Kolejna inwestycja na Mierzei Wiślanej! W ramach Polskiego Ładu!

Prezydent Andrzej Duda (L) oraz premier Mateusz Morawiecki (P) podczas wizyty na terenie przekopu Mierzei Wiślanej w Skowronkach. Fot. PAP/Adam Warżawa
Prezydent Andrzej Duda (L) oraz premier Mateusz Morawiecki (P) podczas wizyty na terenie przekopu Mierzei Wiślanej w Skowronkach. Fot. PAP/Adam Warżawa
W ramach Polskiego Ładu rząd przekaże ponad 63 mln zł na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 501, która jest kluczową trasą na Mierzei Wiślanej - poinformował PAP wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.

Droga na Mierzei Wiślanej

Rząd w ramach Polskiego Ładu, za ponad 63 mln złotych (63 mln 337 tys. 450) przebuduje kluczową drogę na Mierzei Wiślanej w związku z budową kanału żeglugowego. Chodzi o 17,27 km drogi wojewódzkiej nr 501 na odcinku Stegna - Krynica Morska - powiedział Witkowski.

Polecamy:

Niedziele handlowe 2021 - Castorama otworzyła sklepy

Dlaczego banki centralne inwestują w złoto? NBP wyjaśnia

Wyjaśnił, że droga ta jest bardzo uczęszczana w sezonie turystycznym, gdyż to jedyna trasa biegnąca do Krynicy Morskiej. Dodatkowo wykorzystanie jej części wzrosło wraz z rozpoczęciem budowy przekopu przez Mierzeję Wiślaną.

– Zachęcamy gminy w całej Polsce a szczególnie te, które mają na swoim terenie akweny wodne do korzystania z priorytetu trzeciego i czwartego (Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – red.) działu gospodarka wodna – powiedział Witkowski.

Witkowski powiedział, że samorządy w ramach tych dwóch priorytetów mogą się starać o dofinansowanie zagospodarowania brzegów rzek, jezior, zalewów czy na budowę marin ale również możliwe będzie dofinansowanie infrastruktury drogowej.

Wiceminister wyjaśnił, że działania z priorytetu trzeciego i czwartego są dofinansowywane w 80-85 proc. przez rząd.

Czytaj dalej:

Szara strefa na papierosy jest u nas rekordowo niska. Podwyżka akcyzy jest symboliczna

PKP Cargo odwołało prezesa

Putin zatwierdza kryptowaluty! Sam bitcoin zbliża się do rekordowego poziomu

Kończy Ci się polisa OC? Sprawdź, jak znaleźć tańsze ubezpieczenie

Majątek Elona Muska jest warta tyle, ile majątki niegdyś najbogatszych razem wzięte

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

W Rządowym Funduszu Polski Ład: Programie Inwestycji Strategicznych przewidziano cztery obszary priorytetowe na które jednostki samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o dofinansowanie inwestycji.

Pierwszy to m.in. budowa lub modernizacja infrastruktury drogowej, budowa lub modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, czy budowa lub modernizacja źródeł ciepła sieciowego zeroemisyjnego.

Drugi priorytet obejmuje m.in. tabor z napędem zeroemisyjnym, budowę lub modernizację źródeł ciepła sieciowego niskoemisyjnego czy budowę lub modernizację sieci ciepłowniczych.

Z kolei w priorytecie trzecim można liczyć na dofinansowanie budowy lub modernizacji infrastruktury technicznej drogowej, budowę lub modernizacja infrastruktury transportu wodnego. Dofinansowana może być też melioracja, retencja, osuszanie.

Czwarty priorytet to dofinansowanie m.in. taboru zbiorowego transportu drogowego, taboru zbiorowego transportu wodnego, czy budowy lub modernizacji infrastruktury telekomunikacyjnej.

KW

Lubię to! Skomentuj137 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka