149 obserwujących
1555 notek
2458k odsłon
  155   0

PACYFIŚCI Z KOKTAILAMI

Izraelscy komandosi zdesantowali na linach z helikopterów na pokłady sześciu statków, zorganizowanej przez Turcję,  „pokojowej flotylli”  płynącej do Gazy. Po zajęciu mostków kapitańskich, maszynowni etc. statki skierowano do Aszdodu - dotrą tam w najbliższych godzinach.

W trakcie desantu na flagowym statku Marmara  „pacyfiści”, uzbrojeni w "białą broń"  próbowali dokonać linczu  na  żołnierzach Cahalu  lądujących pojedynczo w ciemnościach.  Udało im się wyrwać Izraelczykom parę pistoletów, z których otworzyli ogień, wywołując gwałtowną eskalację.
 
W rezultacie 19 „aktywistów pokojowych” zginęło, a kilkudziesięciu jest rannych. Al-Dżazira przekazywała na żywo relacje, co wskazuje, że izraelska blokada łączy satelitarnych była nieszczelna. Są pogłoski, że zabity został fanatyczny szejk Raed Saalah, lider izraelskich Arabów.   
 
Może to doprowadzić do gwałtownych rozruchów w skupiskach mniejszości arabskiej w północnym Izraelu. Masowe zamieszki wybuchną też zapewne na terenach palestyńskich. Istnieje możliwość, że Hamas odpowie ostrzałem rakietowym (także islamski Hezbollah z Libanu).
 
„Agresywna prowokacja”… - może więc doprowadzić do eskalacji na skalę regionalną.  Z Europy posypią się oskarżenia o „przesadne użycie siły”. Będą też zdjęcia z desantu, ukazujące „pacyfistów” z koktailami Mołotowa i nożami nakręcone przez komandosów Cahalu z kamer na hełmach.
 
 
 
 
Lubię to! Skomentuj153 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale