0 obserwujących
507 notek
219k odsłon
  393   0

Polscy programiści znów najlepsi!

 

Zespół polskich programistów w składzie Tomasz Żurkowski, Piotr Żurkowski i Wojciech Jaskowski pobili w finale zawodów Hello World Open zespoły z Brazylii i Finlandii.

Zadaniem zespołów uczestniczących w zawodach było stworzenie programu dla sztucznej inteligencji, tak by mogła pokierować samochodem. Organizatorzy uważają, że wybór tematyki zawodów pozwolił nawet osobom nieznającym się na programowaniu zainteresować się zawodami, gdyż mogły odnaleźć tam sportowy wymiar.

Polski zespół zwyciężył w zawodach,  w których udział wzięło 2500 drużyn z całego świata – ponad 4000 programistów spotkało się w dawnej fabryce Nokii,  by rywalizować o zwycięstwo. Dodatkowym smaczkiem zawodów okazało się to, że w różnych drużynach rywalizowali koledzy z pracy reprezentujący te same firmy,  np. Tomasz Zurkowski na co dzień pracujący dla Googla zwyciężył z innym reprezentantem Googla - Lucą Matossem Mollerem z Brazylii.

Organizatorzy zaznaczają, że celem zawodów nie  było jedynie pokazanie talentu i umiejętności programistów, ale także  propagowanie programowania w atrakcyjny sposób.

Więcej wiadomości na temat tego, jak Polskę i Polaków opisują zagraniczne media znajdziecie na portalu www.onionas.pl.

Polecamy także:

Kraków gospodarzem największej europejskiej konferencji

Polski film kandydatem na hiszpańskim festiwalu filmowym w Walencji

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie