Ojciec 1500+
Ojcowie, nie drażnijcie dzieci, ale wychowujcie je stosując dyscyplinę i nauczając je tego, co się podoba Panu. Ef 6.4
21 obserwujących
142 notki
260k odsłon
  490   5

Tak się manipuluje Polakami - arcyzabawne post scriptum w trzech aktach

Przed chwilą myślałem, że padnę ze śmiechu. Swój wczorajszy artykuł o tym jak to "wolne media" za pomocą rozmaitych "ankiet", "sondaży" i "badań opinii publicznej" bezczelnie manipulują nastrojami i opiniami podatnych na manipulację Polaków zacząłem od słów: 

"Z czego biorą się obecne nastroje Polaków? Z inflacji, "drożyzny", kryzysu i zagrożenia wojennego? A może z działań rządu - niekiedy błędnych? A może z wypowiedzi polityków - bardzo często agresywnych? Te wszystkie próby odpowiedzi na postawione pytanie zawierają tylko część prawdy. Niewielką część prawdy."

AKT 1:

A tymczasem moja Czeska Znajoma...

...która nie czytała mojego artykułu, więc działała zupełnie niezależnie ode mnie, wrzuciła na swój facebookowy profil taki oto mem krążący od jakiegoś czasu po czeskich mediach społecznościowych: 

image

"Co u licha" - pomyślałem. "Czyżby portugalska sieć Jerónimo Martins SGPS, S.A. otworzyła swoje sklepy w Czechach pod polską nazwą i ja nic o tym nie wiem?" Nic z tych rzeczy. Musiałem przegooglać pół Internatu, aby znaleźć jakiekolwiek artykuły na ten temat (gównie w lokalnej prasie "przejętej" przez Obajtka).  

Czesi na potęgę wykupują produkty w polskich sklepach. Czasem brakuje nawet masła

Mieszkańcy terenów przygranicznych z Republiką Czeską mają coraz więcej pretensji do Czechów o to, że ci masowo wykupują produkty w polskich sklepach. Ich „łupem” pada mięso, pampersy, środki czystości czy cukier. W nadchodzący weekend może być podobnie, ponieważ w piątek 28 października Czesi świętują Dzień Odzyskania Niepodległości, który tym samym jest dniem wolnym od pracy. Zapewne wielu z nich „świętować” będzie w polskich marketach.

portal: "Kłodzko nasze miasto"

link: https://klodzko.naszemiasto.pl/czesi-na-potege-wykupuja-produkty-w-polskich-sklepach/ar/c3-9055479

data publikacji: 26 października 2022


Czesi szturmują Biedronki i Lidle przy granicy. "Kilkanaście tysięcy stałych klientów"

Od kilku miesięcy przygraniczne Biedronki i Lidle przeżywają szturm klientów z Czech, którzy regularnie przyjeżdżają do Polski na tanie zakupy. Wybierają głównie pieluszki i ryby morskie. "Mamy w bazie kilkanaście tysięcy czeskich numerów telefonów" — przyznają w rozmowie z Business Insider Polska sieci handlowe.

portal: "Business Insider"

link: https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/czesi-szturmuja-biedronki-i-lidle-przy-granicy-kilkanascie-tysiecy-stalych-klientow/bhhmylh 

data publikacji: 12 sierpnia 2022

Czeskie najazdy na "Biedronkę"

MIĘDZYLESIE (inf. wł.). W markecie "Biedronki", w niektórych godzinach - głównie popołudniowych - kolejki klientów do kas nie należą do małych. Potęgują je klienci z Czech wykorzystujący fakt, że po wprowadzeniu w Polsce czasowo zerowego podatku VAT na wiele produktów spożywczych są one znacznie tańsze aniżeli w ich kraju.

portal: "DKL24"

link: http://dkl24.pl/pl/a/12791/czeskie-najazdy-na--biedronke--.html 

data publikacji: 16 maja 2022

Czesi pokochali zakupy w Biedronce. Co kupują najczęściej oni i inni nasi sąsiedzi?

Program lojalnościowy Moja Biedronka ma już ponad 11,8 miliona aktywnych użytkowników. Od roku mogą z niego korzystać również użytkownicy zagranicznych numerów telefonów z sąsiednich krajów. Obecnie z karty Moja Biedronka najaktywniej korzystają Czesi. Ukraińcy i Litwini ich gonią, a Niemcy i Słowacy na razie są tuż za podium.

źródło: "Portal Spożywczy"

link: https://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/czesi-pokochali-zakupy-w-biedronce-co-kupuja-najczesciej-oni-i-inni-nasi-sasiedzi,209221.html 

data publikacji: 31 marca 2022

Czyli od marca bieżącego roku zastosowana przez rząd (i ciągle przedłużana) TARCZA ANTYINFLACYJNA działa na tyle dobrze, że Czesi masowo przyjeżdżają do polskich sklepów kupować produkty spożywcze, w ostatnich dniach ten szturm przybrał tak ogromne rozmiary, że sami Czesi to komentują i śmieją się z tego, a "polskie wolne media" i Total[itar]na oPOzycja zacowują się tak, jakby tu panowała inflacja, drożyzna, było najgorzej w Europie i na całym świecie. Napisałem o tym w komentarzu mojej Czeskiej Znajomej:

Oh, to je zajímavé! Představte si prosím, že polská média o tom vůbec nepíší. Říkáme jen, že v Polsku je neflace, vše je velmi drahé... Polsko je podle médií nejhorší v Evropě, nejhorší na světě a polská vláda nejenže „podporuje Putina“, ale dokonce „je zločinecký režim jako Putin a Hitler“. To se stává, když je většina médií v rukou zahraničních vlastníků a otevřeně podporuje demoralizovanou opozici, která se chce za každou cenu chopit moci. S pozdravem - Stas, Marta, Miłosz a dvojčata. 

Ciekawe co odpisze

AKT 2

A tymczasem na stronie głównej Salonu24...

...a nawet na samym "topie" tejże strony głównej pojawił się artykuł (będący jak zwykle przedrukiem wiadomości agencyjnych... tak nisko upadł ten portal będący niegdyś forum niezależnych bloggerów) pojawił się artykuł będący EGZEMPLIFIKACJĄ MANIPULACJI PRZEZE MNIE OPISANEJ: 

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale