52 obserwujących
1304 notki
1302k odsłony
402 odsłony

Tow. Gersdorf na Gruppenfoto

Wykop Skomentuj5


Wczoraj sędzia Gersdrof dostała nagrodę od polityków niemieckich, nagroda pieniężna okazała się krępująca więc Gersdorf podziękowała za czek w wysokości ponoć 5 tys. euro i zrobiła to wszystko bez tego wynagrodzenia, dopuściła się tego wszystkiego za darmo. W związku z czekiem napisałem wczoraj, że "Niemcy mieli w zwyczaju wręczać je w reklamówkach politykom KLD w Polsce. Tak więc w kategorii "sposób wręczania pieniędzy" mamy postęp" - jest to więc w tym przypadku nieprawda, nie ma postępu, a czek nie został przyjęty, z kolei Schetyna nie zlikwidował CBA bo KLD/UW/PO przegrała wybory.

Rzućmy więc jedno oko, drugie oko na niemieckie Gruppenfoto z wczorajszego przedstawienia w kategorii obrona, tej, no, demokracji i tej, no, praworządności czyli nagroda dla Gersdorf za paraliżowanie reformy sądownictwa w Polsce i jej czarną propagandę, w tym w obcych ośrodkach wypoczynkowych i hotelowych jak tutaj.
Niemcy specjalizują się obecnie w przyznawaniu certyfikatów w kat. demokracja i praworządność, wcześniej była to czystość rasowa, oczywiście w tym przypadku również działa to uznaniowo, tak żeby było w interesie Niemiec - czempionów - wówczas rasowych, a dzisiaj innych memów - demokracja i praworządność.
Według opisu nagrodę wręczyła polityk z SPD sędzia i minister rządu Merkel obecnie europoseł Herrin Barley. Odbyło się to w hotelu lubianym także przez jednego z poprzednich kanclerzy niemieckich - przez Adolfa Hitlera, który gościł tam wielokrotnie. Ostatnio hotel pełnił funkcję pensonatu Rządu Federalnego, można się domyślać, że to te same funkcje, które pełnił w czasie II wojny i rządów Hitlera bo o tym okresie zapadła cisza.


image

Obok Barley - polityk SPD byli tam jeszcze politycy CDU i CSU, co to za tow. Chyba najbardziej znanym z nich jest widoczny po prawej Friedhelm Ost z CDU, kierujący "fundacją", związany z kręgami bankierskimi i gospodarczymi, propagandysta, członek Rosyjskiej Akademii Nauk w Moskwie, rzecznik rządu Kohla i były poseł do Budenstagu.

image

Friedhelm Ost jako rzecznik Kohla, tego od reklamówek z pieniędzmi dla KLD.

Friedhelm Ost czyli Friedhelm Wschód był rzecznikiem rządu Kohla w latach 1985-1989. Zaraz po mianowaniu go na tę funkcję musiał tłumaczyć się z afery szpiegowskiej, która wybuchła w Niemczech postnazistowskich - Szef tamtejszego kontrwywiadu BfV - Hans-Joachim Tiedge uciekł do postnazistowskich Niemiec komunistycznych. Wnet aresztowano także sekretarkę w urzędzie prezydenta Niemiec postnazistowskich, Margarete Hoecke, podejrzaną o pracę dla obcego wywiadu. W następstwie afery i wynikłych z niej "ciężkich strat", pracę stracił przełożony Tiedge'go - szef BND Heribert Hellenbroich.image


image

image

Hans Tiedge urodził się w 1937 r. w Berlinie a zmarł w 2011 w okolicach Moskwy. Był szefem niemieckiego kontrwywiadu, który okazał się szpiegiem STASI, zrekrutowany przez Markusa Wolfa (starego czekistę, którego po 1990 ziomkowie z Izraela zaprosili do siebie na pogadankę, z kolei "W swoich pamiętnikach wydanych w okresie procesu napisał, że wkrótce po zburzeniu Muru Berlińskiego dwóch oficerów amerykańskiego wywiadu zwróciło się do niego, proponując mu zmianę tożsamości i nowe życie w Kalifornii w zamian za nazwiska niemieckich agentów.). "Tiedge przez cztery lata przed ucieczką odpowiedzialny był za łapanie szpiegów z NRD, ale działo się to z miernym efektem, w tym samym czasie NRD złapało 168 agentów RFN". Jego ucieczka skutkowała wezwaniem - nach Hause! szeregu szpiegów zachodnioniemieckich i "obróciła kontrwywiad RFN w ruinę". Po zjednoczeniu Niemiec w jedno państwo postnazistowsko-postkomunistyczne Tiedge uciekł do Moskwy, gdzie występował jako Hans Ottowitsch, do 2011 r.

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka