Żabka rozwija się w zawrotnym tempie. Kilka tysięcy franczyzobiorców współpracuje z siecią

Żabka cały czas się rozwija. Fot. Wikipedia
Żabka cały czas się rozwija. Fot. Wikipedia
Żabka otworzyła ponad 8,5 tys. sklepów, z czego w pierwszym półroczu 2022 r. - 577 punktów handlowych. Sieć zapowiada rozwój w oparciu o narzędzia cyfrowe i ułatwianie pracy. Obecnie z Żabką nawiązało współpracę 7200 franczyzobiorców.

- Kontynuujemy nasz rozwój – nie tylko otwieramy kolejne placówki, ale też inwestujemy w nowe formaty sklepów, doskonalimy ofertę franczyzową oraz innowacyjne rozwiązania. Nasza sieć liczy już ponad 8500 sklepów, a nowe placówki uruchamiamy w miejscach, które pozwalają nam być jak najbliżej klientów. W portfolio mamy różne typy sklepów: w biurowcach, punktach tranzytowych, lokalizacjach trafficowych czy na stacji benzynowej. Jednocześnie realizujemy szereg projektów, wpisujących się w naszą Strategię Odpowiedzialności, której jednym z głównych obszarów jest podniesienie poziomu satysfakcji franczyzobiorców ze współpracy z nami - powiedział Adam Manikowski, Dyrektor Zarządzający Żabka Polska. 

Żabka w małych miejscowościach

Żabka otwiera się nie tylko na duże miasta, ale też miejscowości poniżej 50 tys. mieszkańców. W wielu z nich wcześniej nie było Żabki – tak, jak w Boguchwałowicach w województwie śląskim, gdzie otwarto 8500 sklep. Boguchwałowice to wieś nad Zalewem Przeczycko-Siewierskim, oddalona ok. 35 km od Katowic. Mieszkają tu 752 osoby - to aktualnie jest to najmniejsza miejscowość, w której uruchomiono sklep sieci.

- Sklep prowadzony w najmniejszej jak dotąd miejscowości w Polsce to dla mnie ogromne wyzwanie, ale jeszcze większa szansa. Pochodzę z małej miejscowości i doceniam wielki potencjał tego typu miejsc, zwłaszcza w kontekście prowadzenia sklepu. Niewielka miejscowość to zaufani i stali klienci, którzy budują lokalną społeczność. Z drugiej strony mój sklep położony jest przy dość ruchliwej trasie, drodze przelotowej pomiędzy ważnymi miastami województwa, w bliskiej odległości od popularnego zalewu. W tym upatruję dużą szansę na powodzenie mojej Żabki i liczne odwiedziny klientów i turystów – opisuje Mateusz Karcz, franczyzobiorca z Boguchwałowic. 

Mobilne Żabki

W portfolio Żabki są różne formaty sklepów. W pierwszej połowie tego roku Żabka zadebiutowała z automatem vendingowym w jednym z prywatnych szpitali w Warszawie, a także zaprezentowała zupełnie nowy koncept – wyspę handlową dla galerii handlowych. W czasie wakacji działa 90 placówek sezonowych w miejscowościach turystycznych. W Polskę ruszyły również mobilne Żabki, które pojawią się m.in. na koncertach "Męskiego Grania" w kilku miastach. 

Uzupełnieniem oferty sieci są bezobsługowe sklepy autonomiczne – aktualnie działa już 50 Żabek Nano, czyli innowacyjnych placówek wspieranych przez sztuczną inteligencję. To rozwój w autonomiczność sklepów. 

Kasy samoobsługowe

Jednocześnie sieć dokonała wielu inwestycji w rozwiązania technologiczne, mające na celu usprawnić pracę franczyzobiorców. W Smart Żabce działającej przy ul. Półwiejskiej w Poznaniu testuje np.: czujniki zalania, automatyczny pomiar temperatury w sklepie, pomiar zużycia energii czy komunikację na słuchawki. Rozwiązania te działają na korzyść franczyzobiorców, pozwalają skupić się bardziej na obsłudze klienta, ale też są ekologiczne. Rozwiązanie będą wdrażane w kolejnych punktach Żabki. 

W pierwszej połowie tego roku, we wszystkich Żabkach, zostały także zainstalowane dualne kasy samoobsługowe – co czyni Żabkę jedną z największych sieci z liczbą kas samoobsługowych w Europie. Dzięki dostępności tego typu nowoczesnych kas, personel sklepu może skupić się np. na podnoszeniu jakości obsługi klientów lub pozostałych obowiązkach, a klienci są obsłużeni szybciej.

Żabka cały czas rozwija również sieć logistyczną – k. Radzymina pod Warszawą buduje jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie magazynów w tej części Europy. Dzięki zastosowaniu odnawialnych zeroemisyjnych źródeł energii, tj. paneli fotowoltaicznych na dachu i jednostek trigeneracji, magazyn będzie w 100% samowystarczalny w zakresie zapotrzebowania na energię elektryczną.

W czerwcu br. Żabka weszła w kolejny etap działań zmierzających do uruchomienia obiektu – rozpoczęła rekrutację pracowników. Dzięki tej inwestycji pracę w regionie znajdzie ponad 600 osób – zatrudnionych bezpośrednio przez Żabkę lub we współpracujących z nią firmach. 


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Komentarze