5 obserwujących
36 notek
20k odsłon
  234   1

XXIX Kolejka Ekstraklasy czyli tres faciunt collegium albo wyścig żółwi.

Fot. Krzysztof Porebski/PressFocus
Fot. Krzysztof Porebski/PressFocus

Nie wiem jak i od czego zacząć, może od tego, że ta nasza "kopana" to naprawdę nie ma specjalnego znaczenia w obliczu Buczy czy Mariupola. Nie wiem, jak Szanowni P.T. Typerzy, ale ja z chęcią bym nacisnął jakiś magiczny guzik, usłyszał małe "pyk" i dowiedział się o bezludnej pustyni od Królewca po Władywostok czy inny Sachalin. To tak na marginesie Triduum Paschalnego, w tym roku przeżywanego w całkowicie odmiennej, zdehumanizowanej przez rosyjskiego agresora scenerii.

Twarzą poprzedniej kolejki zostaje gracz klubu, któremu różni spece wieszczą spadek. To Stefan Savić z Wisły Kraków, którego wejście z ławki można przyrównać do tytułu kultowego filmu z Bruce Lee.

Co nas czeka w tej kolejce? Wielka Sobota i Lany Poniedziałek i liczę, że niektóre mecze nawiążą do tych dwu dat.

Zaczynamy w sobotę w Łęcznej i w Mielcu - o tej samej porze Górnik spróbuje pokonać Radomiaka, Stal wygrać z Wartą. W obu spotkaniach każdy wynik możliwy. W trzecim sobotnim meczu Raków jedzie w pole kukurydzy i wcale nie jestem przekonany, że Bruk-Bet Termalica odda ten mecz bez walki, w następnym spotkaniu Jagiellonia podejmuje Pogoń, w ostatnim i bodaj najciekawszym - Wisła Płock gości Lecha. O tych dwu meczach trudno cokolwiek powiedzieć poza banalnym stwierdzeniem, że "każdy wynik jest możliwy" i należy mieć jedynie nadzieję, że w Białymstoku i/lub Płocku sobota istotnie będzie pod względem piłkarskim "wielka". Czasu coraz mniej, żaden z "wielkiej trójki" nie przejawia chęci do odskoczenia na kilka (w miarę) bezpiecznych punktów.

W poniedziałek Cracovia zaczyna z Zagłębiem, później Śląsk z Wisłą Kraków i jest to mecz o 6 punktów,  w trzecim meczu w Zabrzu gości Lechia i Górnik ma szansę osłodzić porażkę w Krakowie, Lechia umocnić premiowaną pozycję w tabeli. Na koniec Legia podejmuje Piast i być może będzie to kolejny jej mecz bez porażki.

Zestaw par XXIX kolejki.

Górnik Łęczna - Radomiak

Stal - Warta

Bruk-Bet Termalica - Raków

Jagiellonia - Pogoń

Wisła Płock - Lech

Cracovia - Zagłębie

Śląsk - Wisła Kraków

Górnik Zabrze - Lechia

Legia - Piast


Z okazji świąt Wielkiej Nocy wszystkim P.T. Typerom i Ich Najbliższym - którzy niekiedy też coś słyszą/oglądają (czasem z własnej woli, czasem nie....) co wiąże się z ligową młócką - życzę spokoju, zdrowia i chwili refleksji nad ulotnością tego wszystkiego, co nas otacza, a co uważamy za zwykłe, codzienne i naturalne. Oby tak było i obyśmy za tydzień, dwa, trzy i tak dalej spotkali się w dotychczasowym (przynajmniej) gronie.

ALLELUJA.


Panom Moderatorom również życzę Wszystkiego Najlepszego i uprzejmie proszę o repetę zeszłotygodniowej "Ekstraklasy" i....."SG".


Lubię to! Skomentuj37 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport