6 obserwujących
54 notki
32k odsłony
  600   0

X Kolejka Ekstraklasy czyli Św. Marcin lepszy od Sachera albo śladem słów Pana Krzysztofa

Fot. PRESSFOTO
Fot. PRESSFOTO

Dziś tytuł całkiem gastronomiczny, taki lekki powiew odświeżającej odmiany od zaduchu przepoconych getrów naszych futbolowych ulubieńców.

Wracając do tytułowej wyższości rogala nad tortem - początki nie były zachęcające. Austria umiała iść do przodu i celnie podawać, Lech nie za bardzo. Na marginesie: trzech Polaków w podstawowym składzie Lecha, trener z Niderlandów praktykujący w Belgii - czy tu można choć pół słowa o sławetnej "polskiej myśli szkoleniowej"? Raczej nie, ale jednak na początku w szeregach Lecha rządził chaos. Później było lepiej, ale nie do końca - obawiałem się, że ćwok z Austrii strzeli w górny lewy (swój) róg bramki, strzelił w prawy dolny i Bednarek obronił. W końcu wszedł Velde, a ten w pucharach umie. Skóraś i Ishak przede wszystkim. Rebocho na dokształcanie rzemiosła.  Na koniec - ilu reprezentantów ma w składzie Lech (pewnie kolumb odpowie)? I to nie całkiem (Szwecja na przykład) z doopy. I co z tego? Nic. Gratulacje dla Lecha za 3 punkty (i punkciki do rankingu).

Dowcip tygodnia: kanalarze reklamują "HITY" kolejki. Wśród nich Legia - Miedź. Pewnie HIT z uwagi na wybór najgorszej defensywy E-klapy.

Żarty na bok. Za moment, bo w TVP z uporem maniaka podkreślają z dumą "pierwsze punkty polskiego zespołu w Lidze Konferencji Europy". Panowie eksperci, z całym szacunkiem - to najniższy szczebel europejskich rozgrywek pucharowych, polskie kluby wygrywały już mecze w Lidze Mistrzów i (wśród nich Lech) w Lidze Europy!

Dobrze, teraz już całkiem poważnie przechodzę do Pana Krzysztofa Borysowskiego, On to bowiem jest tytułowym Panem Krzysztofem. Pan Krzysztof w jednym z komentarzy podczas poprzedniej kolejki był łaskaw napisać "Mogę się założyć o dobrą wódkę, że Legia wiosną będzie zupełnie inną drużyną." W sumie uważam podobnie, ale nie o to chodzi. Chodzi o ...rzeczoną dobrą wódkę (tudzież inny, akceptowalny cywilizacyjnie alkohol) wypity...we wspólnym gronie Typerów. To jest jedynie całkiem luźna propozycja, CZY W OGÓLE. Gdzieś, w  Polsce, w miejscu i o czasie wspólnie ustalonym i dogodnym dla wyrażających chęć przekonania się, że żaden z P.T. Panów Typerów nie jest sobowtórem niesławnego Wojtka, lat 14. Powtarzam, to bardzo luźna sugestia, ale i pytanie - skoro jesteśmy (zakładam) dorosłymi facetami, których wiąże upodobanie do footballu, skoro co tydzień wirtualnie typujemy, komentujemy, spieramy się lub zgadzamy, to dlaczego nie moglibyśmy jakiegoś meczu (jakiś meczy) obejrzeć we wspólnym, możliwie szerokim gronie w realu? Na wiosnę, wiadomo.

Przed X Kolejką jeszcze dwie rzeczy. 1) Wojna na Ukrainie - ponad 200 dni. Brak słów, ale i brak możliwości posypania środkiem DDT powierzchni największego państwa świata. Może by w końcu ruską hołotę wybiło. 2) Lewandowski z Barceloną w niegościnnym  Monachium - napisałem u Pana @HareMa w opozycji do jego teorii spiskowych, ale On mi już nie odpowiedział...;-). Bayern lepszy, zgrany i sensowny, Barcelona rozkojarzona.

X Kolejkę zaczynamy w Gliwicach - czy Kądzior zapewni trzy punkty gospodarzom w meczu ze Śląskiem? W drugim piątkowym meczu "wyjaśniona" w Częstochowie Legia podejmuje beniaminka z Legnicy i byłby niezły numer, gdyby przegrała. Sobotę zaczyna pojedynek Stali z Widzewem i obawiam sie, że to może być początek mieleckiej równi pochyłej. W drugim meczu Lechia gości Jagę i jeżeli nie weźmie się do kupy, to podlascy  Hiszpanie znów mogą poszaleć, później Raków gra z Radomiakiem i tak łatwo jak z Legią to mu chyba nie pójdzie, ostatni mecz sobotni w Krakowie i trudno powiedzieć, które oblicze Cracovii zobaczymy w starciu z Pogonią. Niedzielę zaczyna Górnik z wizytą w Kielcach - na troje babka wróżyła, w drugim meczu Wisła jedzie do Lubina i jeżeli straci punkty, to raczej będzie to koniec jej snu o potędze, kolejkę kończą derby Poznania, w których Kolejorz pokaże, jak się gra co trzy dni.

Twarzą IX Kolejki  zostaje Bartosz Nowak, wszedł z ławki pod koniec meczu z Legią i pozamiatał.

Zestaw par X Kolejki Ekstraklasy

Piast - Śląsk

Legia - Miedź

Stal - Widzew

Lechia - Jagiellonia

Raków - Radomiak

Cracovia - Pogoń

Korona - Górnik

Zagłębie - Wisła

Warta - Lech


Szanownym P.T. Panom Typerom - udanego weekendu, niezłej pogody, skutecznego typowania i jak najwięcej dobrego futbolu najlepszej ligi świata.

NIEZMIENNIE - PODZIĘKOWANIA ZA TO, CO DO TEJ PORY - I KOLEJNA PROŚBA DO PANÓW MODERATORÓW O "EKSTRAKLASĘ",  A MOŻE I SG.


Lubię to! Skomentuj70 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport