Fot. Michał Dyjuk AP Photo
Fot. Michał Dyjuk AP Photo
obserwathor obserwathor
446
BLOG

XVIII Kolejka Ekstraklasy czyli 3 Panowie S. lub Grosik do Grosika, a zrobi się różnica

obserwathor obserwathor Ekstraklasa Obserwuj temat Obserwuj notkę 62

Przede wszystkim WITAM SERDECZNIE P.T. TYPERÓW i BYWALCÓW, jak również pozdrawiam SZANOWNĄ MODERACJĘ. którą proszę o to, co zwykle (Ekstraklasę, a może i ...SG...). A teraz do rzeczy po Mundialu, sparingach, wojażach po ciepłych krajach  i innym szlifowaniu formy przez naszych wirtuozów kopanej.

Trzej Panowie S. - Sa Pinto, Sousa, teraz Santos. Dwaj poprzedni nie sprawdzili się w bliskich nam (Legia, reprezentacja) miejscach pracy, długotrwałe spekulacje wskazywały na pojawienie się ich trzeciego przyjaciela z boiska - Bento, ale jednak Kulesza sięgnął głębiej o jedno pokolenie trenerskie słonecznej Portugalii. Co tu dużo gadać - portugalskie średniaki (u nas to czołówka E-klapy) zawojowały nasz rynek piłkarski, teraz do nich dołącza kolejny Portugalczyk w charakterze selekcjonera najlepszych piłkarzy polskich i polskiego pochodzenia. Powodzenia - nadzieja, że nikt równy/gorszy od Czesława 711 nie będzie decydował o składzie i stylu reprezentacji Polski. Na moment wracam do Michniewicza, w sumie do Grosickiego, a właściwie jego kilku minut w meczu z Francją. Grosicki jest jednym z niewielu piłkarzy, którzy pojawili się o właściwej porze (może kwadrans za krótko)  we właściwym miejscu. Nie będę się rozpisywał, bo to czas miniony, ale mam nadzieję, że u Santosa zagrają ci, co potrafią i do tego na właściwych,  a nie wymuszonych takimi czy innymi okolicznościami, pozycjach.

Dziś twarz Fernando Santosa, tak chłopu na zachętę.

Krótko, bo jestem w trakcie przeprowadzki, pakowania i segregacji (nie rasowej) i w takim pewnym niedoczasie z internetem i canalem+, tzn. tu jeszcze mam, tam jeszcze nie mam, ale za chwilę tu mam nie mieć, a tam mam mieć - światłowód i do tego Tp-linki oraz inne meshe WiFi6 -. mniam, mniam, mniam.....Obym tylko nie został bez niczego i nie wyszedł jak Zabłocki na mydle...;-))

Co my tu mamy poza szaro-burą niby zimą za oknami? W piątek Miedź podejmuje Radomiaka, w następnym meczu Stal gości mistrza Polski z pięknego grodu Poznania. Sobotę zaczyna Warta meczem z częstochowskim liderem tabeli, później Widzew gra z Pogonią, na końcu dolnośląska rywalizacja Śląska z Zagłębiem. Niedzielne południe w Gliwicach, do których zawita Jagiellonia, następnie Legia podejmuje Koronę, wieczorkiem Lechia sprawdzi Wisłę. W poniedziałek Cracovia spotka się z Górnikiem.

To tyle - bo pisanie po przerwie zimowej (???) o formie, szansach i przewidywaniach dot. wyników jest, moim skromnym zdaniem, całkowicie pozbawione sensu. Jest, jak jest - Raków ma 9 pkt przewagi nad Legią, Lech jeden mecz zaległy, do końca pozostaje 17 kolejek. Czas pokaże.

Zestaw par XVIII Kolejki Ekstraklasy.

Miedź - Radomiak

Stal - Lech

Warta - Raków

Widzew - Pogoń

Śląsk - Zagłębie

Piast - Jagiellonia

Legia - Korona

Lechia - Wisła

Cracovia - Górnik

Zaległy mecz II Kolejki Ekstraklasy

Miedź - Lech /01.02.2023/

Miłego weekendu, mało nerwów w trakcie obserwacji zmagań ekstraklasowych herosów futbolu, udanego typowania.

obserwathor
O mnie obserwathor

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport