BURAN BURAN
566
BLOG

KRUCJATA PiS -czyli wojna z mediami

BURAN BURAN Polityka Obserwuj notkę 23

Swego czasu politycy zapewne popełnili błąd , kiedy to chóralnie uznali media za czwartą władzę , a  dziś na własnej skórze odczuwają to , gdy  ta "władza" zaczęła im ostro dobierać się do skóry i rozpoczynają krucjatę przeciwko tejże.

Takim dobitny przykładem jest ostatni news , o tym jak to  poseł Błaszczak , opuścił studio radia Zet ,w proteście przeciwko , jakby  to rzec najogólniej   ,nierzetelności zachowań prowadzącej audycję  Moniki Olejnik . Dziś oto dowiadujemy sie , że PiS  , jako cała organizacja społeczna , ogłasza bojkot radia Zet i żadnemu z polityków tej organizacji nie wolno udzielać się w owej rozgłośni, mało tego politycy tej formacji z jej prezesem  na czele  , rozpoczęli krucjate przeciwko " pewnym " mediom i M. Olejnik osobiście .

 Skąd my  znamy te zachowania i co z góry można przewidzieć  , a znamy z tego , że już swego czasu PiS ogłosił bojkot TVN i po chwili wrócił do tej stacji na kolanach , potem była Superstacja i sytuacja się powtórzyła , dziś ogłasza się bojkot radia Zet i powrót będzie taki sam - na kolanach , a dlaczego , bo media są dla polityków jak tlen , a bez tlenu nawet politycy PiS żyć na dłuższą metę nie będą .

Rodzi sie zatem pytania , po co cały ten cyrk ,skoro skończy się jak zwykle , przecież jeżeli ktoś bawi się w politykę to powinien mieć twardą skórę , a nie zachowywać się jak panienka po pierszej randce,  chyba , że jest to z góry przyjęta taktyka polityków PiS , czyli róbmy cokolwiek byle by było o nas głośno w mediach , nawet tych "reżimowych " , czy jak chce prezes, w polskojęzycznych , byle o nas mówili . Takie zachowania  tylko wywołują wiele śmiesznych komentarzy i pukania się w czoło , a wynik będzie taki jak zwykle , czyli głośno lub po cichu PiS ogłosi koniec bojkotu i wróci na łono radia Zet , czym narazi się na kolejne drwiny  , a zrobi to szybciej niż jedno mgnienie wiosny , wszak wybory za pasem .Można by rzec kolejna wtopa PiS.

PS. A co by było gdyby tak na próbe wszystkie media , wyłaczając media księdza Rydzyka i " Rzepę" , ogłosiły bojkot Prawa i Sprawiedliwości , ot tak na miesiąc , może warto by spróbować.

 

BURAN
O mnie BURAN

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (23)

Inne tematy w dziale Polityka