Fot: Łukasz Gdak
Fot: Łukasz Gdak
obserwathor obserwathor
500
BLOG

III Kolejka Ekstraklasy czyli bye, bye "bach, bach" lub czwórka bez sterników płynie dalej

obserwathor obserwathor Ekstraklasa Obserwuj temat Obserwuj notkę 73

Nie ma klątwy Karabachu. Raków tego dokonał, choć nie przyszło mu to łatwo. Nie, nie że Karabach taki mocny, bo to ledwo cień dawnego pogromcy Legii czy Lecha, tylko że Raków miał mnóstwo szczęścia (słupek), Tudora i KOVACEVICA. Przy okazji - świetną 50% skuteczność ataków, bo miał raptem dwa i w jednym jedynym poprowadzonym porządnie od początku do samego  końca zdobył bramkę po świetnym wykończeniu Frana Tudora. Lech bez uwag - choć dali sobie wsadzić bramką w samej końcówce, ale to nieistotne szczegóły, Pogoń natomiast - gdyby miała więcej Grosików i Biczachczianów, mniej zaś Kurzaw wszelkiego rodzaju, to może i klubowa gablotka miałaby przynajmniej jedną półkę więcej. O Legii - ani słowa. Komentarz po kolejce ligowej i pierwszym meczu z wiedeńską Austrią, bo dziś bym musiał pisać dość niecenzuralnie.

Ogólny komentarz - niby Lech po ludzku, ale tak po prawdzie, to te nasze "eksportowe" drużyny BIDA Z NĘDZĄ i niewiele poza tym. Zobaczymy jak to wszystko wypadnie na tle Arisu, Austrii, Trnawy i Gentu.

Twarzą poprzedniej kolejki zostaje Dino Hotic - piłkarz, który daje dowód, że z marszu całkiem nieźle można wejść w E-klapę i nie tylko. Drugi dowód, że Rząsa jednak potrafi.

Co ciekawego w tej kolejce? Może Radomiak - Cracovia (otwarcie stadionu w Radomiu), może Zagłębie - Lech. Poza tym.....raczej nuda. Aha - Górnik - Piast to nie "derby". Derby z RUCHEM.

Zestaw par III Kolejki Ekstraklasy.

Jagiellonia - Widzew

ŁKS - Korona

Raków - Warta

Górnik - Piast

Radomiak - Cracovia

Zagłębie - Lech

Legia - Ruch

Puszcza - Stal

Śląsk - Pogoń/przełożony


TRADYCYJNIE SERDECZNE POZDROWIENIA I ZYCZENIA MIŁEGO WEEKENDU DLA MODERACJI SALONU24 Z RÓWNIE TRADYCYJNĄ PROŚBĄ O "EKSTRAKLASĘ, A MOŻE I "SG".

Wszystkim P.T. Panom Typerom i Odwiedzającym blog życzę odpoczynku, dobrej pogody i równie dobrej piłki w Canal+ i TVP. Może znów obejrzymy kapitalną bramkę kolejki?

obserwathor
O mnie obserwathor

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport