0 obserwujących
16 notek
6383 odsłony
  212   0

Na ile wyrok TSUE jest sprzeczny z Polską konstytucją?

Minął bardzo ważny tydzień gdzie zapadły bardzo ważne wyroki:

-TSUE wydał wyrok że funkcjonowanie Izby Dyscyplinarnej Sędziów jest niezgodne z Unijnym prawem, gdyż nie spełnia on kryteriów niezawisłości, przez co łamie traktaty Unijne

-TK wydał wyrok że stosowane przez TSUE środków tymczasowych jest niezgodne z Polską konstytucją.

    Problem polega na tym że tym razem TSUE nie zastosował środków tymczasowych a wydał już wyrok że prawo które uchwalił PIS jest niezgodne z traktatami jakie Polska podpisała. Warto zaznaczyć że wyrok TSUE nie kwestionuje Polskiej konstytucji a dotyczy przepisów prawa dotyczących działania Izby Dyscyplinarnej które są w ustawach a w Polskiej Konstytucji nie ma nic o działaniu tej Izby. Tak więc twierdzenie że wyrok TSUE jest w sprzeczności z Polską Konstytucją jest kolejną manipulacją faktów i szerzeniem dezinformacji.

    Innym argumentem używanym przez partię rządzącą jest stwierdzenie że żaden traktat Unijny nie pozwala TSUE narzucić Polsce sposobu działania wymiaru sprawiedliwości a rzekomo TSUE narzuca nam jak ma działać u nas sądownictwo. Jest to oczywiście kolejna manipulacja, ponieważ wyrok TSUE stwierdza jedynie że przyjęte w Polsce rozwiązania nie gwarantują niezawisłości tych sędziów od wpływów partii rządzącej co jest złamanie traktatu ale w wyroku TSUE nie ma nic o tym jakie rozwiązania Polska ma przyjąć.

    To jest tak jak z budowaniem domu lub produkcją samochodu. Każdy może sobie zaprojektować dom jaki sobie życzy ale projekt musi być zgodny z normami budowlanymi i chodzi o bezpieczeństwo tych którzy w danym budynku będą przebywać. Tak samo z produkcją samochodów każdy producent może sobie zaprojektować samochód jaki sobie życzy ale musi on spełniać normy bezpieczeństwa tak by użytkownicy tych samochodów mogli ich używać bezpiecznie.

   Wyrok TSUE w żadnym miejscu nie kwestionuje Polskiej Konstytucji i w żaden sposób nie narzuca sposobu w jaki będzie funkcjonować Polskie sądownictwo. Wyrok TSUE stwierdza jedynie że przyjęte w Polsce rozwiązania są niezgodne z traktatami jakie Polska podpisała a przestrzeganie umów zagranicznych jest już zapisane w Polskiej Konstytucji i według Polskiej Konstytucji rząd jest zobowiązany do przestrzegania tych traktatów.

    Podsumowując, wyrok TSUE nie odnosi się do Polskiej Konstytucji i nigdzie nie narzuca nam sposobu funkcjonowania Wymiaru Sprawiedliwości a ignorowanie traktatów Unijnych jest w sprzeczności z Polską Konstytucją.

     Pis chce jechać wspólnym autobusem jakim jest UE ale nie chce przestrzegać zasad jakie w tym autobusie panują i są tylko dwie możliwości rozwiązania albo zapanuje chaos i autobus zakończy swoją podróż a każdy z pasażerów pójdzie w swoją stronę ale wykopie się niesfornego pasażera i reszta pojedzie dalej.

    Symboliczne wypięcie się na zachód Pis dokonuje za pomocą komunistów jak Piotrowicz co dobrze pokazuje w jakim kierunku będziemy się poruszać w przyszłości. Polscy patrioci, katolicy, konserwatyści podążają w kierunku jaki im komuch Piotrowicz wskazuje. Polska prawica nigdy nie grzeszyła inteligencją i zawsze dawała się łatwo wyprowadzać w pole jakimś nieudacznikom którzy ich prowadzili na stracenie.


Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka