5 obserwujących
36 notek
20k odsłon
  739   2

XXVIII Kolejka Ekstraklasy czyli walka o dublet albo Legii terra incognita.

Fot. PAP
Fot. PAP

Legia w Częstochowie poległa. Niby tylko jedną bramką, ale (poza "lobem" Johanssona) nie miała czym Rakowowi specjalnie odpowiedzieć. Brak Wszołka niczego nie tłumaczy.  "Terra incognita", bowiem Legii nader rzadko zdarzało się nie grać przynajmniej w eliminacjach do pucharów. W sumie to chyba dobrze. Sezon stracony/zepsuty/spieprzony i zdobycie PP (finał PP w przypadku dubletu Lecha) skutkujące awansem do pucharów byłoby tylko smutnym plastikowym kwiatkiem przypiętym do mocno nieświeżego w tym sezonie kożucha.

Dublet dubletem, rocznica rocznicą (Raków i Lech w jakiś tam bardziej lub mniej sensowny sposób odwołują się do "stulecia" swej działalności), ale nie zapominajmy o prowadzącej w tabeli Pogoni, która nie zawraca sobie głowy PP, celując wprost w MP.

Twarzą poprzedniej kolejki zostaje Łukasz Sekulski, który jutro wieczorem stanie na szczecińskiej murawie vis a vis Dante Stipicy i być może znów da radę, co z pewnością wywoła aplauz w Częstochowie i w Poznaniu. W pierwszym meczu piątkowym Zagłębie podejmuje Stal i wcale nie musi wygrać, choć Szysz i tak pewnie coś strzeli. Sobotę zaczyna w Gliwicach Piast meczem z rozstrzelanym przez Pogoń Górnikiem Łęczna. W drugim meczu (ma dużo racji Vuko, ale raz na wozie, raz pod wozem...;-)) podmęczona nieudaną wyprawą pod Jasną Górę Legia wybiegnie na murawę stadionu przy ulicy Bułgarskiej. Pojedynek Dawida z Goliatem? Przegrywa z Wygranym? Bata z dupą czy na odwrót? Nobody knows, ale ten mecz ma duże znaczenie  nie tylko sportowe, bowiem grająca niby o nic Legia zagra (jeśli znajdzie siły, rzecz jasna) na nosie Kolejorzowi i .....dla Pogoni. To tylko hipoteza, bowiem może mocno przegrać w Poznaniu, później urwać tej Pogoni punkty. Reasumując - strata u siebie punktów z Legią (w tym sezonie) byłaby dla kibiców Lecha małym końcem świata. Sobotę kończy Lechia z Niecieczą i u siebie przegrać nie powinna. Niedziela - pierwszy mecz w Grodzisku, Warta gra z Cracovią i każdy wynik jest możliwy. Następne spotkanie w Krakowie, w którym chaotycznie grające Wisła i Górnik mogą stworzyć szybkie widowisko, okraszone bombami nie tylko Podolskiego. Ostatni mecz w Częstochowie - Raków powinien dopisać sobie komplet punktów po pojedynku ze Śląskiem. W spotkaniu poniedziałkowym Radomiak podejmuje Jagiellonię - nadzieja, że w ten poniedziałek również coś (jak w  meczu Wisła Płock - Górnik Zabrze) będzie się działo.

Zestaw par XXVIII Kolejki Ekstraklasy

Zagłębie - Stal

Pogoń - Wisła Płock

Piast - Górnik Łęczna

Lech - Legia

Lechia - Bruk-Bet Termalica

Warta - Cracovia

Wisła Kraków - Górnik Zabrze

Raków - Śląsk

Radomiak - Jagiellonia


Szanownym P.T. Typerom życzę spokojnego weekendu, udanego typowania wyników, niezłych akcji i ładnych bramek w trakcie XXVIII kolejki E-klapy.

Ps.

A ruskim życzę wszystkiego, co najgorsze. I to jak najszybciej.


PANÓW MODERATORÓW serdecznie uprasza się o umieszczenie notki w EKSTRAKLASIE.


S Z A N O W N Y M     P A N O M     M O D E R A T O R O M    D Z I Ę K U J Ę     Z A    "E K S T R A K L A S Ę"    I  SG!!!

Lubię to! Skomentuj134 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport