1 obserwujący
88 notek
53k odsłony
365 odsłon

O wsadzaniu w d... różnych przedmiotów czyli gender studies

ormin
ormin
Wykop Skomentuj1

Ostatnio na Węgrzech zostało zakazane finansowanie dziedziny badań określanej przez "postępowych" ideologów naukową, która nazywa się gender studies.

Wzbudziło to dużo protestów na zachodzie Europy jak wiele z tego co dzieje się ostatnio na Węgrzech (i w Polsce).

Studia genderowe czyli interdyscyplinarny obszar badawczy zajmujący się płcią kulturową, czyli manifestacją męskości lub kobiecości w różnych społeczeństwach, oraz to, jak łączy się ona z instytucjami społecznymi, gospodarką, władzą, tożsamością, seksualnością.

Ciekawie i naukowo brzmi definicja tej dziedziny nauki. 

2 znamienitych badaczy gender studies Peter Boghossian & James Lindsay postanowiło nam przybliżyć problematykę genderową. W ciągu 10 miesięcy napisali 20 artykułów  z czego 4 zostały opublikowane w poważnych czasopismach naukowych.

Zajęli się m.in. "Reakcje ludzi nad kulturą gwałtu i performatywność queer w psich parkach w Portland" , "Kulturystyką otyłości", "Dilda".

Wśród ciekawych metod badawczych obu kreatywnych naukowców było m.in.  przepisanie "Mein Kampf" Hitlera z drobnym przekształceniem - wszędzie, gdzie pojawia się słowo "Żyd" wstawili dwa słowa "biały mężczyzna". Zalecali w jednym z artykułów branie na smycz mężczyzn, białych mężczyzn w celu odpowiedniego wytresowania. W innym stworzyli hipotezę, że mężczyźni wsadzający sobie w tyłek coraz większe przedmioty będą odczuwali coraz mniejszą transfobię.

Wszystkim zainteresowanym gender studies polecam do oglądnięcia materiał na YT z polskim napisami.

Rzecz jest podana bardzo zabawnie. Niestety na samym końcu dowiadujemy się z ich ust jakie były reakcje ludzkie na ich prace badawcze. Większość popiera wyśmianie przez obu "badaczy" gender studies. Niestety ta sama większość pragnie by to poparcie nie było upublicznione.

I dzieje się to w USA. Macierzy nowoczesnej nauki i badań naukowych.

Obejrzyjcie !

https://www.youtube.com/watch?time_continue=326&v=EgVF5ToSM9k
Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo