5 obserwujących
28 notek
40k odsłon
453 odsłony

Przyspieszenie czy zmiana kierunku, fizyki.

Wykop Skomentuj25

(Dział nauka)

Przyspieszenie dośrodkowe.

Ciało będące w ruchu jednostajnym, nie może być w ruchu przyspieszonym.

W ruchu jednostajnym po okręgu nie ma przyspieszenia dośrodkowego.

Ciało w ruchu jednostajnym po okręgu, nie wykazuje jakiegokolwiek przyspieszenia – nie zmienia swojej prędkości. Ruch przyspieszony oznacza ruch ze zmianą prędkości, a nie ruch ze zmianą kierunku. Zmiana kierunku ruchu ciała nie wiąże się ze zmianą jego prędkości, a zatem zmiana kierunku ruchu nie jest przyspieszeniem.

Błędne nazywanie procesów fizycznych wywołują błędne ich rozumienie. W ruchu po okręgu występują siły, a liczy się przyspieszenie, w którym prędkość jest... stała. Dziwna jest ta matematyka... fizyki.


Do dzisiaj w fizyce, na - kierunek - zwraca się małą uwagę. Ukazuje się go i liczy bardziej geometrycznie: wektory, kąty i funkcje trygonometryczne, tensory.

Uważam, że kierunek nie jest doceniany w fizyce. Aby przybliżyć fizykę do rzeczywistości powinno się uznać – kierunek (∆k, zmianę kierunku) - jako efekt fizyczny.


Przy nieprostoliniowym ruchu ciała ujawniają się siły wymuszające zmianę kierunku. Pojawiający się wtedy efekt masy (siły kontrakcji) co świadczy o wadze problemu, a to dopiero początek dociekania rzeczywistości, ujawniania natury samego ruchu i jego zmian. Dodajmy do tego również obroty i efekt żyroskopowy. Niedoceniane fizycznie jest znaczenie kierunków (zwrotów?) przeciwnych. Błędne jest wyliczanie sił więzów bryły sztywnej wpływających na jej ruch, co ujawniła „Gajka Dżanibekowa”. Łączy się to z jednostajnym ruchem ciała na orbicie, gdzie wydaje się, że następuje ciągła zmiana kierunku bez ujawniania efektu masy, co przybliża nas do wyjaśnienia natury grawitacji i masy. Ja jednak uważam, że w ruchu orbitalnym nie następuje zmiana kierunków, że tylko my to tak pozornie widzimy, a brak efektu ujawniania się masy jest tego potwierdzeniem (co opiszę przy innej okazji).

Niemożliwym (jeszcze) jest stwierdzenie, że kierunek jest efektem lokalnym, ku któremu bardziej się przychylam, czy raczej jest to kierunek bezwzględny.


Nie może być fenomenu ruchu, bez kierunku.


Fizykę należy wyprowadzić z postępującej zapaści. Zacząć należy od poprawy lub wręcz wyrzucenia przestarzałych lub błędnych już pojęć i poglądów, które wprowadziły nas w błędny, pozorny obraz Świata.

                                                                                                                                        15.05.2019r. Mek.


Wykop Skomentuj25
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie