Złoty jeszcze nie był tak słaby. Frank szwajcarski mocno w górę

Nasza waluta traci nie tylko do franka szwajcarskiego, ale też do euro, dolara i funta. Indeks złotego, wyliczany na podstawie notowań do EUR, USD, CHF i GBP, znalazł się październiku na najniższym poziomie w historii. Analitycy ostrzegają, że to jeszcze nie koniec.

Rynkowe kursy walut w poniedziałek 1 listopada na godzinę 7:30. Jedno euro kosztuje 4,61 zł, za dolara zapłacimy natomiast 3,99 zł. Frank szwajcarski osiąga już poziom 4,35 zł, a za funta szterlinga należy zapłacić 5,45 zł.

Bardzo złe notowania polskiego złotego

W piątek 29 października w południe Narodowy Bank Polski opublikował informację o średnich kursach walut. Kolejna tabela zostanie przedstawiona dzisiaj, we wtorek 2 listopada 2021 roku na stronie NBP. Nowych danych należy spodziewać się między godz. 11:45 a 12:15.

Złoty bez wyraźnego trendu, traci wobec dolara i franka, a zyskuje w parze z euro i funtem. Najbardziej dynamiczna zmiana dotyczy kurs waluty amerykańskiej. Dolar podrożał od piątku o 3 grosze i kosztuje już 3,99 zł, ponadto w szybkim tempie 0,60 proc. zbliża się do granicy 4 zł. W parze CHF/PLN waluta szwajcarska zyskuje 0,09 proc. Frank podrożał o grosz i zapłacimy za niego 4,35 zł. Dość wyraźnie traci euro (0,18 proc.), które przed weekendem było o grosz tańsze. Kurs wspólnej europejskiej waluty wynosi 4,61 zł. Funt kosztuje 4,54 zł, również o grosz mniej i spada o 0,08 proc.

Najgorszy miesiąc w wykonaniu złotego w historii

Analitycy przyglądający się foreksowi przewidują, że to nie musi być wcale koniec spadków na złotym. Tomasz Gessner w ostatnim piątkowym wpisie na Stooq.pl ostrzegł, że „ciężko na złotym to dopiero będzie”.

- Wracając do indeksu złotego i bilansu całego miesiąca, oglądamy kontynuację wrześniowego ruchu, z technicznym zaproszeniem do ataku na minima. Nawiasem mówiąc, gdyby zastosować analogiczny zabieg, jak w przypadku omawianego wcześniej franka i spojrzeć na ceny zamknięcia miesiąca, październik jest najsłabszym miesiącem w historii indeksu złotego – podsumował.

źródło: spidersweb.pl, gazeta.pl

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj99 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka