Fot: Robert Woźniak/Głos Wielkopolski
Fot: Robert Woźniak/Głos Wielkopolski
obserwathor obserwathor
1012
BLOG

XX Kolejka Ekstraklasy czyli spieszmy się kochać E-klapę, bo stadiony też zamknąć mogą

obserwathor obserwathor Ekstraklasa Obserwuj temat Obserwuj notkę 66

Na początku prywata, czyli swoiste "auto da fé". Ale od początku: pewne niedawne zdarzenia/wypadki/reakcje w pięknym grodzie nad Wartą skłoniły mnie do wykonania połączenia telefonicznego z @kolumbem, któremu w krótkich kibolskich słowach podziękowałem (i pogratulowałem przede wszystkim) za pochód/manifestację kibiców Lecha Poznań upamiętniający rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, jedynego zwycięskiego powstania w naszej Ojczyźnie. Podczas rozmowy nawiązałem również do Naszości, której gen mocno zakorzenił się w mieście pyr i koziołków. Zdopingowany przez Małżonkę (która sama z siebie odszczekała "podziemne pomarańcze" i inne bezeceństwa królujące w moim na wskroś legijnym domu) podjąłem zobowiązanie, które pragnę dotrzymać do......(rozterka, ku*wa go mać)...końca sezonu 2023/2024 najlepszej ligi świata. Otóż zobowiązuję się nie poruszać tematów jak ww "podziemnych pomarańczy", kunsztu trenerskiego Mariusza Rumaka, legendy Piotra Reissa, wyrobów firmy Amica Wronki ze szczególnym wyróżnieniem montowanych tam kuchenek czy też innych papierów umożliwiających Lechowi Poznań grę w najwyższej lidze rozgrywek.

Ufffff......zmęczyłem się. Powyższe pisałem w czwartkowy późny wieczór. RESZTĘ napiszę jutro przed południem. Ale przede wszystkim - ZNÓW GRAMY!

SZANOWNA MODERACJO - witam i serdecznie pozdrawiam po zimowej (mamy wszak od jutra piłkarską wiosnę - nieco przesadzam, bo "wiosna" zaczęła się w grudniu) przerwie i tradycyjnie proszę o "EKSTRAKLASĘ", a może i "SG".

TO JA TO WCZORAJ PISAŁEM??? A łyżka na to - "niemożliwe".....

Parafrazując księdza Chmielowskiego - Śląsk przed Jagiellonią, każdy to widzi. Do końca 15 kolejek i jeszcze wszystko zdarzyć się może, aczkolwiek pozycja dwu ww klubów raczej nie wydaje się już być tylko i wyłącznie przypadkowa. To najprawdopodobniej synergia ambicji i zgrania piłkarzy oraz taktyki obu Panów Trenerów. Cóż - pożyjemy, zobaczymy. Ligowcy po zimowych wojażach, po ładowaniu akumulatorów, po sprzedażach i w trakcie niedokończonych zakupów. Pretendentów (gwoli ostatnich sezonów) bez liku, a tytuł MP tylko jeden. Co do nowych nabytków - kilka wygląda całkiem ciekawie, ale na konkluzje stanowczo za wcześnie, choć np. jutubkowe filmiki z Quendrimem Zybą przedstawiają piłkarza (jak na E-klapę) całkiem kompletnego. Nie jest to Slisz 2, tak samo jak nim nie jest przesunięty do przodu Augustyniak. Ale nie od razu Kraków zbudowano...O Legii wystarczy, o wzmocnieniach innych klubów (mam nadzieję) dopiszą parę słów ich kibice.

Twarzą kolejki/sezonu? zostają Kibice Lecha Poznań (zdjęcie bez pirotechniki, bo z nią niewidoczny banner) - SZACUN!

Co my tu mamy na początek ligowych zmagań? Puszcza dziś jedzie do Mielca i już raczej nikt bez wahania nie postawi na pewne zwycięstwo gospodarzy, wieczorem Ruch podejmuje Legię, która powinna/MUSI wygrać wszystkie mecze z potencjalnie słabszymi rywalami, by liczyć się w wyścigu po mistrzowskie berło. Sobotę zaczyna mecz osieroconej Cracovii z Radomiakiem, który da odpowiedź, czy ostatnie zwycięstwo Pasów z Legią było li tylko efektem hołdu dla ś.p. prezesa Filipiaka & zmęczenia Legii, czy też początkiem marszu w górę piłkarzy z ul. Kałuży, z drugiej strony zademonstruje czy nowy trener Radomiaka ma pomysł na wykorzystanie przyzwoitego potencjału swych zawodników. W następnym meczu "małe" derby Górnego Śląska i być może kolejne (!!!)  zwycięstwo podopiecznych Vuko. Sobotę kończy spotkanie Kolejorza z Zagłębiem, które powinno przynieść gospodarzom 3 punkty. Niedzielę zaczyna mecz Warty z Rakowem, o którym trudno więcej napisać poza wyrażeniem żalu, że warciarze nie mogą grać w rodzinnym Poznaniu. W następnym meczu Widzew podejmuje wicelidera z Białegostoku i być może 16-to tysięczna łódzka "armia czerwona" będzie miała powód do kolejnej radości. Niedzielę kończy wizyta Pogoni na Tarczyński Arenie, na której Grosik z kolegami być może pokaże, że nie taki Śląsk straszny, jak go malują. W poniedziałek ŁKS spróbuje zawalczyć w Kielcach o nadzieję.

Z tego wszystkiego we łbie mi się mąci i zapomniałem o ZESTAWIE PAR, oto i on.

Zestaw par XX Kolejki Ekstraklasy.

Stal - Puszcza

Ruch - Legia

Cracovia - Radomiak

Piast - Górnik

Lech - Zagłębie

Warta - Raków

Widzew - Jagiellonia

Śląsk - Pogoń

Korona - ŁKS

Wszystkich P.T Panów Typerów i Wszystkich Pozostałych Obserwatorów bloga pozdrawiam serdecznie, życząc miłych doznań w ciepłych fotelach vis a vis Canal+.

obserwathor
O mnie obserwathor

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport