Bukmacher STS Holding zanotował najwyższe przychody w I kwartale

https://unsplash.com/photos/PzifgmBsxCc
https://unsplash.com/photos/PzifgmBsxCc
Pierwszy kwartał 2022 roku był rekordowy dla grupy STS - jednego z największych legalnych bukmacherów w Polsce. Grupa zanotowała wzrost wskaźnika NGR o 15% rok do roku. Łączne przychody grupy STS w pierwszym kwartale 2022 roku wynosiły 142 miliony złotych (wzrost o 14% rok do roku).

O STS

STS to jedna z największych firm bukmacherskich legalnie działających na terenie Polski i na rynku europejskim. Grupa STS Holding została założona w 1997 roku. Do tej pory STS uzyskał najważniejsze licencje hazardowe legitymizujące jego działalność w Polsce, Wielkiej Brytanii, na Malcie, w Czechach czy Estonii. W ofercie operatora STS znajdują się nie tylko zakłady sportowe, ale także wirtualne sporty, zakłady e-sportowe, BetGames oraz kasyno internetowe, które nie działa jednak na terenie Polski. Kliknij tu, aby wybrać najlepsze miejsce działające w Polsce. 

STS oferuje swoje usług online na komputerach stacjonarnych, urządzeniach mobilnych, a także wciąż obsługuje ponad 400 lokali, w których można osobiście postawić zakłady sportowe. O sporej innowacyjności grupy świadczy uzupełnianie oferty hazardowej o wygodne i nowoczesne funkcje, w tym system płatności STS pay, który ułatwia całodobowe dokonywanie transferów pieniężnych.

STS aktywnie wspiera polskich sportowców. Uważany jest również za największego prywatnego sponsora w polskim sporcie. Pod swoimi skrzydłami ma między innymi reprezentację Polski w piłce nożnej, drużyny piłkarskie takie jak Jagiellonia Białystok czy Lech Poznań, współpracuje także z Polską Ligą Siatkówki i wspiera rozwijający się e-sport.

image
https://unsplash.com/photos/dKCKiC0BQtU

Rekordowe przychody STS w Q1 2022

NGR to wskaźnik określający ile wynosi suma wszystkich zakładów postawionych przez użytkowników i pomniejszony o podatki hazardowe oraz wszystkie wypłacone graczom nagrody. Wartość NGR wzrosła rok do roku o 15%, jednak prezes zarządu STS Holding nie wyklucza, że kolejny kwartał przyniesie jeszcze większe zyski. Wszystko dzięki pękającemu w szwach kalendarzowi wydarzeń w świecie sportu (w tym Mistrzostw Świata w Katarze z udziałem sponsorowanej przez grupę kadry narodowej).

W Q1 2022 roku ponad 350 tysięcy klientów bukmachera STS postawiło zakłady na kwotę rzędu 1,1 mld złotych. W ciągu pierwszy trzech miesięcy roku nowe konto na stronie STS zarejestrowało 64 tysięcy nowych użytkowników (z czego aż 41 tysięcy dokonało wpłaty na zakłady). Zysk spółki operacyjnej STS w omawianym kwartale wzrósł o 24% rok do roku (94 miliony złotych netto).

Lider na polskim rynku bukmacherskim

Jeśli chodzi o generowanie obrotów, nie ma wątpliwości, że STS jest największym bukmacherem w Polsce. Marka STS jest rozpoznawalna wśród kibiców i często jest pierwszym wyborem dla nowych użytkowników, którzy poszukują sprawdzonego miejsca do postawienia zakładów sportowych - stacjonarnie lub online.

Grupa STS Holding wyznacza nowe trendy i korzysta z nowinek technologicznych. Swoją ofertę elektroniczną kierują najpierw ku użytkownikom smartfonów i tabletów - znacznie więcej klientów decyduje się na obstawianie za pomocą urządzeń przenośnych, które zawsze posiadają pod ręką. Łączna wartość inwestycji skierowana na poszerzenie i udoskonalenie portfolio wyniosło w 2021 roku aż 29 milionów złotych. Duże znaczenie ma inwestycja w analitykę biznesową i rozwój platformy.

Grupa STS Holding zadebiutowała na GPW całkiem niedawno, bo w grudniu 2021 roku. Inwestorzy zdecydowali się na zakup prawie 47 milionów akcji, wynoszących 30% kapitału zakładowego.

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Komentarze