6 obserwujących
154 notki
299k odsłon
438 odsłon

Jak media kłamią o rzekomej pandemii

Okłamują nas cały czas
Okłamują nas cały czas
Wykop Skomentuj5

O tym, że media zamiast rzetelnie informować ogół społeczeństwa, są bardzo często narzędziami dezinformacji i propagandy,wiadomo nie od dzisiaj. Przy czym do niedawna istniała możliwość, żeby wybierać takie źródła informacji, jakie komu pasują. Przekaz był generalnie zróżnicowany.


Obecnie, w czasie medialnej pandemii chińskiego wirusa ze zgrozą można zauważyć, że zwłaszcza w telewizji, radiu i gazetach przekaz jest jeden- mamy do czynienia z globalną pandemią, jakiej jeszcze nie było, trwa wojna z wirusem, ograniczenia wolności i inwigilacja są absolutnie konieczne, a ci którzy przeciw temu występują są potencjalnymi nieodpowiedzialnymi egoistami, potencjalnymi mordercami chcącymi śmierci innych. Nowa „normalność” musi zastąpić normalne życie przed zarazą. Zapomnijcie o waszej wolności, prywatności, marzeniach, planach. Liczy się tylko bezpieczeństwo ogółu.


Taki przekaz płynie nie tylko z mediów liberalno-lewicowych jak „GW”, onet.pl, wp.pl czy TVN, ale również od tych uważanych za prawicowe czy prorządowe- niezależnej.pl, wpolityce.pl, TV Republika czy TVP. Różnice polegają jedynie na tym, ze jedni zarzucają polskiemu rządowi, że robi za mało, aby walczyć z wirusem, a drudzy bronią rządu i podkreślają, ile to on nie zrobił, aby nas chronić.
Tak to wygląda w skrócie. Nawet informacje w internecie są cenzurowane, min. poprzez algorytmy Google’a czy zupełnie bezczelnie i otwarcie na Facebook’u  złodzieja i lewaka Zuckerberga,  który po prostu blokuje niepoprawne treści.


Ludzie sprzeciwiający się tej medialnej, globalistycznej hucpie i obalający jej kłamliwe tezy, także lekarze z wieloletnim doświadczeniem i dorobkiem są piętnowani jako oszołomy i odsądzani od czci. Fakty, argumenty  niepasujące do wojennej narracji są zwykle zamilczane lub wyśmiewane. Generalnie jest tak, że ten kto broni wolności i podważa histerię medialną związaną z rzekomym zagrożeniem chińskim wirusem, jest nieomalże wrogiem publicznym chcącym, by umierały setki tysięcy, miliony ludzi. To czysty nonsens.


Ogromna większość mediów nakręca spiralę strachu i wojennej atmosfery w bardzo określonych celach- chodzi o to, by ludzie dobrowolnie wyrzekli się swojej wolności, zaakceptowali niepotrzebne ograniczenia i inwigilację, byli posłusznymi niewolnikami globalistów pokroju Billa Gatesa i Sorosa i dali sobie zaordynować zbędną szczepionkę, która spowoduje redukcję ludzkości (poprzez masową bezpłodność), i za którą zapłacą z własnych pieniędzy.


Media wielokrotnie kłamały już w przeszłości. Przykłady można podawać bez końca. Medialne kłamstwa w czasie wojny w Wietnamie wypaczyły interwencję Amerykanów, których ukazano jako agresorów, chociaż rzeczywistymi agresorami byli komuniści z Wietnamu Północnego. Podobnie, ale na większą skalę media kłamały na temat wojny w Jugosławii w latach 90. Szczytem tych manipulacji i łgarstw były brednie o rzekomym serbskim ludobójstwie w Kosowie, którego ofiarą miało paść nawet 100 tysięcy Albańczyków. Nie minął nawet rok, a dosłownie wszystkie oskarżenia względem Serbów okazały się nieprawdziwe.
Teraz jest podobnie,  tylko że media kłamią i manipulują na niespotykaną wcześniej skalę, nakręcając histerię, panikę i strach do granic możliwości.

Oto przykłady:

- statystyki z Europy, w tym Polski i Szwecji pokazują, że śmiertelność jest na takim samym poziomie jak w ubiegłych latach w analogicznym okresie, co media przemilczają


- nie podaje się do publicznej wiadomości, że przyczyną większości zgonów nie był wirus, ale inne poważne choroby, takie jak cukrzyca, rak, problemy z sercem, a nawet śmiertelne wypadki


- celowo pomija się, że Covid-19 nie jest główną przyczyną śmierci na świecie, gdyż wielokrotnie więcej ludzi umiera z powodu aborcji, wypadków samochodowych, alkoholu, papierosów, przedawkowania narkotyków, w wyniku samobójstw


- bez przerwy podawane są informacje o rzekomo przeciążonych z powodu wirusa szpitalach, podczas gdy nic takiego nie ma miejsca, o czym informowali naoczni świadkowie


- Utożsamia się zarażonych wirusem z tymi, którzy z tego powodu potrzebują hospitalizacji, chociaż ponad 80% osób przechodzi wirusa bez żadnych symptomów, a 15 % przechodzi go w miarę łagodnie


- takie kraje jak Szwecja i Białoruś stawia się pod medialnym pręgierzem i atakuje za rzekomy brak odpowiedzialności, chociaż polityka tych państw jest racjonalna i przynosi efekty (ludzie żyją w miarę normalnie, a gospodarka funkcjonuje)


- przeciwnicy szczepionek i osoby demaskujące mechanizmy pseudopandemii są przedstawiane w mediach jako pomyleńcy, którzy narażają zdrowie i życie innych ludzi, i których najlepiej byłoby zamknąć w więzieniach


- lekarzy i pielęgniarki przedstawia się jako jakiś nadzwyczajnych bohaterów, przed którymi powinniśmy padać na kolana i całować ich po stopach. Takiego samego, medialnego zachwytu nie ma jednak dla np. żołnierzy, policjantów czy strażaków, którzy każdego dnia, przez cały rok ryzykują swoje zdrowie i życie, aby chronić innych.


- liberalne media atakują prezydenta Trumpa, za rzekomo spóźnioną reakcję na pandemię w USA, chociaż inne kraje nie zareagowały wcale szybciej, co było skutkiem dezinformacji ze strony prochińskiej WHO, a po za tym, gdy amerykański prezydent skasował loty z Chin, te same media zarzucały mu rasizm i ksenofobię. Dopiero potem niektóre z nich przyznały, że jednak D. Trump miał rację i postąpił słusznie.


- zamiast stać na straży wolności obywatelskich, krytykować i ujawniać nadużycia władzy, media przyklaskują ograniczeniom, piętnują obywateli, którzy się przeciwko nim buntują, każą ludziom zdychać w domu, bredząc że to odpowiedzialna postawa, każą ludziom nosić maseczki, które przed niczym nie chronią i bredzą o „nowej normalności”, czyli przyszłości bez wolności, swobody i normalnego życia.    


I tak dalej, i tak dalej. Końca nie widać. Widać natomiast skutki, jakie wirusowa propaganda polityków i mediów wywarła na zwykłych ludzi- coraz więcej osób jest sfrustrowanych, załamanych, zastraszonych i niepewnych przyszłości. Stąd wzrasta popyt na alkohol i terapeutów. Ci najodważniejsi protestują na ulicach, choć grożą za to poważne sankcje i terror.


Z drugiej strony nie brakuje ludzi o mentalności niewolniczej, którzy przejawiają cechy osobowości autorytarnej- nie tylko godzą się na każde nawet, najbardziej głupie ograniczenia, przyklaskują walce z wirusem, wielbią lekarzy i nawołują do wiecznego siedzenia w domu (ogólnoświatowa, totalitarna akcja pt. „Zostań w domu” , choć powinna nazywać się „Zdychaj w domu”), ale również atakują, obrażają i wyszydzają tych, którzy chcą być wolni, nie godzą się z opresją pod fałszywym pretekstem pandemii (której w rzeczywistości nie ma).


Uważam że media, które kłamały i dezinformowały  i robią to  nadal, tak samo jak  globaliści i Chinokomuchy powinni zostać za to pociągnięci do odpowiedzialności. Za to że zabrali nam wolność i normalność, normalne życie. Tym razem nie może być taryfy ulgowej.
polish_allied

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale