Aktywne Miejsce Pracy Biurowej
Czy jesteśmy skazani na krzesło? Czy bóle kręgosłupa są nieodłącznym atrybutem pracy biurowej? W jaki sposób uniknąć dolegliwości związanych z biurowym charakterem pracy? Aktywne Miejsce Pracy Biurowej – to rozwiązanie wielu problemów. Pracuj - spacerując
4 obserwujących
39 notek
18k odsłon
138 odsłon

Alternatywny scenariusz. Co moglibyśmy wygrać dzięki koronawirusowi?

Wykop Skomentuj8

Zacznijmy może od tego co już wiemy:

1. maksymalna śmiertelność SARS-COV-2 to 0,37% - jeżeli wszyscy, którzy umarli z tym, wirusem umarli z jego powodu. Prawdopodobnie IFR (poziom śmiertelności w stosunku do osób zainfekowanych) na poziomie 0,2% albo nawet mniej.

2. 95% zainfekowanych górników przechodzi infekcję bezobjawowo!...czyli jakiekolwiek symptomy ma 5% zainfekowanych.

3.  W Heinsberg - ognisko epidemii w Niemczech, średnia wieku osób zmarłych z koronawirusem to 81 lat.

4. Mieszkając w gospodarstwie domowych z osobą zarażoną mamy prawdopodobieństwo zakażenia 44%. Jeżli w tym gospodarstwie domowych mieszkają 3 osoby. To prawdopodobieńso spada do poziomu 36%. Jeżli mieszkają 4 osoby to prawdopodobieństwo , że ktoś się zarazi wynosi 22%.zarazi to wcale nie oznacza, że będzie chory. Przejdzie infekcje. Najprawdopodobniej bez żadnych objawów.


Nie twierdze, że wirus nie jest groźny. Jest śmiertelnie groźny, ale tak samo śmiertelnie groźny jak inne wirusy grypy. Zabijają osoby starsze, schorowane, ale także młodszych z osłabionym układem immunologicznym.

Rozwiązaniem problemu nie powinno być zamykanie świata. Rozwiązaniem powinna być profilaktyka pozwalająca jak największej liczbie osób poprawić swój stan zdrowia. Ruch. Dobre dotlenienie. Dobre odżywianie. Koniec z jedzeniem śmieciowym.

To bym zrozumiał. Cały świat blokuje produkcje jedzenia śmieciowego, wysokoprzetworzonego. Cały świat przechodzi na zdrową dietę,jemy mniej a rozsądniej.Mniej stresu, strachu, pogoni za pieniądzem i koniec wyścigu szczurów.

Cały świat żegna się z siedzącym trybem życia. Wszystkie biura pozbywają się krzeseł. Przechodzimy w spacerujący tryb pracy w biurach. Ruch to podstawa dobrego zdrowia i mocnego układu immunologicznego...

To by dopiero była tarcza.

A co dostaliśmy? Paniczny strach, stres, nieprzespane noce, blokadę systemu edukacyjnego, zdrowotnego i społecznego. Przerwanie nie tylko łańcuchów dostaw, ale także podstawowych relacji między ludźmi, między pokoleniami. To te relacje są źródłem szczęścia i pośrednio ZDROWIA  A ZATEM I ODPORNOŚCI.

 najprościej jest zamknąć wszystko.

MIMO WSZYSTKO powodzenia w tej nierównej walce :)

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości