0 obserwujących
50 notek
23k odsłony
  141   0

Odznaczenia Prezydenta dla Polonii

Nowy Jork, 2 grudnia 2014

Pan Prezydent Rzeczypospolitej
Bronisław Komorowski
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Wiejska 10
00-902 Warszawa

Dot. Odznaczenia dla Polonii – list otwarty
Ostatnio, z okazji Dnia Polonii i Polaków za granicą, Pan Prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w spotkaniu z przedstawicielami Polonii z całego świata, podczas którego odznaczył 21 działaczy polonijnych, w tym sześć osób działających na terenie Stanów Zjednoczonych. W czasie wręczania tych odznaczeń Pan Prezydent podkreślił, że to jest dla niego niezwykle ważne, aby móc osobiście podziękować Polakom, którzy za granicą dbają o polskość. To jest ważna chwila, kiedy można podziękować w imieniu Ojczyzny rodakom rozsianym po całym świecie, powiedział Pan Prezydent.
Pan Prezydent wyraził przekonanie, że z sumy osiągnięć każdego z odznaczonych powstaje dobry obraz Polski w oczach świata. Następnie podziękował, że budując własne życie na obczyźnie nie zapomnieli, że to jest również kawałek mozaiki obrazu Polski.
Szanowny Panie Prezydencie
Udekorowanie niektórych pseudo-działaczy polonijnych, a szczególnie Pani Bożeny Kamińskiej, wysokimi odznaczeniami to kpina na światową skalę! My imigranci, obywatele Polski i Stanów Zjednoczonych, radzimy Panu, aby natychmiast wymienił Pan swoje służby specjalne oraz doradców, którymi jest Pan otoczony. Domagamy się bezwzględnego odebrania odznaczenia Bożenie Kamińskiej z Nowego Jorku, która jest wrogiem Polonii amerykańskiej i jako pseudo-działaczka polonijna szkodzi organizacjom polonijnym.
Pani Prezes Centrum Polsko-Słowiańskiego Bożena Kamińska zniszczyła wiele organizacji społecznych, przejmując ich majątek do swojej prywatnej kieszeni, wykorzystując go do własnej obrony w sądach!  Obecnie Pani Bożena Kamińska niszczy ostatnią z nich czyli Centrum Polsko-Słowiańskie, które jest na etapie wyprzedaży; ostatniej własności należącej do członków (dowód jest załączony do listu).
Co roku Pani super-Prezes CPS Pani Bożena Kamińska na podstawie prawa stanowego Nowego Jorku, dotyczącego organizacji niedochodowych („non-profit”), musi organizować wybory, które są zawsze fałszowane. Raz na rok zwołuje walne zebranie dla członków, na które kiedyś przychodziło 600 osób, a obecnie pod jej rządami jedynie 20 zaprzyjaźnionych osób z jej otoczenia. Dla obrony swojej pozycji dyktatora, stanowiska wysoko płatnego prezesa i czerpania osobistych korzyści finansowych z organizacji non-profit, zatrudnia za członkowskie pieniądze 12-u ochroniarzy, których zadaniem jest nie wpuszczać na zebranie niewygodnych członków CPS, których bezprawnie usunęła z tej organizacji.
Przez wiele lat Pani Bożena Kamińska nielegalnie pełniła w naszej organizacji dwie funkcje jednocześnie tj. prezesa i dyrektora.  Obecnie jest również radną na Brooklynie w Nowym Jorku. Na to stanowisko została mianowana przez byłego skorumpowanego Prezydenta Brooklynu Markowitz’a, przeciwko któremu FBI prowadzi obecnie śledztwo. Na dzień dzisiejszy Pani Bożena Kamińska sprawuje wysoko płatną funkcję Prezesa CPS i równocześnie pobiera drugą pensję jako radna Brooklynu a do niedawna również trzecią jako sekretarz i zastępca Przezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej.  Przecież to jest jawny konflikt interesów.  O tym bezczelnym, bezprawnym postępowaniu Pani Bożeny Kamińskiej zostało już poinformowane FBI oraz władze stanowe i miejskie.
Ubolewamy nad tym, że służby specjalne wprowadziły Pana Przeydenta w błąd, narażając Pana na kompromitację w oczach Polonii w USA. Domagamy się również wymiany zespołu Konsulatu Rzeczpospolitej w Nowym Jorku.

Pani konsul Ewa Juńczyk Ziomecka nie reprezentuje interesów Polski oraz Polonii zamieszkałej w Nowym Jorku, lecz gorliwie i świadomie wspiera antypolskich pseudodziałaczy polonijnych, ktorzy zostali przez Pana odznaczeni. Pani Konsul Ziomecka i Ambasada Rzeczypospolitej w Waszyngtonie jak dotychczas nie doprowadzili do zaprzestania szkalowania Polski przez media amerykańskie i nazywania niemieckich nazistowskich obozów śmierci „polskim obozami koncentracyjnymi.” Mamy do czynienia ze świadomym fałszowaniem historii Polski i narodu polskiego z inicjatywy obcych służb pecjalnych. Skompromitowany doszczętnie były minister spraw zagranicznych Radek Sikorski oraz jego służby dyplomatyczne niewiele zrobiły, aby się temu przeciwstawić. 

Do naszego listu dołączamy materiały, kompromitujące Panią Prezes Bożenę Kamińską oraz działaczy największej polonijnej instytucji finansowej w USA - Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, z jej Prezesem Krzysztofem Matyszczykiem oraz Dyrektorem Wykonawczym Bogdanem Chmielewskim na czele. Doszło do sytuacji, że członkowie Unii muszą walczyć w sądzie nowojorskim o swoje prawa. Czy również ich Pan Prezydent osobiście odznaczy w przyszłości?

Członkowie polskich organizacji i Polonia amerykańska ma nadzieję a także ma prawo wierzyć, że Pan Prezydent Rzeczypospolitej Bronisław Komorowski, po zapoznaniu się z dowodami, pozbawi Panią Bożenę Kamińską nadanego jej niesłusznie odznaczenia i poinformuje nas oraz Polonię amerykanską o podjętej decyzji w tej sprawie.
 
Z poważaniem
 
Członkowie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej oraz Centrum Polsko-Słowiańskiego:

 

 

 

 

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale