94 obserwujących
653 notki
903k odsłony
  192   0

Największy polski profil partii politycznej na Facebooku został usunięty

Dobromir Sośnierz

No to nam się ładnie zaczął 2022. Facebook właśnie bez ostrzeżenia skasował profil Konfederacji — w ramach akcji „Ostatnia prosta”. Chyba się okazało, że omikronem można się zarazić przez czytanie wpisów o segregacji sanitarnej. ????????????

Gdzieś po mediach lata takie oświadczenie właścicieli Facebooka:


„Chcemy aby Facebook był miejscem gdzie ludzie mogą wyrażać swoje opinie, ale także czuć się bezpiecznie. Dlatego wprowadziliśmy Standardy społeczności, które określają jakiego rodzaju treści są dozwolone na naszych platformach i usuwamy wszystkie treści, które je naruszają. W zgodzie z tymi zasadami usunęliśmy stronę Konfederacji, która wielokrotnie naruszała Standardy społeczności, w szczególności dotyczące zasad walki z COVID-19 i środków ostrożności z tym związanych oraz mowy nienawiści”.


Przeczytałem to kilka razy.
???? Chcemy, aby FB był miejscem, gdzie ludzie mogą wyrażać opinie — dlatego kasujemy Twój profil za wyrażanie własnej.
???? Chcemy, aby użytkownicy czuli się tu bezpiecznie — dlatego cały Twój dorobek usuwamy bez ostrzeżenia.
???? Nie wolno nikogo nienawidzić — oprócz tych, którzy mówią, że rząd nie ma racji w sprawie kowida.
???? Złamałeś nasze standardy — dlatego najpierw zadzwoniliśmy z tym do ministra Cieszyńskiego i puściliśmy oświadczenie do prasy, a Tobie żadnego złamania zasad nie pokazaliśmy.


Nie mamy Twojego płaszcza i niby co nam teraz zrobisz ?
W rzeczywistości ostatnie ostrzeżenie Konfederacja dostała w listopadzie — za RETRANSMISJĘ fragmentu rozmowy z prof. Kuną w Polsacie ! Od dawna żadne własne materiały Konfederacji nie były kwestionowane. Więc słusznie się domyślacie, że tylko zupełnym przypadkiem dzieje się to w przeddzień decydującej batalii o druk 1846.


Oczywiście to wszystko dla Waszego dobra. Dla waszego dobra nie możecie czytać tego, co najwyraźniej chcieliście czytać, skoro profil Konfederacji był największym politycznym profilem w Polsce. Facebook wie lepiej, że tak naprawdę nie chcecie. Tak samo jak dla waszego zdrowia dostajecie mandaty za niemanie maski, jak dla waszego zdrowia ogranicza się wam prawa obywatelskie, zamyka firmy, lasy i jak dla waszego zdrowia gryzą was policyjne psy.


Domyślam się, że wielu obrońców wolnych mediów będzie teraz otwierało szampany na wieść, że Konfederacja spadła z rowerka, tak jak naczelny dzban lewicy Maciej Konieczny, wymachujący pięścią w ramach przysięgi poselskiej. Tym, którzy jednak domyślają się, że prędzej czy później mogą zostać uznani przez FB za niepoprawnych, namawiam do tego, żeby już teraz przemyśleli sens dalszego angażowania się na tej platformie.


Ze swojej strony zapraszam już teraz do rejestrowania się np. na portalu Minds, gdzie mój zapasowy rowerek czeka na większe zainteresowanie. Z tym nie ma żartów. Prędzej czy później wszystkich nas stąd wyrzucą, żeby było tak jak dawniej, kiedy nie było internetu i można było ludziom tłoczyć propagandę z jedynie słusznych źródeł.

-------------------------------------------

A może powodem są:

- wybory zbliżają się dużymi krokami? Trzeba wyciąć przeciwnika.

- nagłośnienie krytyki projektu faszystowskiej ustawy, jaka miała miejsce podczas obywatelskiego wysłuchania? Przecież banda czworga jest za tym haniebnym pomysłem.

-------------------------------------------

Z drugiej strony było do przewidzenia że FB, YT czy TT które są w rękach starszych i mądrzejszych, którzy wiedzą jak świat należy urządzić (i właśnie to robią) w końcu się zdenerwują, że jakieś ludki psują im robotę.

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka