Fot. Adam Szymański
Fot. Adam Szymański
obserwathor obserwathor
590
BLOG

XXVI Kolejka E-klasy czyli na czworakach do celu lub Święta z klasykiem sprzed pół wieku

obserwathor obserwathor Ekstraklasa Obserwuj temat Obserwuj notkę 81

Wspomnianemu w poprzedniej Kolejce Nitrasowi nie odpowiada poziom "Żylety" - nie dziwię się, bo mimo wielu zarzutów, skarg i donosów do UEFY nadal prezentuje znacznie wyższy poziom od właściwego Panu Ministrowi szamba. Dobra, o kolejnym peowskim goownie już wystarczy.

Cardiff - MIASTO BOHATER(SKICH piłkarzy PZPN-u). Może nieco bardziej cywilizowane miasto kompletnie nieucywilizowanej Walii, którą można nazwać (z dużą dawką optymizmu i wszelkiej innej empatii) Anglią B. Tak po prawdzie to "C", tak jak poziom walijskiej reprezentacji, na bramkę której przez 120 minut czystej gry Orły Probierza nie potrafiły oddać celnego strzału. No, ale potem MAGIA Szczęsnego itd., itp. Nie mogę NIE ZACZEPIĆ  Drogiego @abelarta, który (Twoja rodzina, a jeśli nie, to na Ciebie też - tak jak na kolejnych trenerów - ma kwit???-))) z uporem godnym lepszej sprawy broni klasy/jakości/odpowiedzialności/kunsztu piłkarskiego i czego tam jeszcze nie wymyśli CZŁOWIEKA Z WIECZNIE OTWARTYMI USTAMI. Człowieka, nie piłkarza, bo co za dużo, to nie do końca zdrowo. Nic to, Probierz może zapalić kolejne cygaro, ogrzać w palcach szklaneczkę trunku z pięknej Szkocji i szykować SRATEGIĘ na Holandię i Francję. Na Austrię być może wystarczy zwykła strategia. Na marginesie - o meczu z Walią szkoda pisać i gadać, bo go w ogóle (a wielu hurra optymistów o tym zapomina) być nie powinno.

Twarzą poprzedniej kolejki zostaje Marc Gual (plecami, bo trudno znaleźć zdjęcie na którym nie ma miny trzylatka;-))). Dwie piękne, samodzielne akcje zakończone bramkami, w tym jedna bramka WYBITNEJ urody. W sumie - mając na uwadze poprzedni sezon Hiszpana w Jagiellonii - powinna być to (prawie) norma, ale absolutnie nie jest i moje wyróżnienie tak bardziej "na zachętę".

Co mamy w tej Kolejce poza "evergreenem" Górnik - Legia? Wielką Sobotę zaczyna Raków podejmujący chorzowski Ruch. Powinien wygrać "w cuglach", ale..., w drugim meczu Jagiellonia gości ŁKS i powinna nawet bardziej niż Raków (choć też z malutkim "ale"), kolejny mecz w Gliwicach, do których przyjeżdżają podopieczni Jacka Magiery. Vuco z Magikiem pogadają o dawnych czasach na Ł3, a piłkarze...nie zrobią sobie krzywdy? Sobotę kończymy w Szczecinie, w którym Pogoń gra z Pasami. Powinna wygrać (ale - patrz nieco powyżej...) Poniedziałek Wielkanocny rozpoczyna się przy ul. Kałuży w którym Puszcza zmierzy się z Radomiakiem i co? Trafi kosa na kamień? Drugi mecz w Mielcu, do którego dotrze poznańska Lokomotywa. Czy tu ktokolwiek coś powinien? Cholera wie. Trzeci mecz to spotkanie Widzewa z Koroną i tu bym stawiał na remis, kończymy KLASYKIEM, w którym Jan Urban będzie bardzo chciał, a Kosta Runjaic bardzo musiał. Ostatni mecz we worek ("Warciarz" kibiców z Poznania do Grodziska zawiezie?), w którym Zieloni goszczą Miedziowych.

Zestaw par XXVI Kolejki Ekstraklasy

Raków - Ruch

Jagiellonia - ŁKS

Piast - Śląsk

Pogoń - Cracovia

Puszcza - Radomiak

Stal - Lech

Widzew - Korona

Górnik - Legia

Warta - Zagłębie


SZANOWNEJ MODERACJI życzę Spokojnych i Zdrowych Świąt Wielkiej Nocy i tradycyjnie proszę o EKSTRAKLASĘ, a może i SG.

Wszystkim P.T. Typerom i Pozostałym, którzy tu w cywilizowany sposób zaglądają  życzę Zdrowych, Rodzinnych Świąt, mało  przepicia i przejedzenia, dużo fajnych bramek i nadziei, że ZŁO wszelkie (prędzej, czy później) w końcu szlag trafi.

ALLELUJA!!!!

obserwathor
O mnie obserwathor

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport