4 obserwujących
10 notek
4774 odsłony
  483   0

GROCH Z KAPUSTKĄ

screen TVP Sport
screen TVP Sport

Wreszcie! Rusza ukochana liga maniaków antyfutbolu, fanatyków holowania piłki, miłośników centrostrzałów, wielbicieli oscarowych padolino i wszelkiego innego badziewia, które ma wiele wspólnych cech z negatywnymi przejawami doczesnego życia, tylko nie z zawodową piłką nożną. Ale i tak ją kochamy nad życie. Tę ekstraklapę, znaczy.

Na razie – ewenement!!!! – żaden z polskich pucharowiczów nie przegrał meczu, same zwycięstwa i remisy. Godne to i być może dla ligi zbawienne, tak jak zbawienny mógł być dla linii pomocy kadry Paolo Sousy niebrzydki rajd i bramka w wykonaniu Bartka Kapustki. Mógłby…..gdyby nie ta „cieszynka”. Prawdopodobnie, wyniki lekarskie będą jutro, zerwane więzadła. Zdrowia, Bartek! Edytowane 24.07. - Kapustka zerwał więzadła przednie, przerwa ok. 8-9 miesięcy. Za brak rozwagi (bezmyślność) drogo się płaci....

Dziś ekstraklasa w nowej formule – 18 zespołów, 34 mecze w sezonie. Mistrz, zgodnie z powiewającym nad dumnym nadwarciańskim miastem hasztagiem, może być tylko jeden: #majsternastulecie. O tytuł wicemistrza, udział w eliminacjach europejskich pucharów i o uniknięcie spadku z ekstraklasy będą walczyć pozostałe 17 drużyn, wśród których witamy Radomiaka, Niecieczę (skrótowo) i Górnika Łęczną. Może któryś zespół z powyższej trójki pójdzie śladem niedawnego beniaminka z Częstochowy, może przemknie jak niedawna kometa z Bielska Białej, może zadomowi się na dłużej w ligowej szarzyźnie….

Nigdy, nigdy, przenigdy (przynajmniej za mojej pamięci) na boiskach ekstraklasy nie grał piłkarz z CV Lukasa Podolskiego. Szacunek za dotrzymanie słowa Górnikowi, choć mogło to mieć miejsce nieco wcześniej, ale to przecież nieistotny szczegół tego wiekopomnego wydarzenia. Szkoda, że z drugiej strony to smutny dowód mizerii naszej najwyższej klasy rozgrywek piłkarskich. Na marginesie – w ŁKS był w 2008r Paulinho, ale jeszcze przed reprezentacją Brazylii i Barceloną, ale tak czy siak przy Podolskim to pikuś.

Co w inauguracyjnej kolejce?

Jutro ciekawy mecz w Poznaniu, w którym Lech zmierzy się z ekipą Pana Sławka. Ciekawy, bo zobrazuje jakość najlepszego pierwszoligowca w konfrontacji z mocno krytykowanym w zeszłym sezonie Kolejorzem. W tym ponoć ma być dużo lepiej….

W sobotę (już nie) derby Mazowsza: Wisła Płock – Legia.. Trzy drużyny z jednego województwa, nieprawdopodobne……a nie tak dawno trzy, albo i więcej biegały po murawach Górnego Śląska, ale to się już chyba ne vrati.

W niedzielę mecze pozostałych trzech pucharowiczów, przy okazji debiut Lukasa Podolskiego.

W poniedziałek kolejkę kończy krakowska Wisła w pojedynku z Zagłębiem.

Last but not least – rozpoczynam cykl notek, będących kontynuacją kilkuletniej pracy Mistrza @kolumba z przepięknego miasta nad Wartą, któremu w tym miejscu składam podziękowanie za wprowadzenie w temat, żywiąc nadzieję, że poziom mej tfurczości zadowoli Jego, jak i wszystkich pozostałych P.T. Typerów.

Zestaw spotkań I kolejki Ekstraklasy:

Bruk-Bet Termalica – Stal

Lech – Radomiak

Górnik Łęczna – Cracovia

Jagiellonia – Lechia

Legia – Wisła Płock

Piast – Raków

Śląsk – Warta

Pogoń – Górnik Zabrze

Wisła Kraków – Zagłębie.

Ps.

Wszelkie moje sugestie dot. zasad, procedur i innych prawidłowości funkcjonowania blogu pojawią się w pierwszych dniach meczowych. Zapraszam do "konstruktywnej" dyskusji...;-)


Lubię to! Skomentuj53 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale