6 obserwujących
53 notki
31k odsłon
  631   1

IV Kolejka Ekstraklasy czyli co tam z Lewym, albo gazetka wielkich hieroglifów

Fot. materiały klubu (Korona Kielce)
Fot. materiały klubu (Korona Kielce)

Raków w pierwszej połowie meczu ze Spartakiem pokazał różnicę, w drugiej uległ namowom Słowaków i poszedł na chaos - bez ofiar, na szczęście. Lech w końcówce pierwszej połowy stracił bramkę po ładnej kontrze Islandczyków,  w drugiej całkiem zdech(ł). Rewanż w przypadku Rakowa powinien (przy prowadzeniu przez Raków gry) być formalnością, w przypadku Kolejorza - na dwoje babka wróżyła.

Od razu wyjaśnienie bieżącej fotki - czemu Śpiączka? Bo zasłużył, a młody  Szymon (Nędza?) Włodarczyk ma jeszcze czas i dwa pierwsze gole w E-klapie wiosny nie czynią, tym bardziej że trener Legii Kosta Runjaic gorączkowo poszukuje "doświadczonego łowcy bramek", a nie jakiegoś przed chwilą odtrąconego przez tenże klub dzieciaka. Panie trenerze - Franek łowca bramek już nie gra, niestety. Może warto sprawdzić, co u Marcina Robaka, on to dopiero takiemu na przykład Lechowi bramek nastrzelał.-;)))

Dlaczego w tytule pojawia się Lewandowski? Bo uważam, że na tym blogu można porozmawiać o jego końcu w Bayernie i początku w Barcelonie w wieku dość już dojrzałym. Ja jestem zdeklarowanym przeciwnikiem jego odejścia z zespołu wielokrotnego mistrza  Bundesligi i przejścia do katalońskiego pretendenta do zdominowania rywalizacji w La Liga. Nie wiem, nie byłem świadkiem, nie znam Kucharskiego ani obecnego agenta Roberta Lewandowskiego, ale uważam że jeśli Pan Robert miałby kiedykolwiek obrać kierunek hiszpański, to wiele lat temu, z Borussii a nie z Monachium i do Madrytu a nie Barcelony. Poza wszystkim - mam jakieś takie dziwne przeczucia, że za przeprowadzką Lewandowskiego stoi jego małżonka i jej zdywersyfikowane biznesem  zainteresowanie Półwyspem Pirenejskim. Reasumując - moim zdaniem popełnił błąd: w Monachium mógł zostać bezdyskusyjną legendą, w Barcelonie tak czy siak - będzie jednym z bardzo wielu, ale nie drugim Messim. A jakie jest zdanie Typerów?

TERAZ BĘDĄ WIELKIE HIEROGLIFY.

W TRAKCIE TRWANIA IV KOLEJKI SZANOWNI P.T. PANOWIE TYPERZY DECYDUJĄ, CZY:

1) TYPUJĄ "SOBIE A MUZOM" - DLA KAPRYSU JEDYNIE,  RYWALIZUJĄC O  HONOROWE ZWYCIĘSTWO W DOSKONALE PROWADZONEJ PRZEZ PANA @GZEWA KWALIFIKACJI NOTOWAŃ WYNIKÓW EKSTRAKLASY SEZONU 2022/2023,

2) CZY DODAJĄ SZCZYPTĘ PIEPRZU LUB CHILI DO JAŁOWEGO NIECO WYŚCIGU W POSTACI REZERWACJI BILETU NBP Z PODOBIZNĄ ZYGMUNTA I STAREGO, KTÓRY TO KAŻDY Z TYPERÓW SOLIDARNIE ZOBOWIĄZUJE SIĘ  PRZEKAZAĆ ZWYCIĘZCY SZLACHETNEJ RYWALIZACJI?

ZAKŁADAM, ŻE KTOKOLWIEK Z UCZESTNIKÓW IV (OBECNEJ) KOLEJKI EKSTRAKLASY (POZA DYSKUSJĄ i EW. UWAGAMI NA TEMAT POWYŻSZY) NIE LUBI RYZYKA, ZWYCZAJNIE PISZE W KOMENTARZU, ŻE TZW. "WACIKI" GO NIE INTERESUJĄ. KTO NIE WYRAZI BRAKU ZAINTERESOWANIA - ZOSTANIE UZNANY ZA "WACIKOWCA". AHA' - NOWI TYPERZY (OD V KOLEJKI) MOGĄ ZOSTAĆ "WACIKOWCAMI" JEDYNIE NA WŁASNE ŻĄDANIE.

W ten weekend zaczyna Stal podejmując Cracovię - w poprzedniej kolejce sprawiła dużo problemów Rakowowi, ale Myszor&Rakoczy z kolegami są chyba w niezłym gazie i nie zamierzają zostawić w Mielcu punktów, w piątkowy wieczór Legia gości Piast i Kądzior odgraża się, że Piast z Legią zagra lepiej, co (niestety) może być prawdą, sobota to wyjazd "bandy Ojrzyńskiego" do Lechii i tu już tak dobrze jak ze Śląskiem być nie musi, w stolicy Podlasia Jagiellonia powinna dać radę zdezorganizowanemu Radomiakowi, Śląsk przekona się, jak to jest grać przeciwko Pawłowskiemu, a nie z nim w składzie, niedzielę zacznie w Grodzisku Warta z nową Panią Prezes i całkiem zdrowym Zrelakiem, co może nieco zaniepokoić Stipicę z resztą defensywy szczecinian, później Zagłębie podejmuje Kolejorza i w Lubinie wszystko może się zdarzyć, niedzielę kończy Górnik już bez Nowaka z Rakowem jeszcze bez Nowaka, poniedziałkowy meczyk może być całkiem fajny, bo nie liczę, że legnicka jak na razie (przepraszam za określenie) zbieranina da radę wrócić bez kilku straconych bramek z twierdzy Płock.

Zestaw par IV Kolejki Ekstraklasy

Stal - Cracovia

Legia - Piast

Lechia - Korona

Jagiellonia - Radomiak

Śląsk - Widzew

Warta - Pogoń

Zagłębie - Lech

Górnik - Raków

Wisła - Miedź

Szanownym P.T. Typerom życzę miłego weekendu, udanego typowania, przemyślenia kwestii związanych z WIELKIMI HIEROGLIFAMI, dużo ładnych bramek i sensownych akcji na zielonych wzgórzach i dolinach boisk naszej Ekstraklasy.

Szanowną Moderację zwyczajowo pozdrawiam niezmiernie serdecznie i zwracam sie z uprzejmą prośbą o "Ekstraklasę", a może i "SG".


Lubię to! Skomentuj117 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport