Nie sposób nie odnieść się do ostatnich meczy obu naszych reprezentacji, nie sposób nie zauważyć jakości poszczególnych piłkarzy U-21 na tle szwedzkich rówieśników, nie sposób nie zauważyć pierwszego (oby nie ostatniego) występu Sebastiana Szymańskiego w roli lidera reprezentacji. Zwycięstwa nad Litwinami można było się spodziewać, ale łatwość tego dokonania okraszona nawiązująca do historii bramką Szymańskiego rzeczywiście może cieszyć. Cieszyć może również akcja Szymański + główka Lewandowskiego, natomiast nieco martwi (czytaj: sprowadza na ziemię) brak wykorzystania 3 doskonałych asyst Szymańskiego. Nie ukrywam, że od lat należę do krytyków Piotra Zielińskiego i od dłuższego już czasu postrzegam (bezskutecznie, rzecz jasna) Sebastiana Szymańskiego jako potencjalnego lidera reprezentacji i liczę, że mecz z Litwą, a nie tragiczny w jego wykonaniu "występ" w spotkaniu z Nową Zelandią, będzie początkiem dobrej i skutecznej gry w biało czerwonym trykocie. Młodzieżowcy rozstrzelali Szwedów na wyjeździe 6:0 przy okazji pokazując (obym nie zapeszył) jakość kilku graczy z Pieńko i Pietuszewskim na czele. Nie wiem czy to Brzęczek, czy to pokolenie, ale synergia obu wymienionych czynników sprawia coraz lepsze wrażenie i mam nadzieję, że mecz kwalifikacyjny z młodymi Włochami nie będzie zimnym prysznicem czy wręcz kubłem lodowatej wody.
Miałem niewielki problem z Twarzą XI Kolejki. Oczywista oczywistość wybór dotyczył dwu graczy Górnika - Sow(a) i Lisetha. Jeden strzelał, drugi zadał kłam nieprzemyślanej wypowiedzi Pankova. Przeważyły zdobyte bramki i Twarzą zostaje Ousmane Sow.
Ta Kolejka jest bez dwu zdań ciekawa. Może dać odpowiedź na kilka mniej lub bardziej istotnych pytań: czy w Lublinie będzie nadal dwóch Stolarskich, czy Widzew rzeczywiście ma szanse stać się klasowym zespołem, czy lider tabeli jest w stanie wywieźć trzy punkty z niegościnnych Kielc, czy Jaga zdobędzie łatwe trzy punkty ze słabą Arką, czy słoweńska, nieco radosna myśl szkoleniowa wygra z siermiężnym pragmatyzmem nieogolonego człowieka z czapką na głowie, czy Piast jest w stanie strzelić więcej goli Lechii niż wpadnie do bramki Placha, czy pełna mocarstwowych planów Pogoń jest w stanie przeciwstawić się na Bułgarskiej coraz lepiej grającemu Kolejorzowi, czy po meczu w Lubinie nikt znów nie napisze, że "Zagłębie podłożyło się Legii" i czy Wisła zwycięstwem z Bruk-Betem dołączy do czołówki tabeli. Pytań wiele, wszystko w nogach kopaczy i (niestety) w gwizdkach i monitorach ludzi decydujących o tym, czy ziemia przypadkiem nie jest płaska.
Zestaw Par XII Kolejki Ekstraklasy
Motor - GKS
Widzew - Radomiak
Korona - Górnik
Jagiellonia - Arka
Cracovia - raków
Piast - Lechia
Lech - Pogoń
Zagłębie - Legia
Wisła - Bruk-Bet
Szanowną Moderację POZDRAWIAM BARDZO SERDECZNIE i z równie SERDECZNA PROŚBĄ zwracam się o "EKSTRAKLASĘ", a może i "SG", bo takie umiejscowienie notki ułatwia nie tylko moje życie.;-))
Wszystkich Tutejszych pozdrawiam równie serdecznie i życzę wielu miłych doznań w konfrontacji z XII Kolejką najlepszej Ligi Świata.
Inne tematy w dziale Sport