11 obserwujących
541 notek
63k odsłony
108 odsłon

Dzisiaj rozpoczął się nowy rok w Iranie ;

Wykop Skomentuj11

Dzisiaj o godzinie 7 i 19 minut  nad  ranem rozpoczął się nowy rok w Iranie . W Iranie jest tradycją obliczania początek nowego roku co do minuty i nawet sekundy . Irańczycy lubią świętować nowy rok ,dokładnie na początku wiosny . Początek wiosny jest dokładnie dzień w którym , noc i dzień się równają , potem dnie zaczynają się przedłużać do kiedy mamy najdłuższy dzięń roku , ten dzień jest początkiem lata. Znów w jesieni dzień i noc i dzień się równają , to jest pierwszy dzień jesieni . Noc Jaldo gdzie mamy najdłuższą noc jest początkiem zimy. Tak można opisać skrótem kalendarz Perski. 

Ze względu na Koronawirus wielu ludzi siedzi w domu i nie odwiedza pokrewnych tak jak zawsze było. Podróże tym roku są o 40  procent mniej , jednak jeszcze dużo ludzi wybrało się w podróż i nie wiem jak przewalczymy tą koronawirus w Iranie jeżeli ludzie nie siedzą w domu. Do tej pory oficjalnie zachorowało ok. 19000 osób i ok. 1500 zmarło . Według statystyki podanych w telewizji w Iranie co 10 minut jedna osoba umiera przez korona wirus i każdą godzinę jest 50 nowych przypadków.


Modlitwa na nowy rok którą widać na zdjęciu mówi: 

Ty który władasz nad sercami i oczami, Ty który władasz nocą i dniem,Ty który sprawiasz że jest nowy rok i zmniejasz nasz stan, zmień nasz stan , w najlepszy stan .

یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ


Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura