Notatki Energetyczne
ekskluzywne treści o energetyce z zagranicy
0 obserwujących
30 notek
3749 odsłon
  260   0

Oman: Mega projekt produkcji ekologicznego wodoru, ekologicznego amoniaku i paliwa syntety

Międzynarodowe konsorcjum złożone z firm OQ, InterContinental Energy i EnerTech ogłosiło, że rozwija zintegrowany mega projekt produkcji zielonych paliw w Omanie.

Projekt będzie składał się z 25 gigawatów (GW) odnawialnej energii słonecznej i wiatrowej przy pełnej zdolności produkcyjnej do wytwarzania milionów ton bezemisyjnego zielonego wodoru rocznie.

Amoniak dla sektora żeglugi, paliwo syntetyczne dla lotnictwa, wodór dla transportu, przemysłu ciężkiego i przedsiębiorstw energetycznych

Jak podkreśla QQ, popyt będzie pochodzić z sektora żeglugi, który wymaga zielonego amoniaku, sektora lotniczego, który będzie wykorzystywał paliwa syntetyczne z zielonego wodoru, części sektora transportu naziemnego, takich jak kolej i pojazdy ciężarowe, które mają przyjąć zielony wodór jako źródło paliwa, a także przemysłu ciężkiego zlokalizowanego w obszarach takich jak północno-zachodnia Europa, które wykorzystują zielony wodór do napędzania swoich procesów przemysłowych, w tym produkcji stali. Ponadto, przedsiębiorstwa energetyczne w Azji Wschodniej, planują przejście na zielony amoniak w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

Wytwarzanie energii odnawialnej będzie korzystać z bardzo wysokich i stabilnych poziomów energii słonecznej i wiatrowej w Omanie, wykazując optymalny profil dobowy silnego wiatru w nocy i niezawodnego słońca w ciągu dnia. Projekt znajduje się również w pobliżu wybrzeża, co umożliwia pobór wody morskiej i elektrolizę. Istniejąca w Omanie infrastruktura energetyczna zapewni w przyszłości dodatkowe możliwości rozwoju paliw syntetycznych dla sektora lotniczego.


Żródło: https://agaz.info/2021/05/19/oman-mega-project-for-producing-green-hydrogen-green-ammonia-and-synthetic-fuel/


Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka