1 obserwujący
28 notek
22k odsłony
  417   2

Przysposobienie Obronne - dobry początek do zmian

Od 1 września mają do szkół wrócić wcześniej znane elementy przysposobienia obronnego, takie jak na przykład strzelanie na strzelnicach i zapoznawanie się z bronią.

To bardzo ciekawa propozycja i dobry początek do zmian, o których napiszę później. Dobrze byłoby oczywiście poznać więcej szczegółów, choć jeszcze bez nich mamy jakiś sprzeciw do niej, bo wiadomo, jak minister Czarnek coś wymyśli....Pomysł jest dobry, bo może, jeśli będzie dobrze wprowadzony, pomóc uczniom zainteresowanym tematyką służb mundurowych wybrać swoją przyszłość, poprawi znajomość broni oraz nauczy w jakimś podstawowym stopniu umiejętności strzeleckich.

Na dziś możemy tylko sobie wyobrażać jak te przyszłe elementy przysposobienia obronnego miałyby wyglądać. Jestem jak najbardziej za zajęciami praktycznymi - w każdym innym przypadku zajęcia będą po prostu nudne. Sam pamiętam, że zamiast oceny ze strzelania w latach dziewięćdziesiątych z powodu braku nabojów otrzymałem ocenę ze znajomości nazewnictwa poszczególnych części kbks. Nie ukrywam, że nie przydało mi się to do niczego.

Co więc poprawi praktyka - kondycję młodzieży (z oderwaniem od smartfonów na jakiś czas), umiejętności twarde, czyli umiejętności obchodzenia się z bronią i trafiania w cel, umiejętności miękkie, jak na przykład pracę w grupie przy osiąganiu postawionych celów - bo mam nadzieję, że takie elementy wyłaniania przyszłych dowódców także w programie się znajdą.

Chciałbym teraz przejść do zmian, jakie widzę muszą w końcu zacząć pojawiać się w Polsce, by stała się jeszcze bardziej wolnym krajem wolnych ludzi. Chciałbym zaproponować by przy okazji wprowadzenia nowego przysposobienia obronnego powstało w Polsce wiele ogólnodostępnych - prywatnych - podkreślam strzelnic, w których zainteresowani mogliby poćwiczyć za w miarę przyzwoite pieniądze swoje umiejętności - z dopłatami dla mniej zarabiających, taki program nabój plus, dziś jest to zbyt drogi dla wielu sport. Wreszcie najważniejsze - chciałbym zaproponować, by zmieniło się w Polsce prawo do posiadania broni palnej. Jest obecnie zaproponowany projekt ustawy i mam nadzieję, że większość sejmowa go poprze. Polacy są rozbrojeni, a nie powinni tak już dłużej być. Zastanówmy się chwilę nad tym.

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo