gospodarki narodowej".

"Aby zapobiec i przeciwdziałać niepożądanym skutkom konkurencji na rynku światowym, rozwinięte gospodarczo państwa korzystają z konkurencyjnych systemów doskonalenia swoich gospodarek, gromadząc, przetwarzając i analizując dane a informacja stanowi ważne narzędzie".


"Według Christiana Harbulota, wywiad gospodarczy jest definiowany jako systematyczne gromadzenie i przetwarzanie dostępnych informacji, w celu rozszyfrowania intencji konkurentów a także w celu rozpoznania ich możliwości. To zawiera w sobie wszystkie operacje inwigilacji/nadzoru otoczenia konkurencyjnego (ochrona, monitoring, wpływ) i różni się od tradycyjnego wywiadu (wywiadu gospodarczego) m.in. charakterem obszaru zainteresowania (ponieważ odnosi się do otwartej informacji), aktorami, specyfiką kulturową (ponieważ każda gospodarka wytwarza oryginalny model wywiadu gospodarczego, co rzutuje na handlowe i przemysłowe strategie, różniące się pomiędzy państwami)". (2015)

***


Jak ktoś wyskoczy z tzw. "praworządnością", "brakiem praworządności" to radzę sobie zapalić lampkę w głowie - duża szansa, że obcy agent, w tym wpływu.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale