Z okazji zbliżających się Dni Ateizmu, które jak wynika z programu tej imprezy, będą m.in. poświęcone kwestii wolności słowa, przygotowałem kilka ciekawych, jak sądzę, tematów pod dyskusję w gronie ludzi światłych i otwartych na różnorodne opinie.
„Kłamstwo oświęcimskie – dyskutować, a nie karać”. Tragiczne losy historyka Davida Irvinga, wielokrotnie szykanowanego z powodu głoszonych przez siebie poglądów jako wstęp do dyskusji na temat tzw. „kłamstwa oświęcimskiego”. Czy państwo powinno kneblować wolność dyskusji i odmawiać ludziom nauki prawa do poszukiwania prawdy?
„Homoseksualizm – jednak choroba”. Biorąc pod uwagę brak medycznych dowodów na genetyczne podłoże homoseksualizmu należy postawić tezę, że homoseksualna orientacja jest wynikiem socjalizacji i podobnie jak depresja ma swoje podłoże w patologicznych relacjach jednostki z otoczeniem, nieradzeniem sobie ze społeczną presją, niedojrzałością psychoseksualną itd.
„Ludobójstwo w Wandei jako logiczna konsekwencja postawy antyreligijnej”. Masakra ludności departamentu Wandei jako mord założycielski tzw. państwa świeckiego. Ideologiczne dziedzictwo rewolucji francuskiej w późniejszych ateistycznych, pogańskich i wrogich religii systemach politycznych, takich jak komunizm i nazizm.
„Co dzisiejsza Europa zawdzięcza dr Josephowi Mengele?” Ekonomiczne uzasadnienie eutanazji jako trwały wpływ niemieckiego naukowca na współczesną medycynę cywilizowanej części Europy. Procedura in-vitro a badania dr Mengele nad ciążami mnogimi – podobieństwa i różnice. Lepiej być Romem, czy cierpieć na zespół Downa? – konfrontacja poglądów dr Josepha Mengele i dr Richarda Dawkinsa.
Wszystkim uczestnikom zbliżającego się święta życzę owocnych dyskusji prowadzących do niebanalnych wniosków!
Inne tematy w dziale Społeczeństwo