KERV czyli Pierścionek NFC do płatności zbliżeniowych

Nowe rozwiązanie do płatności zbliżeniowych - obrączka na palec o nazwie Kerv. Może być użyteczna w sytuacjach, gdy zabranie portfela lub telefonu jest niewygodne, np. podczas uprawiania sportu.

Zbliżeniowo można płacić kartą bankową, ale też za pomocą różnych gadżetów, jak naklejki na telefon, bransoletki, zegarki, breloczki, silikonowe opaski na rękę, maskotki, czy też za pomocą smartfona. Gamę tych narzędzi uzupełni Kerv - pierwszy na świecie pierścionek do płatności zbliżeniowych. Autorem pomysłu jest Brytyjczyk Phill Campbell.

Kerv - nowa obrączka płatnicza z technologią NFC

Jak działa i co to jest Kerv? Kerv czyli inteligentny pierścionek płatniczy jest wyposażony w technologię NFC (ang. Near Field Communication). Jest to technologia znana m.in. z płatności telefonem i pozwala na bezprzewodową wymianę danych na odległość do 20 centymetrów. Można ją zaprogramować do płatności, ale też np. wykorzystać do zakodowania biletu do metra (na razie tylko w Londynie), hasła do inteligentnego zamka, alarmu czy telefonu. Pozwala też zapisać informacje o użytkowniku, które mogą być przydatne np. dla ratowników medycznych. Technologia ta spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa przekazywania danych.

Inteligentny pierścionek do płatności zbliżeniowych - jak korzystać?

Aby zacząć korzystać z pierścionka, trzeba najpierw utworzyć konto w aplikacji Kerv App, dostępnej w iOS i Androidzie i przypisać go do karty płatniczej. Potem można płacić zbliżeniowo tak samo jak kartą lub innym urządzeniem, bez zdejmowania obrączki z palca. Transakcje do 50 zł odbędą się bez autoryzowania, a powyżej tej kwoty - przez zatwierdzenie PIN-em. 

Gdzie kupić i jak powstał pierścionek KERV ?

Pierścień wykonano z tlenku cyrkonu - bardzo trwałego i odpornego na zarysowania materiału. Kerv ma powłokę ceramiczną, jest lekki, hipoalergiczny i całkowicie wodoodporny. Nie wymaga ładowania.

Pieniądze na uruchomienie produkcji pierścienia jego pomysłodawca zbierał w serwisie crowfundingowym Kickstarter. Można go zamówić w  przedsprzedaży - cena to 40 funtów + 7 funtów za przesyłkę do Polski. Pierwsza partia produktu ma trafić do użytkowników w maju 2016 r.

Zobacz Kerv - pierwszy na świecie pierścień do płatności zbliżeniowych.

 

źródło: kerv.com
BG

 

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale