Fot: Marcin Tytko/terazpasy.pl
Fot: Marcin Tytko/terazpasy.pl
obserwathor obserwathor
512
BLOG

XXI Kolejka Ekstraklasy czyli Bóg wi co w Molde i nadzieja na MECZ w Białymstoku

obserwathor obserwathor Ekstraklasa Obserwuj temat Obserwuj notkę 64

Oczy krwawiły podczas pierwszej połowy wczorajszego meczu w Molde, po przerwie nastąpiła ulga, bo jedynie piekły i nieco bolały. Mecz skomentuję jeszcze jednym zdaniem - jaka jest właściwie pozycja Kosty Runjaica w Legii Warszawa - w szatni, w gabinecie prezesa itd - czy ten chłop nad czymkolwiek tam panuje?

Poprzednia kolejka pozostanie  w pamięci (między innymi)  dzięki wysokiej porażce Radomiaka w Krakowie. Właśnie! Wczoraj jakiś Norweg wlazł Z WIDOCZNYM ZAMIAREM BEZPOŚREDNIO BUTEM w kostkę Elitimowi i dostał.....żółtko. Rocha stał się personifikacją bezrefleksyjnego trzymania się przepisów. Ale co kraj to obyczaj, dlatego pozdrawiam Wszystkich P.T. Typerów etc. ze słonecznej Szwabskiej Jury - wczoraj było 16 stopni Celsjusza, a to tylko połowa lutego.

Twarzą XX Kolejki zostaje Benjamin Källman, który w tym samym stylu zakończył "zimę" z Legią i zaczął "wiosnę" z Radomiakiem.

XXI Kolejka zaczyna się w piątkowe popołudnie w liżącym rany Radomiu, do którego przyjeżdża opromieniony zwycięstwem nad wrocławskim liderem Grosik z kolegami, w drugim meczu Śląsk postara się odreagować porażkę z Pogonią pokonaniem Stali. Sobotę rozpoczyna wycieczka Warty z kameralnego stadionu w Grodzisku Wielkopolskim na chorzowski (wiem, wiem, ale za komuny to było "pewnikiem") stutysięcznik, na którym Ruch postara się (?) pokazać, że Ekstraklasa to nie tylko przypadek. W następnym spotkaniu liderująca w tabeli Duma Podlasia podejmuje Kolejorza i to może być mecz jak na E-klapę wybitny. Może, ale nie musi....Sobotę kończy mecz dwu przegranych poprzedniej kolejki, w którym trenerzy Szwarga i Vukovic mają coś do udowodnienia. Niedzielne południe spędzimy W Lubinie, w którym Pasy zagrają o (czemu by nie?) kolejne 3 punkty, później na Ł3 Legia MUSI wygrać z ambitną Puszczą, niedzielę kończą Derby Łodzi. Kolejkę zakończy mecz Górnika z Koroną, w którym podopieczni Jana Urbana mogą pójść za "gliwickim ciosem".

Zestaw par XXI Kolejki Ekstraklasy

Radomiak - Pogoń

Śląsk - Stal

Ruch - Warta

Jagiellonia - Lech

Raków - Piast

Zagłębie - Cracovia

Legia - Puszcza

ŁKS - Widzew

Górnik - Korona


SZANOWNĄ MODERACJĘ tradycyjnie pozdrawiam nad wyraz serdecznie i równie tradycyjnie proszę o "Ekstraklasę" (a może i "SG"), Wiernym Typerom i Innym tu piszącym, jak też zaglądającym jedynie, życzę udanego weekendu, z niezłą ligową piłką na Ledach, Miniledach,  Qledach, Oledach i innych następcach srebrnego ekranu.

obserwathor
O mnie obserwathor

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport