Ojciec 1500+
Ojcowie, nie drażnijcie dzieci, ale wychowujcie je stosując dyscyplinę i nauczając je tego, co się podoba Panu. Ef 6.4
21 obserwujących
142 notki
260k odsłon
  4414   15

Polacy w pułapce medialnego MATRIXu

Z czego biorą się obecne nastroje Polaków? Z inflacji, "drożyzny", kryzysu i zagrożenia wojennego? A może z działań rządu - niekiedy błędnych? A może z wypowiedzi polityków - bardzo często agresywnych? Te wszystkie próby odpowiedzi na postawione pytanie zawierają tylko część prawdy. Niewielką część prawdy. 

Gdyby ktoś mi zadał proste pytanie: "kto ponosi odpowiedzialność za wstrzymywanie przez UE wypłaty rozmaitych funduszy dla Polski, to bez słowa komentarza wyświetliłbym mu ten film: 

Czy eurodeputowani słuchający takich ANTYPOLSKICH TYRAD mogą podjąć inną decyzję niż wstrzymywanie funduszy dla Polski? 

I na tym w zasadzie mógłbym zakończyć mój artykuł, gdybyśmy żyli w normalnym kraju. Biedroń i inne podobne im elementy, których nazwanie "targowicą" byłoby OBELGĄ DLA TARGOWICZAN (było wśród nich wielu naiwnych konserwatystów rzeczywiście przekonanych, że wraz z zamachem stanu, jakim było wprowadzenie Konstytucji 2 Maja wolność i demokracja w Polsce się kończy) byliby poddani społecznemu ostracyzmowi i ich szanse na przekroczenie progu wyborczego spadłyby do zera bez względu na kryzysy, inflacje, drożyzny i inne problemy rządu... a nawet jego błędy. 

Ale przecież nie żyjemy w normalnym kraju. Tu zamiast zadania OTWARTEGO PYTANIA i udzielenia na nie OCZYWISTEJ ODPOWIEDZI stosuje się takie psychomanipulacyjne sztuczki jak ta, którą opiszę poniżej. 

W mijającym tygodniu portal wp.pl opublikował artykuł pod wszystko mówiącym tytułem: 

"Nowy sondaż. Polacy wskazali winnego braku pieniędzy z UE"

https://wiadomosci.wp.pl/polska-nie-otrzyma-pieniedzy-z-ue-wiekszosc-polakow-wini-za-to-rzad-6826462318484416a

Oczywiście z sondażu NIE wynika, że za brak pieniędzy z UE winę ponoszą politycy opozycji wygłaszający antypolskie tyrady, porównujący polski rząd do zbrodniczego reżimu hitlerowskich Niemiec i wzywający do nakładania na Polskę sankcji, a nawet do NIEPRZEKAZYWANIA POLSKIEMU RZADOWI PIENIĘDZY NA POMOC UCHODŹCOM Z UKRAINY i zarzucającym polskiemu rządowi RASIZM. Politycy opozycji wprost stający przeciw Polsce po stronie Łukaszeniki i Putina: 


Nie wynika, bo nie mogło wyniknąć - nawet gdyby 100% respondentów chciało udzielić takiej odpowiedzi, to nie mieli takiej możliwości. Bo pytanie brzmiało: 

"Czy Pana/i zdaniem polityka rządu PiS ws. relacji z Unią Europejską i sporu nt. praworządności może doprowadzić do tego, że Polska nie otrzyma żadnych pieniędzy z UE?"

Czyli WINNY został już WSKAZANY W PYTANIU - ma to być "polityka rządu PiS". Respondent NIE ma możliwości odpowiedzieć, że ów wskazany "winny" jest NIEWINNY, a tym bardziej nie ma możliwości wskazania strony, która jego zdaniem rzeczywiście jest winna. Może tylko opowiedzieć się za tym czy jego zdaniem to "może doprowadzić do tego, że Polska nie otrzyma żadnych pieniędzy z UE" czy nie. Podstawione do wyboru odpowiedzi: "zdecydowanie tak", "raczej tak", "raczej nie", "zdecydowanie nie", "nie wiem, trudno powiedzieć" nie dają szansy ZABRANIA GŁOSU W SPRAWIE WINY a tym bardziej WINOWAJCY tylko odniesienia się do POTENCJALNYCH SKUTKÓW. Więc odpowiedzi były... przewidywalne? Jakie by one nie były, to przecież TEZA została zawarta w "pytaniu" 

"Na tak sformułowane pytanie zdecydowana większość uczestników badania odpowiada twierdząco. 28,8 proc. respondentów wskazuje odpowiedź "zdecydowanie tak", z kolei 43,4 proc. "raczej tak"."

W ten sposób można nawet "wykazać", że: 

"40 proc. sympatyków koalicji rządzącej uznaje, że prowadzona przez rząd polityka "raczej" może doprowadzić do wstrzymania funduszy unijnych dla Polski. "Zdecydowanie" pewnych takiego scenariusza jest 3 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy."

W ten sam sposób można by było także "udowodnić," że ogromna większość Polaków uważa, że polscy księża nie żyją w celibacie i stosują przemoc domową. Wystarczyłoby zadać pytanie "Czy Pana/i zdaniem ksiądz z Pana/i parafii w przyszłości przestanie katować swoją żonę" - zestaw odpowiedzi jak powyżej. A że ksiądz nie ma żony i nikogo w życiu nie pobił - tego ośrodek "United Surveys" w swoim "badaniu" nie uwzględni, a portal "Wirtualna Polska" w swoim "artykule" nie napisze.

Sprawa nie byłaby warta mojego artykułu, gdyby była jednostkowa. Ale takich "badań" i "artykułów" i podobnych ZORGANIZOWANYCH AKCJI PROPAGANDOWYCH  jest po kilka lub kilkanaście tygodniowo, a tylko owego dnia (25-10-2022) przeglądając portale trafiłem na trzy. 

DRUGIM "sondażem" na identyczny temat przeprowadzonym przez ten sam ośrodek dla innego zamawiającego (celowo nie użyłem słowa "zleceniodawcy" bo obawiam się, ze realny ZLECENIODAWCA tych dwóch "sondaży" i trzeciego wspomnianego poniżej jest ten sam) był przeprowadzony przez United Surveys dla "DGP":

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-polacy-boja-sie-o-srodki-unijne-najnowszy-sondaz,nId,6369366 

Lubię to! Skomentuj52 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka